سه شنبه, 2 مرداد, 1403
45345345345 660x330 - تب دندان درآوردن چند روز طول میکشد نوزاد و کودک

تب دندان درآوردن چند روز طول میکشد نوزاد و کودک

دندان درآوردن (یا ادنتیازیس) «فرآیندی که طی آن دندان‌های نوزاد در می‌آیند، یا لثه‌ها در می‌آیند»، بیشتر والدین نگران این هستند که کودکان ما روزانه چه دردی میکشند و چه تأثیری می‌گذارد. در حالی که نمی‌توانیم به طور کامل پیش‌بینی کنیم که نوزادان چگونه به اولین دندان خود واکنش نشان می‌دهند، می‌توانیم در مورد علائم دندان درآوردن نوزاد، نحوه تسکین درد دندان درآوردن کودک و همه چیز در مورد فرآیند دندان درآوردن بیاموزیم.

بازه زمانی دندان درآوردن

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که والدین می‌پرسند این است که «دندان درآوردن برای نوزادان چقدر طول می‌کشد؟» برای پاسخ به این سؤال، دانستن هر دو چارچوب زمانی و جدول زمانی که در آن دندان درآوردن رخ می دهد، مفید است.

به طور کلی، دندان درآوردن یک فرآیند است که بین 6 تا 24 ماهگی اتفاق می افتد. در حالی که کودک شما بیست دندان دارد که در طی دو سال ظاهر می شوند، خوشبختانه دندان درآوردن فقط در زمانی که دندان کودک شما در حال شکستن لثه است باعث درد و سوزش می شود.

مدت زمان دقیقی مشخص نشده است، اما بیشتر متخصصان تخمین زده اند که می تواند در هر زمان بین 1 تا 7 روز در هر دندان ظاهر شود.

با این حال، علائم دندان درآوردن معمولاً فقط چند روز طول می کشد، بنابراین اگر کودک برای مدت طولانی احساس ناراحتی می کند، می توان تصور کرد که این ناراحتی ناشی از دندان درآوردن نیست.

تب دندان دراوردن چند روز طول میکشه

مدت زمان آن متفاوت است، برای بعضی از نوزادان، این پروسه تنها چند روز و برای بعضی دیگر چند هفته طول می کشد، در طول این دوران، کاملا طبیعی است که نوزاد شما کلافه شود و یا اشتهایش کاهش پیدا کند.

روش صد در صد تضمینی برای پسر دار شدن
کلیک

زمانی که تب بیشتر از دو روز طول کشید، می توانید به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

توجه کنید که اگر نوزاد شما تب بالای 38 درجه سیلیوس (100.4 درجه فارنهایت) داشت، این یک نشانه است که نوزاد شما مریض است. اگر کودک شما علائم اسهال و استفراغ و حتی عطسه و سرفه و… دارد به متخصص اطفال مراجعه کنید.

همچنین ببینید

how effectively do birth control pills work 1546000437 310x165 - چند ساعت بعد از رابطه میتوان قرص ال دی خورد

چند ساعت بعد از رابطه میتوان قرص ال دی خورد

اگر حتی فقط یک بار رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، می توانید باردار شوید! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *