دوشنبه, 14 اسفند, 1402
f808ebba 65b5 4a11 b187 b6bcbb3727a1 660x330 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

11 راه ابراز علاقه به همسر

وقتی با کسی کنار هم هستید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد ورود و خروج های قرار ملاقات ندارید، خوب است، اما این بدان معنا نیست که باید تلاش برای زنده نگه داشتن جرقه را متوقف کنید. برای تازه و هیجان‌انگیز نگه داشتن چیزها، ممکن است بخواهید به روش‌های مختلفی درگیر شوید تا علاقه شریک زندگی‌تان را به شما افزایش دهید، حتی اگر رابطه به خوبی پیش می‌رود. چه بخواهید فعالیت های عاشقانه تری انجام دهید، چه چیزهایی را در اتاق خواب انجام دهید، یا فقط زمان با کیفیت بیشتری را برای برقراری ارتباط عاطفی سپری کنید، کمی تلاش اضافی ضرری ندارد – البته اگر به آن علاقه دارید.

آنتونیا هال، یک روانشناس و کارشناس روابط، می گوید: «زوج ها می تواند آنقدر درگیر کار یا زندگی اجتماعی شوند که یکدیگر را بدیهی بدانند و دیگر برای برقراری ارتباط عمیق با یکدیگر وقت نگذارند». “لمس کردن، در آغوش گرفتن و نشان دادن عشق و قدردانی نسبت به شریک زندگی خود، مواد شیمیایی در بدن مانند اکسی توسین و دوپامین را تحریک می کند که احساس جذابیت را تقویت می کند. بدون این احساس ارتباط، شکاف ایجاد می شود که می تواند منجر به مشکلات ارتباطی، احساس ناامیدی، رنجش شود. و از دست دادن علاقه.” شود

یک رابطه موفق مستلزم عشق و توجه مداوم است، اما اگر دقیقاً مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید این 11 راه را برای افزایش علاقه شریک زندگی خود به خود در نظر بگیرید.

مدتی را صرف انجام کارهای خود کنید

گذراندن زمان زیادی با شخصی که دوستش دارید عالی است، اما به نظر نمی رسد که غیبت واقعاً باعث شود که قلب شما را دوست داشته باشد. مطالعه ای که توسط مجله ارتباطات منتشر شده است نشان می دهد که زوج هایی که در روابط از راه دور هستند نسبت به زوج هایی که به طور روزانه یکدیگر را می بینند، تعاملات معنادارتر و سطوح صمیمیت بالاتری دارند. این بدان معنا نیست که نباید وقت خود را با عزیزتان سپری کنید، بلکه یک یا دو روز وقت بگذارید تا کار خود را اینجا و آنجا انجام دهید. مگان استابز، متخصص روابط جنسی و روابط جنسی، می گوید: «قرار دادن زمان و فاصله بین شما و شریک زندگیتان می تواند احساس اشتیاق ایجاد کند. “وقتی برمی گردید، احساس فوریت برای ارتباط مجدد و با هم بودن وجود دارد.”

9 نشانه های خیانت به همسر در شما
کلیک

b23afa1e 1976 4067 9d08 b7b8da34bafd - 11 راه ابراز علاقه به همسر

کاری جدید و ماجراجویانه انجام دهید

چه به سفری بروید یا فقط یک فعالیت جدید را با هم امتحان کنید، انجام کاری جدید با شریک زندگی خود می تواند به زنده نگه داشتن آن مرحله ماه عسل کمک کند. مطالعه ای که در مجله روابط اجتماعی و شخصی منتشر شده است نشان می دهد زوج هایی که زمانی را با هم برای انجام فعالیت های جدید و هیجان انگیز می گذرانند نسبت به زوج هایی که در فعالیت های غیر خاص شرکت می کنند، از روابط خود رضایت بیشتری دارند.

2992e7e7 9954 4878 a815 cced2becf728 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

سپاسگزاری خود را ابراز کنید

«همه می خواهند احساس کنند که از آنها قدردانی می شود. “با تغییر تمرکز بر روی کاری که شریک زندگی تان به درستی انجام می دهد، افکار آزاردهنده ای را که آنها برای آزار یا ناامید کردن شما انجام داده اند، از ذهن خود دور می کنید. وقتی شریک زندگی خود را با ابراز قدردانی از او تصدیق می کنید، به او انگیزه می دهید که بخواهد. بیشتر برای راضی کردنت انجام بده.”

40e16b04 0a60 4dd7 9961 a1e0b0f2d0d9 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

ابراز علاقه به همسر در جمع

فعالانه از علایق شریک خود حمایت کنید

آیا راهی مطمئن برای تقویت رابطه خود و ایجاد احساس شادی و امنیت در شریک زندگی خود می خواهید؟ از تلاش های آنها حمایت کنید. بر اساس روانشناسی امروز، تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی شرکایشان فعالانه از تلاش‌های آنها برای گسترش افق‌های خود حمایت می‌کنند، افراد از روابط خود رضایت بیشتری دارند.

4caa9467 2a42 47b3 bbe7 e1f7888f1a99 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

 

ابراز علاقه به همسر در فضای مجازی

بهترین روش ابراز علاقه در اینستاگرام و فیس بوک یا حتی تلگرام و واتس آپ گذاشتن استوری عاشقانه برای همسر است . با این کار طرف مقابل این حس را پیدا میکند که برایش از هر کسی دیگری بیشتر اهمیت دارید .

از کجا بفهمیم دوست پسرمون دوسمون داره
کلیک

الکترونیک را کنار بگذارید

اگر هر دو از فیس بوک و اینستاگرام خارج شوید، ممکن است متوجه شوید که ناگهان مجبور می شوید در سطح عمیق تری با یکدیگر درگیر شوید. «تلویزیون را خاموش کنید، لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن ها را بگذارید و با همسرتان صحبت کنید. “ممکن است در ابتدا ناخوشایند به نظر برسد، اما باعث افتخار است که شما هر دو به یکدیگر متعهد هستید.”

bbdfed5e 0e3d 4634 8279 1d280605b357 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

ابراز علاقه به همسر در دوران عقد

در اتاق خواب آزمایش کنید

«راه های زیادی برای بازی و کاوش در اتاق خواب وجود دارد. “وقتی آن را با هم مخلوط کنید، راه‌های جدیدی برای خشنود و خشنود شدن پیدا خواهید کرد.” سعی کنید حواس یکدیگر را آزار دهید یا یکدیگر را به ارگاسم نزدیک کنید و سپس متوقف کنید. «به شیرینی خود یک ماساژ حسی بدهید یا او را با یک اسباب بازی جدید غافلگیر کنید. پتانسیل بدن برای لذت بسیار زیاد است و آزمایش‌ها می‌توانند تا آخر عمر ادامه داشته باشند، بنابراین هرگز از تلاش برای چیزهای جدید دست نکشید و جرقه را زنده نگه دارید.»

IMG 20180814 163930 042 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

ابراز علاقه به نامزد

لمس یک مکان عالی برای شروع، وقت گذاشتن برای صمیمیت است. «ممکن است این یک امر مسلم به نظر برسد، اما می‌تواند از بین برود، حتی با بهترین نیت». حتی ده دقیقه لمس کردن، بوسیدن و ارتباط صمیمانه با همسرتان در روز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

در سرگرمی های یکدیگر شرکت کنید

ممکن است همیشه علایق یکسانی نداشته باشید، اما فرصت دادن به سرگرمی‌های شریک زندگی‌تان می‌تواند به ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک کند. تحقیقات منتشر شده در ژورنال Social Cognition نشان داد که ادغام علایق شریک زندگی خود به زندگی شما منجر به شانس بیشتری برای صمیمیت، عشق و رفتارهای حفظ رابطه می شود.

روی یکی کراش داشتن یعنی چی
کلیک

875186dc332cb1c32a78758fcc6b9c44 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

چیزی کوچک را تغییر دهید

«شاید شما در رختخواب لباس‌های دنج با چاپ اردک بپوشید، اما در نظر داشته باشید که لباس‌های قبل از خواب خود را تغییر دهید. “پوشیدن یک کتانی ابریشمی توری یا به سادگی برهنه شدن را در نظر بگیرید. این تغییر در چیزی که شریک زندگی شما به آن عادت کرده است قطعاً شگفت‌انگیز خواهد بود و خاطره‌ای سرگرم‌کننده ایجاد می‌کند تا در روزهای آینده به آن نگاه کنید.”

119493629 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

ابراز محبت به همسر

روی خوشبخت کردن خود کار کنید

چگونه شریک زندگی شما ممکن است به شما علاقه نداشته باشد اگر شما بیشتر تلاش می کنید تا بهترین خود شوید؟ “آنها می گویند لبخند مسری است و این می تواند به روابط شما نیز منتقل شود.” “اشتیاق شما برای زندگی می تواند لبخندی بر لبان شما بیاورد و درخششی را در مورد شما نشان دهد که از دست دادن آن سخت خواهد بود. شریک زندگی شما این نشانه ها را دریافت می کند و می خواهد به حالات خوب بپیوندد.”

bd10811e 9d7c 4e9d be0f be3c25755cae - 11 راه ابراز علاقه به همسر

بر ارتباطات قوی تمرکز کنید

Tina B. Tessina، روان‌درمانگر، Ph.D. می‌گوید: «بیاموزید که بدون مشاجره یا دعوا مشکلات را با هم بحث و حل کنید. “وقتی بتوانید در مورد مشکلات خود صحبت کنید، از دعوا و رقابت دست می کشید و بنابراین زمان بیشتری برای صمیمیت خواهید داشت. به همدیگر گوش دهید؛ به افکار و احساسات یکدیگر علاقه مند باشید. گوش دادن شما را به هم نزدیک تر می کند.”

01b70065 c757 4f0d 84b6 fa883db6f744 - 11 راه ابراز علاقه به همسر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *