سه شنبه, 2 مرداد, 1403
1594623506a729ce537f757bcc556baae2fb101f1a thumbnail 600x 600x330 - جدیدترین مدل گردنبند طلا زنانه + عکس ها

جدیدترین مدل گردنبند طلا زنانه + عکس ها

گردنبند به جواهراتی گفته می شود که دور گردن از آن استفاده می شود. گردنبندها ممکن است یکی از ابتدایی ترین انواع زینت های انسان باشد. آنها غالباً برای اهداف تشریفاتی ، مذهبی ، جادویی یا مراسم عروسی استفاده می شوند و با توجه به اینکه معمولاً از فلزات گرانبها و سنگها ساخته می شوند ، به عنوان نماد ثروت و مقام نیز استفاده می شوند.

عکس هایی از جدیدترین مدل گردنبند طلا زنانه

برای بزرگنمایی رو عکس ها کلیک کنید

تاریخچه جالب در مورد گردنبندها

انواع گردنبند بلند

مردم ماقبل تاریخ اغلب از مواد طبیعی مانند پر ، استخوان ، پوسته و مواد گیاهی برای ایجاد گردنبند استفاده می کردند ، اما جواهرات فلزی عصر جدید برنز جایگزین تزئینات قبل از فلز شده بودند.

گردنبندها برای اولین بار در مجسمه سازی و هنر خاور نزدیک باستان به تصویر کشیده شد و گردنبندهای اولیه ساخته شده از فلزات گرانبها با سنگ های حفره ای در اروپا ایجاد شد.

گردنبند بزرگ دخترانه و زنانه

در بین النهرین باستان ، مهرهای استوانه ای اغلب رشته ای بوده و به عنوان جواهرات استفاده می شده است. در بابل باستان ، گردنبندها از کارلین ، لاجورد ، عقیق و طلا ساخته می شدند که از آنها در زنجیرهای طلا نیز استفاده می شد.

سومریان باستان گردنبند و مهره هایی از طلا ، نقره ، لاجورد و کارلین ایجاد می کردند.

در مصر باستان ، انواع مختلفی از گردنبندها بافته شده بود. مصریان باستان طبقه بالا یقه هایی از مواد ارگانیک یا نیمه گرانبها و گرانبها را برای اهداف مذهبی ، جشن و مراسم تدفین می پوشیدند. این یقه ها اغلب با مهره های نیمه قیمتی ، شیشه ، سفال و توخالی تزئین می شدند. مهره های ساخته شده از انواع مواد گرانبها و نیمه قیمتی نیز معمولاً به هم متصل شده و گردنبندهایی ایجاد می کنند. طلا که به شکل های گیاهی ، حیوانی و حشرات تلطیف می شد نیز رایج بود. تعویض ها نیز به گردنبند تبدیل شدند.

در کرت باستان گردنبندها توسط همه طبقات پوشیده می شدند. دهقانان بر روی نخ کتان سنگ می پوشیدند در حالی که ثروتمندان از مهره های عقیق ، مروارید ، کارنیان ، آمتیست و سنگ کریستال استفاده می کردند.آویزهایی که به شکل پرندگان ، حیوانات و انسان در آمده اند نیز علاوه بر مهره های چسب خورده ، پوشیده شده اند.

گردنبند طلا زنانه سنگین

بعداً در امپراطوری ، به دنبال حمله های بربرها ، جواهرات رنگارنگ و شرم آور رواج یافت.

در دوران بیزانس ، طناب های مروارید و زنجیرهای طلای برجسته اغلب پوشیده می شد ، اما تکنیک های جدیدی مانند استفاده از niello اجازه استفاده از گردنبندهایی با سنگ های قیمتی روشن تر و غالب تر را می داد. جواهراتی که شمایل نویسی مسیحی جدید را به نمایش می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *