پنجشنبه, 30 فروردین, 1403
Types of Birch Water 1024x680 1 660x330 - خواص عرق بیدمشک و مویز

خواص عرق بیدمشک و مویز

ریشه بیدمشک گیاهی بومی آسیای شمالی و اروپا است. ریشه های عمیق گیاه بیدمشک بسیار دراز است و رنگ آن از بژ تا قهوه ای و از بیرون تقریبا سیاه است.

ریشه بیدمشک برای قرن ها در پزشکی جامع برای درمان انواع شرایط مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. به طور سنتی، بیشتر به عنوان یک ادرار آور و کمک کننده گوارشی استفاده می شود.

خواص ترکیب عرق بیدمشک و مویز

از مهمترین خواص عرق بیدمشک با مویز می توان به افزایش کلیسم اشاره کرذ در طب سنتی برای اینکه سطح کلسیم بدن افزایش پیدا کند ، معجونی با ترکیبات عرق بیدمشک با مویز، سیب، بادام، انجیر خشک و گلاب توصیه می گردد.

مهترین فواید عرق بیدمشک و مویز

طبع سرد و خشک •
بهترین تصفیه کننده خون •
دفع سموم از بدن •
رفع کننده آکنه •
ادرار آور •
تنظیم کننده قند خون •
مفید برای روماتیسم و سرگیجه •

Top 5 Health Benefits of Birch Water Keep Fit Kingdom 770x472 1 - خواص عرق بیدمشک و مویز

فواید مصرف عرق بیدمشک در بارداری:

بعضی غذاها یا داروهای گیاهی می توانند خطراتی را برای جنین به همراه داشته باشند بخاطر همین توصیه می شود که مادران باردار مصرف آنها را به حداقل کاهش دهند و به ویژه در مورد داروهای گیاهی تنها با اجازه پزشک اقدام به مصرف کنند. با توجه به اینکه یکی از مشکلات شایع زنان در طی بارداری، افسردگی دوران بارداری است، برای تسکین این تنش ها در صورت ضرورت می توان از مقدار کمی مخلوط عرق بیدمشک و بهارنارنج استفاده نمود.از آن جایی هرگونه تنش روحی و جسمی میتواند سلامت آینده کودک را به خطر بیاندازد، بهبود حالات ماردران باردار بسیار مهم است. استفاده از عرق بیدمشک در بارداری یکی از پرطرفدارترین عرقیجات در میان زنان باردار به شمار می رود، اما به دلیل طبع سردی که عرق بیدمشک دارد مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود.
کودک شما نیاز به تغذیه و جذب ویتامین از بدن شما دارد پس اگر کم اشتها هستید باید درمان شود. برای درمان کم اشتهایی در دوران بارداری می توان از عرق بیدمشک استفاده کرد. علاوه بر افزایش اشتها، تپش قلب را در دوران بارداری کاهش می دهد.عرق بیدمشک قند خون را پایین می آورد و اگر به آن مواد شیرین کننده ایی را اضافه نکنید به مقدار قابل توجهی قند خون شما را کاهش می دهد.

7 روش پایین آوردن سریع قند خون دیابتی با طب سنتی
کلیک

foods to avoid during pregnancy 1200x628 facebook - خواص عرق بیدمشک و مویز

طبع عرق بیدمشک گرم یا سرد است؟

طبع عرق بیدمشک سرد است. به همین دلیل مصرف آن در فصل گرم خواص فوق العاده ایی برای شما خواهد داشت. می توان گفت یکی از مهمترین خواص عرق بیدمشک رفع عطش شدید و درمان گرمازدگی است و یک لیوان شربت از آن، نوشیدنی مناسبی است که متخصصان طب سنتی برای فصل تابستان و به ویژه ایام روزه داری در فصول گرم سال توصیه میکنند. این نوشیدنی ترکیبی از گلاب، عرق بیدمشک، تخم شربتی و برای شیرین شدن آن از موادی مانند شکر، عسل یا نبات تهیه میشود، البته بهتر است این شربت را کم شیرین مصرف کرد.

خواص عرق بیدمشک - خواص عرق بیدمشک و مویز

همچنین ببینید

988988 skin problems 1 310x165 - ضایعات پوستی ناشی از کمبود ویتامین

ضایعات پوستی ناشی از کمبود ویتامین

بدون شک شنیده اید که ویتامین ها برای شما مفید هستند، اما ممکن است ندانید …

3 نظر

  1. برای درمان چه بیماری است و مویز رو هم بخوریم یا فقط آب رو

  2. سلام عنوان و تیتر مقاله درمورد مویز و عرق بیدمشک هست اما متاسفانه به طریقه و نسبت مخلوط این دو اشاره نکردید لطفاً راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *