سه شنبه, 2 مرداد, 1403
4d393a0681865e7ef9624237628820f7e57abff7 3818x2148 1 660x330 - ایا لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد

ایا لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد

لیزر موهای زائد در دوران بارداری:

آیا لیزر موهای زائد برای بارداری بی خطر است ؟

هنگام حمل کودک، بدن زنان باردار دستخوش تغییرات زیادی می شود. و یکی از این تغییرات هورمونی رشد موهای ناخواسته است. چه می‌بینید که موها در مکان‌های جدید جوانه می‌زنند، یا شکم‌تان آنقدر بزرگ است که نمی‌توانید پاهایتان را بتراشید، ممکن است لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید .
اما آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری بی خطر است؟ لیزر درمانی چه تاثیراتی بر بدن و مهمتر از آن جنین می تواند داشته باشد؟
به خواندن ادامه دهید تا بدانید آیا انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری بی خطر است یا خیر.

بارداری چه تاثیری بر رشد مو دارد؟

وقتی باردار هستید، به راحتی احساس می کنید که خودتان نیستید. برخی از زنان به مدت 9 ماه از هیجان و شادی می درخشند، در حالی که برخی دیگر از تغییراتی که بدنشان می کند چندان راضی نیستند.
در دوران بارداری، هورمون‌های شما در بالاترین حد خود پمپاژ می‌کنند که بر چرخه طبیعی رشد مو تأثیر می‌گذارد. در طول این نه ماه، بسیاری از زنان شروع به رشد مو در مکان های ناخواسته مانند صورت، گردن، شکم و سینه می کنند.
برای درک اینکه بارداری چگونه بر رشد مو تأثیر می گذارد، ضروری است که بدانید چرخه رشد مو چگونه کار می کند.

devon divine adP0SsdMtMA unsplash 840x1258 1 - ایا لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد

چرخه رشد مو

مو سه مرحله را طی می کند.
1.در مرحله رشد، فولیکول مو فرآیند را آغاز می کند و مو را ایجاد می کند.
2.در مرحله میانی، مو به رشد خود ادامه می دهد.
3.و در مرحله پایانی که گاهی به آن مرحله استراحت می گویند، موها می ریزند یا می ریزند.
هورمون های بارداری مرحله نهایی را به تاخیر می اندازند، به این معنی که موها به این سرعت نمی ریزند. بنابراین بسیاری از زنان متوجه رشد ضخیم تر و پرتر یا موهای جدید در مکان هایی می شوند که قبلا ظاهر نمی شدند.
به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری از زنان باردار ممکن است جذب لیزر موهای زائد شوند. از این گذشته، زمانی که به مدت 9 ماه احساس خوبی ندارید، کمی نظافت یا نوازش می تواند کمک زیادی به شما کند تا احساس بهتری داشته باشید.

افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان با ماساژ
کلیک

ایا لیزر موهای زائد برای زنان باردار ضرر دارد؟

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که در دوران بارداری لیزر موهای زائد انجام ندهید .
لیزر موهای زائد بی خطر است، اما در حال حاضر هیچ مطالعه طولانی مدتی وجود ندارد که اثرات لیزر موهای زائد را بر روی کودکان متولد نشده تجزیه و تحلیل کند. به همین دلیل، بهتر است آن را ایمن بازی کنید.
برای شروع لیزر موهای زائد تا زمان زایمان صبر کنید.
پس قرار است با این همه مو چه کار کنید؟ هنگامی که باردار هستید، بهتر است که احتیاط کنید و به اصلاح بپردازید. اپیلاسیون، کرم های موبر و سایر روش های رفع موهای زائد غیر متعارف نیز برای زنان باردار توصیه نمی شود. اگر نگران رشد مو هستید، قبل از استفاده از روشی غیر از اصلاح با پزشک خود مشورت کنید.
ما نمی گوییم که روش های لیزر برای زنان باردار ناامن است. به سادگی تحقیقات کافی برای تعیین وجود ندارد.
اگر شاهد رشد موهای ضخیم‌تر هستید یا موها در مکان‌های جدید رشد می‌کنند، نگران نباشید. پس از کاهش هورمون های بارداری، موهای شما باید حدود شش ماه پس از زایمان به چرخه رشد طبیعی خود بازگردند .

iStock 1197692604 - ایا لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد

آیا انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است؟

متخصصان پزشکی به طور کلی می پذیرند که لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است ، اما برخی از متخصصان توصیه می کنند که از انجام این روش روی سینه خودداری شود .
قبل از انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی، با پزشک خود مشورت کنید.

به جز زنان باردار، لیزر موهای زائد بی خطر است

4 علت سفیدی روی ناخن ها
کلیک

به غیر از زنان باردار، لیزر موهای زائد بی خطر است . اکثر مردم هیچ عارضه جانبی طولانی مدتی را تجربه نمی کنند. عوارض جانبی موقت شایع است و می تواند شامل قرمزی، تورم و تحریک ناحیه تحت درمان باشد. هر گونه تحریک پوستی جزئی و کوتاه مدت است.
اما همه روش های لیزر موهای زائد یکسان نیستند. تکنسین های مختلف از لیزرهای مختلف و روش های مختلفی برای خنک کردن و تسکین پوست استفاده می کنند. اگر به لیزر موهای زائد فکر می کنید، مطمئن شوید که یک تکنسین لیزر مجاز و معتبر این روش را انجام دهید.
همچنین یافتن تکنسینی که از لیزر پیشرفته و همچنین یک سیستم خنک کننده موثر استفاده می کند، مهم است. ترکیب این دو عنصر باعث می شود درمان ها راحت تر و روند موثرتر باشد. ما در LaserAll به لیزر Astanza ReSmooth و دستگاه خنک کننده Zimmer Cryo اعتماد داریم.
برای پیدا کردن یک تکنسین لیزر معتبر در نزدیکی خود، رتبه‌بندی‌های آنلاین را بررسی کنید و نظرات مشتریان دیگر را بخوانید. اگر افرادی را می شناسید که در گذشته درمان حذف موهای زائد را انجام داده اند، از آنها منابعی بخواهید تا به شما کمک کنند تا یک کلینیک لیزری را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. تصور نکنید که صرفاً به این دلیل که یک اسپا یا کلینیک خدمات حذف موهای زائد را تبلیغ می کند، دارای اعتبار مناسب است.
نتیجه نهایی؟ لیزر موهای زائد زمانی که توسط تکنسین های مجرب، دارای مجوز و گواهی انجام شود ایمن است. فقط وقتی باردار هستید این کار را نکنید.

علت عقب افتادن پریود و بزرگ شدن شکم
کلیک

dreamstime l 90903523 - ایا لیزر بیکینی برای بارداری ضرر دارد

نتیجه

در دوران بارداری، سطح هورمون ها تغییر می کند و رشد موهای زائد معمولی است، اما این بدان معنا نیست که باید برای درمان لیزر موهای زائد بدوید.
لیزر موهای زائد بی خطر است، اما تحقیقات کافی برای اطلاع از بی خطر بودن آن برای نوزاد متولد نشده وجود ندارد. زنان باردار باید از لیزر درمانی تا پس از زایمان خودداری کنند. اگر با موهای ناخواسته صورت سر و کار دارید، از روش های سنتی حذف موهای زائد مانند اصلاح استفاده کنید. از کرم های رفع موهای زائد و درمان های لیزری پوست برای از بین بردن خطر اثرات منفی خودداری کنید.
هنگامی که باردار هستید، تمرکز اصلی شما باید بر سلامت خود و کودکتان باشد.
اول آن کودک شاد و سالم را به دنیا بیاورید. بر پشت سر گذاشتن آن چند ماه اول شب های بی خوابی و جلسات تغذیه مداوم تمرکز کنید. وقتی همه اینها پشت سرتان گذاشته شد، آماده خواهید بود که برای درمان لیزر موهاب زائد خود به عنوان پاداشی شایسته برنامه ریزی کنید!

همچنین ببینید

GettyImages 899731774 310x165 - علامت اختصاری کبد چرب در آزمایش

علامت اختصاری کبد چرب در آزمایش

بیماری کبد چرب همچنین نامیده می شود: بیماری کبد چرب الکلی، استئاتوهپاتیت الکلی، NAFLD، NASH، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *