سه شنبه, 8 خرداد, 1403
AdobeStock 145563327 860x364 1 660x296 - علت پرش پلک چشم چپ چیست

علت پرش پلک چشم چپ چیست

به گفته انجمن بینایی سنجی آمریکا، پرش پلک، اسپاسم، تیک یا پرش در هر دو چشم بسیار شایع است و به طور کلی باعث نگرانی نمی شود. به آن میوکیمیا می گویند ، “یک انقباض یا تیک یک طرفه و غیرقابل کنترل پلک که ناشی از بیماری یا آسیب شناسی نیست.” این به طور تصادفی اتفاق می افتد و می تواند از چند ساعت تا چند هفته طول بکشد.

وقتی چشم چپ شما می پرد به چه معناست؟

خرافات پیرامون این سوال که “چشم چپ شما می پرد به چه معناست؟” در سرار جهان وجود دارد.
اهالی ترینیداد معتقدند که وقتی چشم چپ می پرد ، به این معنی است که یکی از عزیزان یا دوستانتان دچار مشکل شده یا پشت سر شما کاری انجام می دهد. برای اینکه بفهمند چه کسی، نام هر کسی را که می شناسند می گویند. وقتی در حالی که فهرست را مرور می‌کنند، چشمانشان دوباره تکان می‌خورد، نام آن شخص آشکار می‌شود.
در هند، انقباض چشم چپ نشانه خوش شانسی مردان و بدشانسی برای زنان است.
آفریقایی ها می گویند اگر پلک پایین شما اسپاسم کند (علت پرش پلک پایین چشم چپ) ، گریه خواهید کرد، اما اگر این اتفاق برای پلک بالایی شما بیفتد (-علت پریدن پلک بالای چشم چپ ) ، یک بازدید کننده غیرمنتظره شما را شگفت زده خواهد کرد.
افسانه های چین در مورد انقباضات چشم با زودیاک چینی مطابقت دارد.

وقتی چشم چپ شما می پرد آیا می تواند به چشم های خسته مربوط باشد؟

برخی از لرزش های چشم مربوط به چشم های خسته است. اگر به دلیل خستگی در طول روز نیاز به کافئین دارید، هفت تا نه ساعت خواب خوب در شب را در اولویت قرار دهید. اگر احساس خستگی می کنید و با چرت زدن در تمام روز روی میز کار خود مبارزه می کنید، سعی کنید قبل از خواب بهداشت خواب خود را بهبود بخشید. فشار چشم ناشی از دستگاه‌های الکترونیکی( موبایل، کامپیوتر) می‌تواند بر چشم‌های شما تأثیر بگذارد.

زیباترین زنان جهان اهل کدام کشورند
کلیک

اگر می خواهید بفهمید که «پرش چشم چپ شما به چه معناست؟» پاسخ می تواند ساده باشد سعی کنید تلفن، کامپیوتر، تلویزیون و هر چراغ روشن را برای ساعتی کنار بگذارید و به چشمان خود استراحت دهید.

اگر کمبود خواب دلیل آن نیست، ممکن است چشمان شما به دلیل آلرژی یا این که اشک کافی تولید نمی کنند خشک شده باشند. خارش چشم هیستامین ترشح می کند و باعث خشکی می شود. اشک مصنوعی که بدون نسخه موجود است، می تواند چشمان شما را آرام کند و تولید اشک چشمانتان را بیشتر کند.

shutterstock 545822779 - علت پرش پلک چشم چپ چیست

چند چیز بیشتر برای بررسی

اگر هنوز می‌پرسید: «وقتی چشم چپ شما می‌پرد به چه معناست؟» کاهش کافئین و الکل را در نظر بگیرید، زیرا می توانند اعصاب چشم شما را بیش از حد تحریک کنند.
آزمایش خون می تواند تعیین کند که آیا کمبود ویتامین B12 یا D دارید یا خیر.
تعریق شدید ناشی از ورزش می تواند باعث تعادل الکترولیت شود که با نوشیدن آب برطرف می شود.

اگر انقباض بیش از چند روز طول کشید یا اگر دردناک شد، با چشم پزشک خود تماس بگیرید. در غیر این صورت، به احتمال زیاد یک مزاحمت گذرا است که می توانید با تغییرات ساده سبک زندگی آن را برطرف کنید.

همچنین ببینید

b6b614adfea0321f26ff5353e5f6c39e085baa45 310x165 - اکوی پارانشیم کبد افزایش یافته یعنی چه

اکوی پارانشیم کبد افزایش یافته یعنی چه

کبد و بیماری های قلبی عروقی: آنچه متخصصان قلب باید در مورد یافته های اولتراسوند …