سه شنبه, 2 مرداد, 1403
خطرات مصرف الکل بعد از واکسن کرونا 660x330 - خطرات مصرف الکل بعد از واکسن کرونا

خطرات مصرف الکل بعد از واکسن کرونا

به خوبی مستند شده است که الکل بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی می گذارد و مطالعات نشان داده مصرف بیش از حد الکل با عفونت های شدیدتر تنفسی مرتبط است. با این حال ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مصرف مقدار متوسط الکل بر اثربخشی واکسن COVID-19 تأثیر می گذارد.

محققان هنوز تأثیر نوشیدن زیاد یا “نوشیدن زیاد” بر اثر واکسن COVID-19 را بررسی نکرده اند. اما برای ایمن ماندن ، احتمالاً ایده خوبی است که از مصرف الکل پس از دریافت واکسن خودداری کنید.

بیایید ببینیم الکل چگونه بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد و آیا نوشیدن الکل بعد از دریافت واکسن COVID-19 بی خطر است ؟؟!

آیا می توانید بعد از دریافت واکسن COVID-19 الکل بنوشید؟

هدف از واکسن های کووید -19 این است که به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا ویروسی را که باعث COVID-19 می شود به عنوان یک مهاجم خارجی تشخیص دهد.

برخی از مطالعات اولیه بر روی ماکاک ها (میمون ها) ، موش ها و افراد شواهدی پیدا کرده اند که مصرف متوسط ​​الکل با بهبود سلامت قلب و عروق و احتمالاً ایمنی بدن مرتبط است. اما تحقیقات بیشتری برای حمایت از این یافته ها مورد نیاز است.

برای اطمینان بیشتر ، بهتر است که مصرف الکل خود را یکسان نگه دارید یا حداقل چند روز پس از دریافت واکسن آن را قطع کنید.

به گزارش رویترز ، یک مقام بهداشتی روسیه در دسامبر 2020 هشدار داد که افرادی که واکسن Sputnik V COVID-19 را دریافت می کنند باید 2 هفته قبل از اولین تزریق و 4 هفته پس از تزریق دوم از الکل اجتناب کنند. منطق این بود که الکل ممکن است توانایی شما را در ایجاد ایمنی در برابر ویروس عامل COVID-19 کاهش دهد.

علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان
کلیک

مصرف الکل بعد از واکسن کرونا

برخی از انواع واکسن های COVID-19 ، مانند جانسون و جانسون و AstraZeneca ، در موارد بسیار نادر به طور بالقوه با وضعیتی به نام ترومبوز سینوس وریدی مغزی (CVST) ارتباط دارند. CVST یک لخته خون در سینوس های مغز است.

به گفته انجمن ایتالیایی الکل ، الکل با عملکرد منفی پلاکت ارتباط دارد که ممکن است خطر اختلالات انعقادی مانند خون CVST را افزایش دهد. این احتمال وجود دارد که نوشیدن الکل همراه با واکسیناسیون در ایجاد این عارضه نادر نقش داشته باشد ، اگرچه برای آگاهی از این که آیا واقعاً چنین است ، مطالعات آینده لازم است.

همچنین ببینید

1dd236110b95d57dd570b975b18bd544 310x165 - درمان گزش زنبور با 19 روش در خانه

درمان گزش زنبور با 19 روش در خانه

گزش می تواند “زنبورهای گاوی;زنبورهای سیاه;زنبورهای وحشی;نیش زنبورهای زرد” سریع اتفاق بیفتد. یک روز همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *