چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
manna1 hedysarum2 - ترنجبین برای دل درد نوزاد

ترنجبین برای دل درد نوزاد

گریه مدام نوزاد ناشی از اختلال در روده کوچک است. امروزه هر وقت نوزادی شیرخوار دل درد و دل پیچه می گیرد، اولین کاری که برخی از خانواده انجام می دهند دادن عرق نعناع برای رفع نفخ نوزاد می باشد و یا اینکه شربتهای شیمیایی ضد نفخ به کودک می دهند، درحالیکه ممکن است مشکل چیز دیگری باشد.

حتما شما مادران عزیز وقتی نوزادتان مدام گریه می کند، به شدت رنج می برید و در پی مداوای او هستید اما اغلب اوقات با وجود تلاش برای آرام نمودن او به هیچ نتیجه ای نمی رسید و درمانده می مانید و شاید غافل باشید از یک داروی بسیار ساده و قابل دسترس و آن چیزی نیست جز ترنجبین.

از داروهای گیاهی است که خواص بیشماری برای کودکان دارد.ترنجبین معرب ترانگبین است. انگبین در لغت به معنای شیرینی و عسل است. ترنجبین و بطور کلی انگبین‏ها مواد زیادی را برای تحکیم استخوان‏ها در خود دارند. انگبین به معنی عسل است، در حین اینکه شیرین هستند مواد حیاتی بسیار مقوی و خوبی را در خود دارند وگزانگبین یعنی گز که در حال حاضر بسیار نادر شده است.

manna1 hedysarum22 - ترنجبین برای دل درد نوزاد

ترنجبین برای دل درد نوزاد خوبه

اگر بخواهیم از گیاه گز برای رفع ضعف و افزایش نیروی جسمانی استفاده کنیم باید برای کشت گز برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد که حاصل آن دارویی نیرو افزا و بی ‏نظیر است.

ترنجبین داروی مشهوری است که پس از ریختن آن در آب جوش و صاف کردن، به نوزاد می‏دادنداین دارو برای نوزاد یک ملین و مسهل لطیف است که خشونت مسهل‏های دیگر را ندارد و برای نوباوه‏گان بسیار مفید می‏باشد.

9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)
کلیک

اگر داروی ترنجبین در دسترس نبود داروهایی مانند شیرخشت و بیدخشت هم می‏تواند مورد استفاده قرار گیرد، باید توجه داشت که مسهل‏های ویژه نوزادان نباید خشن باشد تا مبادا روده نوباوگان آسیب ببیند

آیا ترنجبین برای دل درد نوزاد خوب است

ترنجبین دارویی است که از دید قدیمی ترها، حکم شفای تمام دردهای نوزادان را دارد! اعتقاد عامه مردم و همچنین طب سنتی ایرانی بر این است که دادن ترنجبین به نوزادان می تواند:

به دلیل ملین و مسهل بودن تمامی روده ها و دستگاه گوارش نوزاد را پاکسازی کند.

  • زردی را درمان کرده و حتی از بروز آن جلوگیری کند.
  • به دلیل خاصیت ضدمیکروبی و عفونت زدایی و همچنین با کمک به خروج مواد ناسالم از دستگاه گوارش و بدن، منجر به تقویت سیستم ایمنی و کاهش احتمال وقوع بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های عفونی شود.
  • اشتهای نوزاد به شیر خوردن را افزایش دهد.
  • به داشتن کبدی سالم کمک کرده و سوخت و ساز بدن نوزاد را متعادل کند.
  • احتمال وقوع مشکلاتی همچون دل پیچه یا دل درد را کمتر کرده و در صورت بروز، آن ها را درمان کند.
  • و در نهایت، تب را تسکین دهد.

طرز تهیه ترنجبین برای دل درد نوزاد

ترنجبین یک داروی آزموده شده است. روزی یکی دو بار و هر بار نصف قاشق چایخوری ترنجبین را در نصف استکان آب جوش حل کرده صاف کنید و به تدریج به نوزاد بخورانید. ترنجبین نیاز به شیرین کردن ندارد و خودش به اندازه کافی شیرین هست. این داروی خوشایند، علاوه بر کاهش نفخ نوزاد، یک آرامبخش و خواب آور موثّر نیز هست؛ همچنین به علّت ارزش غذایی بالا، ترنجبین یک داروی ایده آل در نوزادانی است که به علّت کمبود شیر مادرشان دچار مشکل هستند.

درمان زردی نوزاد در خانه
کلیک

طریقه مصرف ترنجبین برای دل درد نوزاد

برای افزایش اثر این نسخه می توانید ترنجبین را به جای آب، در عرق شیرین بیان یا بابونه حل کنید. اگر مشکل بی خوای کودک شدید است افزودن چند قاشق غذاخوری گلاب به این ترکیب هم خیلی خوب است.

همچنین ببینید

how effectively do birth control pills work 1546000437 310x165 - چند ساعت بعد از رابطه میتوان قرص ال دی خورد

چند ساعت بعد از رابطه میتوان قرص ال دی خورد

اگر حتی فقط یک بار رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، می توانید باردار شوید! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *