شنبه, 1 اردیبهشت, 1403
26 Mosquito Natural Remedies that Really Work 229515121 Olga Miltsova 760x506 1 660x330 - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

افراد مبتلا به اضطراب گاهی اوقات داروهای گیاهی را به عنوان جایگزینی برای داروهای تجویزی پزشک در نظر می گیرند. این ممکن است به این دلیل باشد که برخی از داروها، به عنوان مثال، بتا بلوکرها یا بنزودیازپین ها، می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشند.

قبل از کم کردن یا قطع داروهای تجویزی یا شروع مکمل های گیاهی بهتر است با پزشک صحبت کنید. برخی از گیاهان می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند یا با سایر داروها تداخل داشته باشند.

در اینجا، ما 9 گیاه دارویی و مکمل را که می تواند به کاهش اضطراب کمک کند معرفی می کنیم.

1. آشواگاندا

Ashwagandha یا Withania somnifera در میان گروهی از گیاهان به نام “آداپتوژن” است.

آداپتوژن‌ها بر سیستم‌ها و هورمون‌هایی در بدن تأثیر می‌گذارند که استرس فرد را تنظیم می‌کنند.

آشواگاندا سابقه طولانی استفاده در طب سنتی هند یا آیورودا دارد.

یک مطالعه 8 هفته ای بر روی 58 شرکت کننده با استرس انجام شد. هر شرکت کننده به طور تصادفی یکی از سه درمان را دریافت کرد: عصاره آشواگاندا در دوزهای 250 میلی گرم (میلی گرم) در روز یا 600 میلی گرم در روز، یا دارونما.

شرکت‌کنندگانی که آشواگاندا مصرف کردند هورمون استرس کورتیزول کمتری نسبت به گروه دارونما نشان دادند. آنها همچنین کیفیت خواب بهتری را تجربه کردند.

شرکت‌کنندگانی که 600 میلی‌گرم آشواگاندا مصرف کردند، سطح استرس را به میزان قابل‌توجهی کاهش دادند.

شما می توانید آشواگاندا را به صورت قرص یا به شکل عصاره مایع مصرف کنید.

81950060 - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

۲. بابونه

بابونه گیاهی گلدار است. دو نوع بابونه وجود دارد که افراد می توانند از آنها به صورت دارویی استفاده کنند: بابونه رومی و بابونه آلمانی.

برخی افراد برای کمک به کاهش استرس و اضطراب بابونه را به روش های زیر استفاده می کنند:

  1. چای
  2. استخراج کردن اسانس
  3. دارو
  4. کرم پوست
برای کاهش فشار خون چه بخوریم
کلیک

در یک تحقیق همه 93 شرکت کننده روزانه 1500 میلی گرم بابونه به مدت 12 هفته دریافت کردند. برخی پس از آن به مصرف بابونه برای 26 هفته بعد ادامه دادند، در حالی که بقیه به دارونما روی آوردند.

محققان مشاهده کردند که شرکت‌کنندگانی که مصرف بابونه را ادامه دادند، نسبت به افرادی که دارونما را استفاده می کنند ، کمتر احتمال دارد که عود علائم GAD (اختلال اضطراب فراگیر) را تجربه کنند. با این حال، هنگامی که عود رخ داد، علائم کمتر بود.

برخی افراد ممکن است  واکنش های آلرژیک به بابونه را تجربه کنند ، به‌ ویژه اگر واکنش‌ هایی به گیاهان زیر داشته باشند:

ابروسیا
گل های داودی
گل همیشه بهار
بابونه

chamomile - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

۳. سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی است بومی اروپا و آسیا. برای قرن ها، مردم از ریشه ان برای کمک به درمان مشکلات خواب، اضطراب و افسردگی استفاده کرده اند.

ریشه سنبل الطیب به اشکال زیر موجود است:

چای
دارو
عصاره

تا به امروز، تنها چند مطالعه با کیفیت بالا در مورد اثرات سنبل الطیب انجام شده است. مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه (NCCIH) بیان کرد که شواهد کافی برای تعیین اینکه آیا سنبل الطیب می تواند اضطراب یا افسردگی را کاهش دهد وجود ندارد.

مطالعات نشان می دهد که سنبل الطیب به طور کلی بی خطر است. با این حال، NCCIH اشاره می کند که هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده طولانی مدت یا ایمنی سنبل الطیب در گروه های زیر وجود ندارد:

زنان حامله
مادران شیرده
کودکان زیر 3 سال

مردم همچنین باید بدانند که سنبل الطیب ممکن است اثر خواب آور داشته باشد. مصرف این گیاه با الکل یا داروهای آرام بخش به این اثر می افزاید و می تواند خطرناک باشد.

میوه هایی که ویتامین دی دارند
کلیک

red valerian - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

۴. اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی گلدار از خانواده نعناع است. بسیاری از افراد از اسطوخودوس برای کمک به آرام کردن اعصاب و کاهش اضطراب استفاده می کنند.

افراد ممکن است از اسطوخودوس به روش های زیر استفاده کنند:

درست کردن چای از برگ
استفاده از روغن در رایحه درمانی
مخلوط کردن اسانس با روغن پایه برای ماساژ
اضافه کردن روغن یا گل به حمام

1642018588509 - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

5. گالفیمیا گلوکا

گالفیمیا گلوکا یک گونه گیاهی بومی مکزیک است. مردم به طور سنتی از آن به عنوان یک آرام بخش برای کاهش اضطراب استفاده می کردند.

یک کارآزمایی بالینی در سال 2012 به بررسی اثر گالفیمیا گلوکا به عنوان یک درمان برای اضظراب پرداخت. شرکت کنندگان گالفیمیا گلوکا یا داروی ضد اضطراب لورازپام را به مدت 12 هفته دریافت کردند. محققان به مدت 3 هفته دیگر به نظارت بر شرکت کنندگان ادامه دادند تا علائم ترک را آزمایش کنند.

نتایج نشان داد که شرکت‌کنندگانی که دوز روزانه 0.175 میلی‌گرم گالفیمیا گلوکا دریافت کردند ، در مقایسه با کسانی که لورازپام مصرف کردند، کاهش بیشتری در علائم اضظراب نشان دادند. هر دو درمان بی خطر بودند.

unnamed - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

۶. گل ساعتی

گل ساعتی یا پاسی فلورا خانواده ای از گیاهان با حدود 550 گونه مختلف است. برخی از مطالعات نشان می دهد که گونه خاصی به نام گل ساعتی ممکن است در درمان بی قراری، عصبی بودن و اضطراب موثر باشد.

به قول یک بزرگتر بررسی 2010 از درمان های مکمل، برخی شواهد نشان می دهد که اثرات ضد اضطرابی گل ساعتی با بنزودیازپین ها قابل مقایسه است. بنزودیازپین ها دسته ای از داروها هستند که پزشکان ممکن است برای درمان اضطراب تجویز کنند.

افراد می توانند گل ساعتی را به شکل قرص یا به عنوان عصاره مایع مصرف کنند.

سبزی خرفه چه خاصیتی دارد
کلیک

OQ Passion flower - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

7. کاوا کاوا

کاوا کاوا یا به زبان ساده کاوا درختچه ای است که بومی جزایر اقیانوس آرام است. نام علمی آن Piper methysticum است.

در جزایر اقیانوس آرام، مردم از کاوا در یک نوشیدنی تشریفاتی استفاده می کنند که برای کاهش استرس و تغییر خلق و خوی طراحی شده است.

یک تحقیق در سال 2013 ، کارآیی کاوا را به عنوان یک درمان برای اضظراب بررسی کرد. این مطالعه 6 هفته ای شامل 75 شرکت کننده بود. هر فرد یکی از سه درمان را دریافت کرد: عصاره کاوا با دوزهای 120 میلی گرم یا 240 میلی گرم در روز یا دارونما.

شرکت کنندگانی که کاوا مصرف کردند در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کردند، کاهش قابل توجهی در اضطراب نشان دادند، که نشان می دهد کاوا ممکن است یک درمان کوتاه مدت نسبتا موثر برای اضظراب باشد

kava piper methysticum plant leaves with kava roots cut out garden 148515 15 - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

۸. کانابیدیول

کانابیدیول (CBD) یکی از مواد فعال گیاه شاهدانه است.

تحقیقات انجام شده در سال 2019 نشان می دهد که CBD ممکن است یک اثر آرام بخش بر سیستم عصبی مرکزی داشته باشد.

R Cannabidiol Oil THC AdobeStock copyright kostrez 228796724 web - برای کاهش استرس چه داروی گیاهی بخوریم

9. مکمل های دیگری که ممکن است کمک کند

مکمل های دیگری که ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کنند عبارتند از:

ترکیبی از اسیدهای آمینه ال-لیزین و ال-آرژنین: این اسیدهای آمینه ممکن است بر انتقال دهنده های عصبی مغز که در استرس و اضطراب نقش دارند تأثیر بگذارند
مصرف منیزیم در ترکیب با گیاهانی مانند کاوا و خار مریم ممکن است به کاهش اضطراب کمک کند
اسیدهای چرب ضروری ممکن است استرس را در زنانی که قبل از قاعدگی، باردار یا یائسه هستند کاهش دهد.ویتامین C با دوز بالا : زنانی که این مکمل را مصرف می کنند ممکن است در پاسخ به استرس دچار کاهش اضطراب و افزایش شدید فشار خون شوند.

همچنین ببینید

رفع چاقی صورت بعداز عمل بینی 800x300 1 310x165 - خواص عرق یونجه برای چاقی

خواص عرق یونجه برای چاقی

سالیان طولانی است که از گیاه یونجه در طب‌ سنتی، برای درمان بسیاری از بیماری‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *