چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
Heart pacemaker - باتری قلب برای چه کسانی است

باتری قلب برای چه کسانی است

ضربان ساز دستگاه کوچکی است که با باتری کار می کند. این دستگاه احساس می کند قلب شما به طور نامنظم یا خیلی آهسته می زند. این سیگنالی به قلب شما می فرستد که باعث می شود قلب شما با سرعت صحیح ضربان قلب شما را بگیرد.

ضربان سازهای جدید کمتر از 1 اونس (28 گرم) وزن دارند. اکثر ضربان سازهای قلب 2 قسمت دارند:

ژنراتور: شامل باتری و اطلاعات کنترل ضربان قلب است.

سیمها: سیمهایی هستند که قلب را به ژنراتور متصل می کنند و پیامهای الکتریکی را به قلب منتقل می کنند.

یک ضربان ساز در زیر پوست کاشته می شود. این روش در بیشتر موارد حدود 1 ساعت طول می کشد. به شما آرامبخش می دهند تا به شما کمک کند آرام باشید. شما در طول عمل بیدار خواهید بود.

یک برش کوچک (برش) ایجاد می شود. بیشتر اوقات ، برش در سمت چپ (اگر راست دست هستید) قفسه سینه زیر استخوان یقه شما است. سپس ژنراتور ضربان ساز در این محل در زیر پوست قرار می گیرد. ممکن است ژنراتور در شکم نیز قرار گیرد ، اما این مورد کمتر مشاهده می شود. ضربان ساز جدید “بدون سرب” که در بطن راست قلب کاشته می شود.

با استفاده از اشعه ایکس زنده برای دیدن این ناحیه ، پزشک لیدها را از طریق برش ، داخل رگ و سپس به قلب وارد می کند. لیدها به ژنراتور متصل می شوند. پوست با بخیه بسته می شود. بیشتر افراد در طی 1 روز پس از عمل به خانه می روند.

2 نوع ضربان ساز قلب وجود دارد که فقط در موارد اضطراری پزشکی استفاده می شود. آن ها هستند:

 1. ضربان سازهای از راه پوست
 2. ضربان سازهای وریدی
در تومور مغزی کجای سردرد میگیرد
کلیک

آنها ضربان سازهای دائمی نیستند.

چرا این کار انجام می شود ؟

ضربان سازها ممکن است برای افرادی که مشکلات قلبی دارند و باعث کند شدن ضربان قلب آنها می شود ، استفاده شود. ضربان قلب آرام ، برادی کاردی نامیده می شود. دو مشکل شایع که باعث ضربان قلب آهسته می شود بیماری گره سینوسی و انسداد قلب است.

وقتی قلب شما خیلی کند می زند ، ممکن است بدن و مغز شما اکسیژن کافی دریافت نکنند. علائم ممکن است باشد.

 • سبکی سر
 • خستگی
 • طلسم های غش کردن
 • تنگی نفس

می توان از برخی ضربان سازهای قلب برای توقف ضربان قلب خیلی سریع (تاکی کاردی) یا نامنظم استفاده کرد.

در نارسایی شدید قلب می توان از انواع دیگر ضربان ساز قلب استفاده کرد. به این ها ضربان ساز دو بطنی می گویند. آنها به هماهنگی ضربان اتاق قلب کمک می کنند.

اکثر ضربان سازهای دو طرفه بطنی که امروزه کاشته می شوند ، می توانند به عنوان دفیبریلاتورهای قلب و عروق قابل کاشت (ICD) نیز کار کنند. ICD با ایجاد یک شوک بزرگتر هنگام وقوع ریتم سریع سریع قلب ، ضربان قلب طبیعی را بازیابی می کند.

نمونه جواب نوار قلب - باتری قلب برای چه کسانی است

خطرات و عوارض

عوارض احتمالی جراحی ضربان ساز قلب عبارتند از:

 • ریتم های غیر طبیعی قلب
 • خون ریزی
 • ریه سوراخ شده این نادر است.
 • عفونت
 • سوراخ شدن قلب ، که می تواند منجر به خونریزی در اطراف قلب شود. این نادر است.

ضربان ساز قلب ، اگر ضربان قلب بیش از حد معینی باشد ، حس می کند. هنگامی که از این میزان بالاتر باشد ، ضربان ساز از ارسال سیگنال به قلب جلوگیری خواهد کرد. ضربان ساز می تواند هنگامی که ضربان قلب بیش از حد کند می شود نیز حس کند. این به طور خودکار دوباره ضربان قلب را شروع می کند.

علت درد قلب بعد از استنت گذاری
کلیک

قبل از عمل

همیشه در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید ، حتی داروها یا گیاهانی که بدون نسخه پزشک خریداری کرده اید ، به پزشک خود بگویید.

روز قبل از جراحی:

دوش بگیرید و خوب با شامپو خود را بشورید.
ممکن است از شما خواسته شود که کل بدن خود را زیر صابون مخصوص خود بشویید.

در روز جراحی:

ممکن است از شما خواسته شود بعد از نیمه شب ، شب قبل از عمل خود چیزی ننوشید و چیزی نخورید. این شامل آدامس و خوشبو کننده های تنفسی است. در صورت احساس خشکی دهان را با آب بشویید ، اما مراقب باشید قورت ندهید.
داروهایی که به شما گفته شده است را با یک جرعه کوچک آب مصرف کنید.

پزشک شما به شما می گوید که چه زمانی باید به بیمارستان برسید.

پس از انجام مراحل

احتمالاً بعد از 1 روز یا حتی همان روز در بعضی موارد می توانید به خانه بروید. باید بتوانید به سرعت به سطح فعالیت طبیعی خود برگردید.

از ارائه دهنده خود بپرسید که چقدر می توانید از بازوی کنار بدن خود در جایی که ضربان ساز قلب قرار داده شده استفاده کنید. ممکن است به شما توصیه شود:

هر چیزی سنگین تر از 10 تا 15 پوند (4.5 تا 6.75 کیلوگرم) بلند کنید
2 تا 3 هفته دست خود را فشار دهید ، بکشید و بچرخانید.
بازوی خود را به مدت چند هفته بالای شانه بلند کنید.

هنگام ترک بیمارستان ، به شما کارت داده می شود که باید در کیف پول خود نگه دارید. این کارت مشخصات ضربان ساز شما را لیست می کند و دارای اطلاعات تماس برای موارد اضطراری است. این کارت کیف پول را باید همیشه با خود داشته باشید. اگر می توانید در صورت گم کردن کارت خود ، باید سعی کنید نام سازنده ضربان ساز را به خاطر بسپارید.

علت بالا رفتن فشار خون در خواب شب
کلیک

چشم انداز (آینده)

ضربان سازهای قلب می توانند به حفظ ریتم قلب و ضربان قلب در سطح مطمئنی برای شما کمک کنند. باتری ضربان ساز حدود 6 تا 15 سال دوام دارد. ارائه دهنده شما باتری را مرتباً بررسی می کند و در صورت لزوم آن را تعویض می کند.

نامهای جایگزین

کاشت ضربان ساز قلب؛ ضربان ساز مصنوعی؛ ضربان ساز دائمی؛ ضربان ساز داخلی؛ درمان همزمان سازی قلب؛ CRT ضربان ساز دو بطنی؛ آریتمی – ضربان ساز قلب؛ ریتم غیر طبیعی قلب – ضربان ساز قلب؛ برادی کاردی – ضربان ساز قلب؛ بلوک قلب – ضربان ساز قلب؛ Mobitz – ضربان ساز قلب؛ نارسایی قلبی – ضربان ساز قلب؛ HF – ضربان ساز قلب؛ ضربان ساز CHF-

همچنین ببینید

1 5 310x165 - راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی در مردان و زنان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *