سه شنبه, 26 تیر, 1403
پرده بکارت 600x330 - از کجا بفهمم پردم سالمه (تشخیص سالم بودن بکارت)

از کجا بفهمم پردم سالمه (تشخیص سالم بودن بکارت)

نداشتن خونریزی در اولین نزدیکی دلیل بر عدم پارگی نیست. در حقیقت خونریزی ناشی از دخول دلیلی بر داشتن پرده بکارت و پارگی آن نیست. تنها 50 درصد دختران در اثر دخول و پارگی پرده بکارت خونریزی دارند و مابقی پارگی بکارت بدون خونریزی خواهند داشت.

آیا خودارضایی باعث پارگی پرده بکارت میشود؟

من نمی توانم پرده بکارت را پیدا کنم هیچ غشای نازکی در اطراف واژن من وجود ندارد. تنها چیزی که می توانم ببینم یک شکاف طولانی است. من هرگز رابطه جنسی نداشته ام. من سالها در خارج خودارضایی کردم. آیا در حین استمنا ، پرده بکارت خود را از دست دادم؟ من سعی کردم اشیا را وارد چیز خود کنم. یعنی پرده بکارت از بین رفته؟ نمی دانم چه فکری کنم الان خیلی استرس دارم لطفا کمکم کن.

باید بگویم بستگی دارد که شئی وارد چه نوع بافت از پرده شود .

بعضی از خانم ها با بافت پرده بکارت آنقدر کم متولد می شوند که به نظر می رسد هیچ بافتی ندارند. خودارضایی با تحریک کلیتوریس باعث باز شدن کشیدگی پرده بکارت نمی شود. اما استفاده از تامپون ، انجام ژیمناستیک و دوچرخه سواری یا اسب می تواند. اینها برخی از دلایلی است که بسیاری از زنانی که هرگز مقاربت واژینال نداشته اند ، در حفره واژن خود بافت پرده بکارت بسیار کمی دارند.

در اینجا دو دلیل وجود دارد که ممکن است نتوانید چیزهایی را در واژن خود وارد کنید:

دلیل اول این است که شما ممکن است بیش از آنچه تصور می کنید در بافت دهانه واژن خود دارای بافت هیمنال باشید. دیدن و ارزیابی بافت هاینوم خود دشوار است.

دوم این که ممکن است هنگام قرار دادن آرامش کافی نداشته باشید.

برای انجام کار وارد کردن ، باید آرام باشید ، وقت خود را اختصاص دهید و بسیار ملایم باشید. شاید بخواهید با انگشت شروع کنید. اگر بافت هیمنال بخشی از دهانه واژن را بپوشاند ، با گذشت زمان و با استفاده از انگشت می توان آن را به آرامی باز کرد. اگر بافت هاینوم وجود نداشته باشد ، قرار دادن آن باید راحت تر باشد ، اما ممکن است قبل از اینکه زن با آن راحت باشد ، طول بکشد. در موارد بسیار نادر ، زنان با کف پوش بسیار ضخیم ممکن است برای برداشتن بافت به درمان پزشکی نیاز داشته باشند.

چرا پریود نمیشم
کلیک

برخی از مردم و فرهنگ ها معتقدند که داشتن یک پرده بکارت از نشانه های ضروری بکر بودن است. اما “بکارت” برای افراد مختلف به معنای چیزهای مختلف است ، و بکارت شما – یا فقدان پرده بکارت – جای نگرانی نیست. داشتن یک پرده بکارت و باکره بودن یک چیز نیست.

انواع پرده بکارت - از کجا بفهمم پردم سالمه (تشخیص سالم بودن بکارت)

نحوه تشخیص پارگی پرده بکارت

خانمها ، از طریق ورزش های بدنی مانند دوچرخه سواری ، اسب سواری ، ژیمناستیک یا سایر اشکال شدید ورزشی ، پرده خود را پاره می کنند. به همین ترتیب ، خودارضایی ، لکه بینی واژن ، آسیب دیدگی یا استفاده از تامپون می تواند پرده شما را پاره یا کشش دهد.

از کجا می دانید که پرده بکارت شما پاره شده است؟

در وهله اول مهم است که به یاد داشته باشید که همه زنان با پرده بکارت متولد نمی شوند. اگرچه احتمال نسبتاً کم است (یک در هزار) ، این امکان وجود دارد. زنانی که این غشای کششی را دارند که تا حدی قسمت ورودی واژن را می پوشاند ، ممکن است قبل از اولین برخورد جنسی ، آن را به خوبی پاره کرده باشند. حتی اگر پرده بکارت شما تا زمان رابطه جنسی دست نخورده باقی بماند ، باز هم ممکن است به دلیل رابطه جنسی پاره نشود یا خونریزی نکند.

نشانه پاره شدن پرده بکارت شماست

اگر پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، ممکن است یکی از موارد زیر را تجربه کنید:

  • لکه بینی یا خونریزی
  • کمی ناراحتی یا درد در اطراف دهانه واژن
  • پوست (غشای) پاره یا شکسته حدود 1-2 سانتی متر در داخل دهانه واژن
زياد ادرار كردن نشانه چيست
کلیک

برخی از زنان با وجود پاره شدن پرده ، متوجه هیچ یک از این موارد نمی شوند. کاملاً طبیعی است که بتواند با گذشت زمان از بین می رود. به یک معنا می توانید آن را با دستمال کاغذی مقایسه کنید. سوراخ شدن آن حتی با فشار کم امکان پذیر است ، بنابراین می تواند یکبار پاره شود یا به تدریج کشیده و گسترش یابد تا زمانی که به دیواره های واژن کوچک شود. مانند بقیه دیواره های واژن صاف نخواهد بود – یک سطح نامنظم خواهد داشت. اگر شما فقط پرده خود را کشیده اید ، ممکن است در نهایت کم رنگ شود یا پاره شود.

چگونه می توان بررسی کرد که آیا پرده بکارت خود را پاره کرده ای؟

در واقع بسیار آسان است که بفهمید پرده شما پاره شده است یا نه. بدون مراجعه به پزشک یا متخصص زنان می توانید این مسئله را خودتان رقم بزنید. تمام آنچه شما نیاز دارید آینه ، صندلی و انگشتان دست شماست. در اینجا آنچه شما باید انجام دهید:

  1. دستان خود را کاملا بشویید
  2. یک آینه کوچک بگیرید که می توانید با یک دست آن را مدیریت کنید
  3. روی لبه صندلی بنشینید و پاهای خود را باز کنید
  4. در صورت لزوم برخی از روان کننده های طبیعی شخصی را روی انگشت خود بمالید (مخصوصاً اگر هنگام وارد کردن انگشتان احساس ناراحتی می کنید)
  5. آینه را در جلوی واژن خود نگه دارید و آن را به سمت بالا زاویه دهید تا دهانه آن را ببینید
  6. از انگشت اشاره یا میانه خود برای باز کردن (لب های واژن) استفاده کنید
  7. در صورت دست نخورده بودن پرده بکارت ، باید بتوانید یک غشای گوشتی نازک و به شکل ماه را در قسمت پایین دهانه واژن خود مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید که اندازه و شکل هایمن می تواند بسیار متفاوت باشد. یک قانون خوب این است که اگر می توانید انگشت خود را به راحتی وارد کنید یا گوشت نامنظمی در اطراف دیواره های واژن احساس کنید (بدون اینکه مقاومت یا ناراحتی را تجربه کنید) ، احتمال دارد که پرده بکارت شما پاره شود.

دیسکو ژل ناخن چیست
کلیک

اگر متوجه شدید که پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، کاملاً طبیعی و عادی است.

اگر این اتفاق فقط افتاده است و شما هرگونه ناراحتی یا خونریزی خفیفی را تجربه کرده اید ، می توانید آن را با یک بسته یخ در منطقه تسکین دهید و از استفاده از تامپون یا رابطه جنسی خودداری کنید تا زمانی که احساس بهتر شود. پس از بهبودی پرده بکارت شما قادر خواهید بود که کارهای را به صورت عادی ادامه دهید!.

معاینه پرده بکارت در دکتری قانونی چگونه است؟

هیچ روشی وجود ندارد که بتواند بکارت را ثابت کند ، با این حال آزمایش های غیرعلمی بطور منظم – حتی در ایالات متحده – انجام می شود.

معاینه زنان در واقع روی صندلی لیتوتومی انجام می شود. در این حالت متخصص به دستگاه تناسلی تسلط کامل دارد. معاینه توسط متخصص انجام شود و شما قادر به انجام این آمایش یا تست نیستید. این معاینه باعث آسیب نخواهد شد و برای برخی زنان و دختران درد ناچیز دارد نه همه.

Colposcopy - از کجا بفهمم پردم سالمه (تشخیص سالم بودن بکارت)

روش جدید کولپوسکپی برای آزمایش پرده بکارت

کولپوسکوپی (kol-POS-kuh-pee) روشی برای بررسی دقیق دهانه رحم ، واژن و مجرا از نظر علائم بیماری است. در حین کولپوسکوپی ، پزشک شما از ابزار خاصی به نام کولپوسکوپ استفاده می کند.

در صورت غیرطبیعی بودن آزمایش تست پاپ ، پزشک ممکن است کولپوسکوپی را توصیه کند. اگر پزشک در طی روش کولپوسکوپی ناحیه غیرمعمولی از سلول ها را پیدا کند ، می توان نمونه ای از بافت را برای آزمایش آزمایشگاهی (بیوپسی) جمع آوری کرد.

ممکن است قبل از امتحان کولپوسکوپی اضطراب را تجربه کنید. دانستن اینکه در طول کولپوسکوپی چه انتظاری دارید ممکن است به شما کمک کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

همچنین ببینید

PigmentationDarkMarks 310x165 - بهترین کرم برای لک قهوه ای صورت

بهترین کرم برای لک قهوه ای صورت

پیگمانتاسیون یکی از مشکلات مهم پوستی است که به پوست شما پوستی کدر و تیره‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *