سه شنبه, 2 مرداد, 1403
ellaOne Header Side effects 1500x750 1300x9999 1 660x330 - از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده

از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده

چه قرص های جلوگیری از بارداری خود را فراموش کرده باشید ، کاندوم پاره شده و یا اینکه فراموش کرده اید حوادث ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید ، قرص اورژانسی می تواند به جلوگیری از بارداری بی برنامه کمک کند.

تنها راه برای دانستن اینکه قرص اورژانسی قطعاً موثر بوده ، رسیدن قاعدگی بعدی است.

بنابراین ، با شجاعت به داروخانه رسیده اید ، به پیشخوان نزدیک شده اید ، قرص اورژانسی را خواسته اید و آن را مصرف کرده اید. حالا چی؟ چگونه می فهمید که قرص ضد بارداری اورژانسی موثر بوده است؟

بنابراین طبیعی است که شما سوالات زیادی داشته باشید: از نحوه کار گرفته تا اینکه آیا بر بدن شما تأثیر می گذارد. ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید که چگونه می توانید قرص اورژانسی موثر واقع شود!

آیا بعد از مصرف قرص همیشه جواب می دهد؟

قرص اورژانسی با تاخیر در تخمک گذاری کار می کند و این بدان معناست که هیچ تخمکی آزاد نمی شود و هر گونه اسپرم طولانی مدت چیزی برای باروری نخواهد داشت.

اسپرم می تواند تا پنج روز در سیستم تولید مثل زنان زنده بماند ، بنابراین حتی اگر فکر نکنید قصد تخمک گذاری دارید ، اگر پنج روز بعد از رابطه جنسی محافظت نشده تخمک گذاری کنید ، باز هم می توانید باردار شوید.

“اگر شما رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید ، قابل درک است که ممکن است نگران و مضطرب شوید. با این حال ، مصرف صبح بعد از قرص در اسرع وقت می تواند خطر بارداری شما را کاهش دهد ، ”دبورا ایوانس میگوید ** ، داروسازی با بیش از 30 سال سابقه.

علائم کمبود ویتامین دی در زنان
کلیک

تک قرص اورژانسی موثرترین است *. یک آزمایش بالینی نشان داد که تنها در صورت استفاده از تک قرص اورژانسی طی 24 ساعت پس از رابطه جنسی بدون محافظت ، فقط 9 از 1000 احتمال بارداری وجود دارد.

اگر بتوانید آن را در طی 120 ساعت از رابطه جنسی بدون محافظت مصرف کنید ، می توانید یک دستگاه داخل رحمی مسی (IUD) به عنوان نوعی جلوگیری از بارداری اضطراری تهیه کنید. از آنجا که برای تهیه این وسیله توسط پزشک یا پرستار باید منتظر یک قرار ملاقات باشید ، ممکن است به شما توصیه شود از یک قرص ضد بارداری اورژانسی برای داشتن بیشترین احتمال جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده - از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده

چگونه می فهمید که قرص اورژانسی جواب داده است؟

تنها راه برای دانستن اینکه قرص صبح بعد قطعاً موثر بوده ، رسیدن قاعدگی بعدی است. این ممکن است همان چیزی نباشد که شما می خواستید بشنوید ، اما مهم است که وحشت نکنید. هنگامی که در طی 24 ساعت از رابطه جنسی محافظت نشده استفاده شود ، 99٪ موثر است.

بهتر است چرخه قاعدگی خود را بشناسید. چرخه شما فراتر از پریود است و درک آن به شما کمک می کند علائم مربوط به زمان پریود را تشخیص دهید و می توانید تشخیص دهید که دیر است – و چه زمانی ممکن است تخمک گذاری کنید.

صبح بعد از قرص می تواند گاهی اوقات تا هفت روز پریود شود. این یک عارضه جانبی رایج است و معمولاً جای نگرانی ندارد. اگر پریود شما بیش از هفت روز به تأخیر افتاد ، باید تست بارداری بدهید. از دیگر علائم بارداری که باید مراقب آن باشید ، احساس یا بیماری ، خستگی ، حساسیت به سینه یا درد و نیاز به دفع ادرار بیشتر است.

زياد ادرار كردن نشانه چيست
کلیک

قرص اورژانسی را از کجا می توان تهیه کرد؟

قرص اورژانسی را می توانید از داروخانه ، پزشک عمومی ، کلینیک بهداشت جنسی تهیه کنید و یا می توانید آن را بصورت آنلاین خریداری کنید. یک متخصص مراقبت های بهداشتی فقط برای بررسی مناسب بودن این دارو باید از شما چند سوال در مورد زمان رابطه جنسی بدون محافظت و سابقه پزشکی شما بپرسد.

چه وقت باید بعد از مصرف قرص اورژانسی، تست بارداری انجام دهید؟

انجام تست بارداری تنها راهی است که می توانید بدانید به طور حتم باردار می شوید یا خیر. دبورا می گوید: “شما می توانید بیشتر آزمایشات بارداری در منزل را از اولین روز قاعدگی خود انجام دهید.” “اگر نمی دانید چه موقع قاعدگی بعدی شما به پایان می رسد ، باید حداقل 21 روز پس از آخرین رابطه جنسی بدون محافظت را آزمایش کنید”.

آیا نتایج آزمایش بارداری می تواند اشتباه باشد؟

اگر آزمایش شما منفی به نظر می رسد اما هنوز به باردار بودن خود مشکوک هستید ، باید در اسرع وقت با پزشک عمومی خود وقت قبلی بگذارید و یک آزمایش دیگر انجام دهید. نتایج منفی آزمایش ممکن است هر از چندگاهی رخ دهد ، اما آزمایش مثبت بارداری تقریباً به طور قطع صحیح است.

اگر تست بارداری من بعد از مصرف قرص اورژانسی مثبت باشد ، چه می شود؟

اگر نتیجه آزمایش مثبت است ، مهم است که شما بروید و با پزشک عمومی خود صحبت کنید. آنها می توانند گزینه های شما را با شما در میان بگذارند و به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است.

آیا بارداری در دوران عقد بدون دخول ممکن است ؟
کلیک

همچنین ببینید

PigmentationDarkMarks 310x165 - بهترین کرم برای لک قهوه ای صورت

بهترین کرم برای لک قهوه ای صورت

پیگمانتاسیون یکی از مشکلات مهم پوستی است که به پوست شما پوستی کدر و تیره‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *