جمعه, 29 تیر, 1403
Bulging Disc Brisbane 660x330 - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن‌های گیاهی برای کمردرد ممکن است یک درمان مکمل مفید باشند ، به شرطی که به درستی از آنها استفاده کنید.

اگرچه آنها محبوب هستند، اما مردم اغلب در مورد اثربخشی روغن های گیاهی برای کمردرد اختلاف نظر دارند. آیا این روغن های گیاهی قدرت تسکین بسیاری از بیماری ها را دارند؟ یا صرفاً یک دارونما هستند؟

آیا روغن های گیاهی برای کمردرد موثر هستند؟

در یک تحقیق اسانس ها را به عنوان «مواد شیمیایی که از گیاهان استخراج می شوند» تعریف می کنند. محققان می‌افزاید: «آنها اغلب معطر هستند و تا آنجایی که ترکیبات شیمیایی به آن‌ها می‌رسد، مواد شیمیایی کوچکی هستند که به راحتی وارد هوا می‌شوند و به ما اجازه می‌دهند آنها را بو کنیم.»

وقتی از محققان نظرشان را در مورد روغن‌های گیاهی جویا شدیم، آنها تایید کردند که می‌توانند مؤثر باشند اما، این چیزی است که اثبات علمی آن دشوار است.

《مطالعات زیادی وجود ندارد که بتوانیم به آنها روی بیاورم تا ثابت کنیم که موثر هستند. شاید دلیلش این باشد که انجام چنین مطالعه ای دشوار است. به عنوان مثال، انجام یک مطالعه کور، که اغلب بهترین راه برای اثبات چیزی است، دشوار خواهد بود، جایی که افراد حاضر در مطالعه نمی‌دانستند در کدام گروه هستند، می‌توانند بوی روغن‌ها را حس کنند.》

بهترین روغن برای دیسک کمر

با وجود این موانع، برخی از مطالعات در مورد روغن های گیاهی وجود دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2016 به این نتیجه رسید که استفاده از روغن های گیاهی به عنوان رایحه درمانی می تواند به طور قابل توجهی درد را کاهش دهد. مطالعه دیگری نشان می دهد که به طور خاص روغن پرتقال می تواند درد را تسکین دهد. تحقیقات دیگر نشان داده است که وقتی روغن‌های خاصی به صورت موضعی روی کمر استفاده می‌شود، مانند نعناع می‌توانند به عنوان جایگزینی برای داروهای سنتی که ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند، عمل کنند.

Essential oils for back pain   lavendar orange - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن زیتون برای دیسک کمر

طبق مطالعات جدید که نشان می‌دهد روغن زیتون حاوی یک ماده ضد التهابی است، روغن زیتون ممکن است به عنوان یک مسکن طبیعی عمل کند.

محققان می گویند که یک ماده ناشناخته را در روغن زیتون تازه کشف کرده اند که به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل می کند، مانند داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین یا ایبوپروفن.

آنها می گویند که اثرات تسکین دهنده این آنزیم، که آنها آن را اولئوکانتال نامیدند، ممکن است مسئول برخی از مزایای سلامتی مرتبط با رژیم غذایی مدیترانه ای باشد، مانند کاهش خطر سکته مغزی، بیماری قلبی، سرطان سینه، سرطان ریه و برخی از اشکال. زوال عقل، که همه آنها با التهاب مرتبط هستند.

طرز تهیه دمنوش رازیانه برای لاغری
کلیک

روغن زیتون را بر روی کمر خود ماساژ دهید و از آن در پخت غذا استفاده کنید

توجه داشته باشید برای پخت باید شعله را حرارت ملایم و کم قرار دهید.

zeytoon asli min 1 - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن انبه برای دیسک کمر

روغن انبه چربی حاصل از این میوه است. همچنین می توان آن را با استخراج با حلال حذف کرد، روشی که از ترکیبات مختلف برای جداسازی روغن استفاده می کند.

برای درمان میتوان از این روغن استفاده کرد به صورتی که این روغن را به محل مورد نظر خود بمالید.

توجه داشته باشید که این روغن برای افراد گرم مزاج مناسب نیست و این افراد باید کمتر استفاده کنند.

Hapus Mango - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن شترمرغ برای دیسک کمر

پیشنهاد ما به شما

بهترین روغن برای کمردرد روغن شترمرغ میباشد. روزی دو بار روغن شترمرغ را بر روی کمر خود بمالید و گرم نگه دارید.

همچنین برای آرتروز، کمردرد، دردهای سیاتیکی و انتشاری از کمر و گردن ، کوفتگی و گرفتگی و اسپاسم عضلانی وکشیدگی رباط ها (تاندونها) کاربرد دارد در واقع همه کاره است.

1609192187 a121 - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن مار برای دیسک کمر

روغن مار اثرات بسیار زیادی بر روی بدن اسنان دارد مانند کاهش درد آرتریت، بهبود سلامت پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن، مراقبت از سلامت قلب، کاهش سوزش در پوست، افزایش عملکرد شناختی، ایجاد تعادل و تقویت مو ، بهبود التهاب، درد مفصلی، آرتروز، بیماری نقرس، درد عضلانی و … !!

مقداری از روغن را در محل درد ماساژ دهید و گرم نگه دارید تا در بافت پوست شما نفوذ کند این عمل را هنگام استراحت و یا هنگام طلوع آفتاب در مقابل نور مستقیم انجام دهید.

روغن مار - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن ماهی برای دیسک کمر

این روغن خواصی شامل بهبود سلامت قلب و عروق, بهبود هضم غذا, تسریع گردش خون, تسکین درد دندان, تقویت قوای جنسی, جوان سازی پوست, درمان آکنه, درمان حالت تهوع, درمان زخم دهان, درمان گل مژه, رفع لک پوستی, ضد استرس, ضد درد و کمردرد را دارد

میتوانید به صورت مالشی استفاده کنید و و محل درد را گرم نگه دارید

روغن ماهی - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن دیسک کمر حسنعلی عطار

این روغن مناسب افراد افرادی که دچار آسیب های دیسک کمر و گردن شده اند و به تنگی کانال نخالی یا بیرون زدگی و پارگی دیسک دچار هستند یا دچار دردهای ستون فقرات، گردن، دست و سیاتیک یا دچار اسپاسم و گرفتگی های عضلانی هستند.

ضربه خوردن به سر و حالت تهوع
کلیک

توجه داشته باشد که این روغن برای افرادی که برون زدگی شدید دیسک و مهره مناسب نیست.

روغن سقز برای دیسک کمر

روغن سقز یکی از بهترین کاهش دهنده‌ی فوقالعاده برای رفع دردهای عضلانی و دیسک کمر و سیاتیک است. همچنین ماساژ عضلات با این روغن به کاهش درد‌های موضعی کمک می‌کند

سقز - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن سیاه دانه برای دیسک کمر

از روغن سیاه دانه برای درمان مشکلاتی مانند آلرژی، آسم، دیابت، سردرد، فشار خون بالا، اختلالات گوارشی و آرتریت روماتوئید استفاده میشود و همچنین در درمان آرتریت روماتوئید و درد بین مفاصل کمک کند

برای کمردرد روغن سیاه دانه را حرارت دهید تا گرم شود و سپس به محل درد ماساژ دهید. این کار را 40 روز انجام دهید .

سیاه دانه - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

روغن مناسب برای دیسک کمر

  1. روغن دیسک کمر حسنعلی عطار
  2. روغن زیتون برای دیسک کمر
  3. روغن انبه برای دیسک کمر
  4. روغن شترمرغ برای دیسک کمر
  5. روغن مار برای دیسک کمر
  6. روغن ماهی برای دیسک کمر
  7. روغن سقز برای دیسک کمر
  8. روغن سیاه دانه برای دیسک کمر

چه زمانی باید از روغن های گیاهی برای کمردرد استفاده کرد؟

در بعضی موارد روغنهای گیاهی مناسب است و مواردی وجود دارد که روغن‌های گیاهی برای آن‌ها توصیه نمی‌شود.

اگر احساس بی‌حسی، ضعف، بی‌اختیاری روده یا مثانه یا درد شدید و ناتوان‌کننده داشتید، باید به اورژانس مراجعه کنید. اگر درد در عرض سه تا پنج روز بهبود نیافت، باید پزشک مراجعه کنید.

همیشه قبل از استفاده از روغن‌های گیاهی با یک متخصص مشورت کنید تا «مطمئن شوید که هیچ اثر نامطلوب نداشته باشد یا مرتبط با بیماری شما باشد».

«بیماری‌های شدید و جدی کمر وجود دارد، بنابراین ضروری است که به یک متخصص مراجعه کنید تا مطمئن شوید که یک بیماری جدی دلیل کمردرد شما نیست. بسیاری از این شرایط شدید را نباید صرفاً با روغن‌های گیاهی درمان کرد، بنابراین ابتدا توسط متخصص خود معاینه شوید.

همچنین روغن های گیاهی تنها بخشی از یک برنامه درمانی یکپارچه بزرگ‌تر هستند، برنامه‌ای که شامل درمان‌های آلوپاتیک، فیزیوتراپی، رویکردهای ذهن و بدن، ورزش، خواب کافی و رژیم غذایی ضد التهابی است.

چگونه از روغن های گیاهی برای کمردرد استفاده می کنید؟

اگر پزشک به شما اجازه استفاده از روغن‌های گیاهی را می‌دهد، در اینجا نحوه اضافه کردن آن‌ها به درمان کمر تان را با هم مرور مب کنیم.

«برای کمردرد، روغن‌های گیاهی را می‌توان به دو روش استفاده کرد:
به عنوان رایحه‌درمانی، استفاده از دیفیوزر برای رها کردن آن روغن در هوا و امکان استنشاق آن.
یا در مرهم، لوسیون یا کرم، و ماساژ دادن در محل درد.

سبزی خرفه چه خاصیتی دارد
کلیک

ممکن است تعجب کنید که از کجا شروع کنید. «من فکر می‌کنم پیدا کردن یک مرهم یا لوسیون معطر با روغن‌های گیاهی که از نظر بو برای بیمار جذاب باشد، به‌علاوه رایحه‌درمانی با اسانس‌های آرام‌بخش مانند اسطوخودوس، شروع خوبی است.»

Essential oils for back pain   diffuser - 8 تا از بهترین روغن برای دیسک کمر

از نظر من اسطوخودوس یک انتخاب عالی به عنوان رایحه‌درمانی است. اگر ترجیح می دهید روغن را به صورت موضعی بمالید، توصیه می کنم از زنجبیل، کافور، منتول یا رزماری استفاده کنید.

اسطوخودوس وقتی به عنوان رایحه درمانی استفاده می شود می تواند به مدیریت درد کمک کند و همچنین روغن پرتقال نیز برای معطر درمانی خوب است. اما در مورد استفاده مستقیم از روغن: «به نظر می‌رسد بهترین شواهد در استفاده موضعی از گیاه زمستانه یا از نعنا باشد.»

مهم است که به یاد داشته باشید که درد مزمن باعث بسیاری از اثرات روانی و عاطفی دیگر از جمله اضطراب، ترس، عصبانیت و افسردگی می شود. اگرچه ممکن است در رسیدگی به علت اصلی کمردرد کمتر موثر باشند، اما مطمئناً می توانند به علائم ظاهری کمک کنند.

چه چیز دیگری باید در مورد استفاده از روغن های گیاهی بدانیم؟

اگر مسیر موضعی را انتخاب می کنید، تاکید می کنم که اسانس باید “به میزان قابل توجهی رقیق شود” و “روغن های گیاهی مستقیم روی پوست می توانند باعث ایجاد ضایعات پوستی یا واکنش های دیگر شوند.” می توانید یک اسانس را با چیزی به نام روغن حامل رقیق کنید. این می تواند شامل روغن بادام، روغن آووکادو یا روغن نارگیل باشد.

هرگز نباید یک روغن مالشی را خورد.” «آنها وقتی به صورت خوراکی مصرف شوند بسیار سمی هستند. اگر آن‌ها را می‌خرید و بچه‌های کوچکی در خانه دارید، آن‌ها را در مکانی امن قرار دهید.

«همیشه مهم است که قبل از استفاده از هر یک از این روغن ها با پزشک خود مشورت کنید. در برخی موارد منع مصرف برای افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی یا سایر بیماری‌ها وجود دارد و هرگز برای کودکان کوچک مناسب نیست.

اگر همه چیز را امتحان کرده‌اید ،از جمله روغن‌های گیاهی اما کمردرد شما بهبود نیافت، ممکن است زمان مراجعه به متخصص ستون فقرات فرا رسیده باشد.

کد خطا از تعداد دفعاتی که چراغ سبز می درخشد، کارکرد واحد را مسدود می کند. حفاظت در برابر فشار بالا سیستم مبرد.

همچنین ببینید

خاصیت سدرو ماست 310x165 - خواص سدر و حنا برای پوست صورت

خواص سدر و حنا برای پوست صورت

آیا گیاه سدر برای پوست مفید است؟ چطور از این گیاه برای زیبایی و شادابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *