چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
Hotel housekeeping tips and tricks 660x330 - راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

هنگام تجربه مناسب برای میهمانان هتل ، بخشی از برنامه باید شامل کارهای روزمره خانه داری باشد. این نه تنها باعث می شود که مهمانان هتل از یک اتاق تمیز لذت ببرند ، بلکه می توانند به ماندگاری بیشتر مبلمان و وسایل هتل نیز کمک کنند.

در صنعت مهمان نوازی ، ایجاد تجربه مناسب برای بازدید کنندگان و مراجعه کنندگان از اهمیت بالاتری برخوردار است. در این عصر و روز ، یک یا دو بررسی بد آنلاین می تواند بوسه مرگ برای یک تجارت باشد ، و خوب یا بد صاحبان مشاغل باید از این امکان آگاه باشند.

برای کمک به جلوگیری از بررسی بد و مخوف ، صاحبان مشاغل می توانند کارهای زیادی را انجام دهند ، اما شاید مهمتر از داشتن یک برنامه نظافت و نظافت منزل و انجام دقیق و کارآمد ، مهمتر از اینها نباشد.

ایجاد موثرترین چک لیست خانه داری لزوماً طاقت فرسا نیست.

این لیست از نکات و راهکارهای مفید خانه داری برای هتل ها را بررسی کنید.

موارد اول: در صورت امکان پنجره های اتاق را باز کنید

این می تواند در هر اتاق چند ثانیه وقت بیشتر بگیرد ، اما تفاوتی که ایجاد می کند بسیار زیاد است. با ورود به یک اتاق ، قبل از شروع تمیز کردن هر چیزی ، پنجره ها و پرده ها را باز کنید.

دریافت مقداری نور طبیعی و جریان هوا در اتاق می تواند مفید باشد. علاوه بر اینکه به اتاق اجازه می دهد “نفس بکشد” ، تهویه مناسبی نیز ایجاد می کند (برای مواقعی که با مواد شیمیایی تمیز کننده کار می کنید) و به شما امکان می دهد جزئیات مواردی را که باید تمیزتر شوند بهتر ببینید.

پاک کردن چسب از روی یخچال
کلیک

بعد ، شلوغی و آشفتگی (درهم و برهمی) را پاک کنید

بسیاری از خانه داران گزارش می دهند که شروع کار با “تخته خالی” راحت ترین کار نظافت اتاق است.

با توجه به این نکته ، آنچه باید انجام شود این است: سطل زباله را خالی کنید ، پارچه ، حوله ، حمام ، بطری های شامپو و سایر محصولات دوش و سایر مواردی را که در آن قرار دارد خارج کنید.

این وسوسه پاک کردن ساده وسایل یا برداشتن آنها و جایگزینی آنها پس از تمیز کردن روی سطح مرطوب از بین می برد.

ابتدا ناحیه اتاق خواب را تمیز کنید

برای حداقل انتقال باکتری ها ، تمیز کردن را در اتاق خواب شروع کنید و سپس قسمت حمام را تمیز کنید. این امر به بهبود وضعیت بهداشت و تمیزی کلی کمک می کند.

Hotel housekeeping tips and tricks2 - راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

به محصولات تمیزکننده زمان دهید تا عمل کنند

در زمان اسکراب صرفه جویی کنید و اجازه دهید محصولات مورد استفاده شما مناسب باشند. دیوارهای دوش ، توالت را پاشیده و در آن غرق شوید و سپس مواردی مانند آینه و پنجره ها را تمیز کنید.

خواهید فهمید که وقتی به عقب برگردید و هر چیز دیگری را تمیز کنید ، کار برای شما راحتر خواهد بود.

همیشه جارو بزنید یا قبل از پاک کردن جارو برقی بگیرید

پاک کردن باید آخرین کار شما در طی مراحل تمیز کردن باشد. با جاروبرقی یا جارو زدن تضمین می کنید که گرد و غبار و بقایای زمین را قبل از خیس شدن از زمین خارج می کنید.

مواردی مانند موهای خیس ! ، به عنوان مثال ، تمیز کردن کف زمین بسیار دشوار است و جارو کردن یا جاروبرقی می تواند از بروز این سردرد جلوگیری کند.

غذای ماهی قرمز چیست؟
کلیک

برای کنار و گوشه ها از مسواک استفاده کنید

برای مکان هایی مانند پیچ های پایین توالت ، هیچ چیز بهتر و سریعتر از مسواک کار نمی کند.

همه چیز را برای تمیز کردن در یک سبد نگه دارید

یک چیز که می تواند وقت زیادی را به طور مداوم تلف کند ، کار اضافی برای هر محصول مورد نیاز برای تمیز کردن اتاق هتل است. خانه داران در کمترین کارآیی ، هر آنچه را که لازم دارند ، روی یک چرخ دستی نگه می دارند تا بتوان آن را خیلی راحت از اتاق به اتاق دیگر آورد.

این نکته اساسی است ، اما تعجب آور است که چند هتل این کار را نمی کنند!

حتماً همه چیز را گردگیری کنید

گرد و غبار کاری سریع و آسان است ، اما فراموش کردن برخی از سطوح در اتاق های هتل بسیار آسانتر است. به عنوان مثال ، فراموش کردن گردگیری از لامپهای در معرض ، که می توانند به سرعت گرد و غبار را جمع کنند و بسیار کثیف تر از آنچه هستند ، فراموش شوند.

همچنین باید پرده ها را هر چند روز یک بار تکان دهید تا قبل از جارو برقی کف ، گرد و غبار آنها از بین برود.

برای افزایش طول عمر تشک از محافظ تشک استفاده کنید

بیشتر یک ایده طراحی است تا یک نکته واقعی در خانه ، یک چیزی که می تواند به صرفه جویی در هزینه شما در هتل کمک کند ، استفاده از محافظ تشک است.

این ها می توانند از تشک های شما نه تنها در برابر مایعات و لکه ها ، بلکه از گرد و غبار و مواد حساسیت زا نیز محافظت کنند. محافظ های بالش می توانند مزایای مشابهی داشته باشند.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک
کلیک

hotel bed linen - راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

مبلمان را نیز جاروبرقی کنید

سرانجام ، جاروبرقی مبلمان با استفاده از یک متصل کننده به جارو برقی برای از بین بردن گرد و غبار و خاک می تواند فضای اتاق را بسیار تمیز کند. با بی توجهی ، این مناطق می توانند به سرعت بسیار خسته کننده شوند و مطمئناً مهمانان هتل متوجه این موضوع می شوند.

و بدتر اینکه ، اگر میهمانان احساس کنند یک قسمت از اتاق آنها به اندازه کافی تمیز نشده است ، ممکن است تصور کنند که بقیه اتاق نیز به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است. این وضعیت خوبی نیست ، اما خوشبختانه این وضعیتی است که خیلی راحت می توان از آن جلوگیری کرد.

وقتی در حال تهیه لیست چک نظافت و خانه داری برای هتل خود هستید ، این نکات را حتماً بخاطر بسپارید. این به شما کمک می کند که از همه مهمانان هتل از اقامت خود لذت ببرید و از اینکه اتاق های هتل به درستی مراقبت می شوند ، احساس راحتی کنند.

همچنین ببینید

پاک کردن چسب از روی یخچال 310x165 - پاک کردن چسب از روی یخچال

پاک کردن چسب از روی یخچال

چگونه برچسب ها را از یخچال پاک کنیم ؟ بعضی اوقات برچسب هایی روی یخچال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *