پنجشنبه, 3 فروردین, 1402
بچه از کجا به دنیا میاد ؟ 660x330 - بچه از کجا به دنیا میاد ؟

بچه از کجا به دنیا میاد ؟

نحوه زایمان زنان چگونه است ؟ بچه از کجا به دنیا میاد ؟ (عکس مرحله به مرحله تولد نوزاد را در پایین صفحه ببینید) زایمان ، پایان بارداری است که یک یا چند نوزاد با عبور از واژن یا از طریق سزارین رحم را ترک می کنند. در سال 2015 ، در سراسر جهان حدود 135 میلیون تولد وجود داشته است. حدود 15 میلیون نفر قبل از 37 هفته بارداری متولد شده اند ، در حالی که بین 3 تا 12٪ بعد از 42 هفته متولد شده اند. در کشورهای پیشرفته بیشترین زایمان ها در بیمارستان ها اتفاق می افتد ،در حالی که در کشورهای در حال توسعه بیشترین زایمان ها در منزل با حمایت یک متولد سنتی انجام می شود.

متداول ترین روش زایمان زایمان واژینال است.

این شامل سه مرحله زایمان است: کوتاه شدن و باز شدن دهانه رحم در مرحله اول ، نزول و تولد کودک در مرحله دوم و زایمان جفت در مرحله سوم جفت.

  • اولین مرحله زمانی است که گردن رحم (دهانه رحم) تا 10 سانتی متر گشاد شود. با درد شکم یا کمر درد شروع می شود که حدود نیم دقیقه طول می کشد و هر 10 تا 30 دقیقه رخ می دهد. با گذشت زمان درد قویتر و نزدیکتر می شود.
  • مرحله دوم زمانی است که کودک از طریق واژن به سمت پایین حرکت کرده و متولد می شود کودک کاملاً خارج می شود به پایان می رسد.
  • مرحله سوم زمانی است که جفت (پس از زایمان) زایمان می شود.

از سال 2014 ، همه سازمان های بهداشتی بزرگ توصیه می کنند که بلافاصله پس از زایمان طبیعی ، یا به محض اینکه مادر بعد از عمل سزارین هوشیار و پاسخگو باشد ، کودک را باید بر روی سینه مادر بگذارید ، تماس پوست با پوست ، به تعویق انداختن روال روشها حداقل برای یک تا دو ساعت یا تا زمانی که به کودک اولین شیردهی را انجام دهد.

9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)
کلیک

بچه از کجا به دنیا میاد - بچه از کجا به دنیا میاد ؟

همچنین ببینید

14166 562 310x165 - تعیین جنسیت با کلم قرمز

تعیین جنسیت با کلم قرمز

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد یافتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *