شنبه, 4 آذر, 1402
The best toothpaste5 660x262 - راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

دندانهای سفیدتر می توانند لبخند و ظاهر شما را زیبا بخشند ، بنابراین جای تعجب نیست که سفید کردن دندان یکی از محبوب ترین گزینه های دندانپزشکی است. تغییر رنگ دندان ها می تواند در اثر تجمع لکه های سطحی حاصل از استفاده محصولات دخانیات و مصرف برخی غذاها یا نوشیدنی ها باشد. روش های سفید کردن دندان به همه این فرصت را می دهد تا از لبخندی زیبا و روشن لذت ببرند.

همه روش های درمانی برای همه مناسب نیستند ، بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد گزینه سفید کننده ، با دندانپزشک خود مشورت کنید. در بعضی از روش ها از سفید کننده استفاده می شود در حالی که در برخی دیگر استفاده نمی شود و تحمل همه افراد نسبت به درمان متفاوت است.

سفید شدن دندان برای افرادی که لثه و دندان سالم دارند ایده آل است. بیشتر محصولات سفید کننده بر پایه پروکسید هستند. پراکسید همان چیزی است که مینای دندان شما را سفید می کند و دندان شما را سفیدتر می کند. غلظت پراکسید به طور معمول قدرت درمان سفید کننده را تعیین می کند. درصد پراکسید موجود در محصولات سفید کننده دندان 10٪ ، 16٪ و 22٪ است.

همه دندانهای تغییر رنگ داده به درمان های سفید کننده پاسخ نمی دهند. به عنوان مثال ، سفید کردن در پر کردن ها ، تاج ها یا ترمیم های دیگر کارایی نخواهد داشت. دندانپزشک می تواند به شما بگوید که آیا دندان ها و لثه ها از سلامتی کافی برخوردار هستند و می توانند روند سفید شدن را طی کنند. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که شما آماده ی سفید شدن دندانهایتان هستید ، باید تصمیم بگیرید که با کدام روش سفید کردن دندان ها استفاده کنید.

گزینه های سفید کننده دندان شما شامل خمیر دندان سفید کننده دندان ، نوارها و ژل های سفیدکننده بدون نسخه ، آبکشی کننده های سفید کننده ، سفیدکننده های دندان بر پایه سینی و سفیدکننده مطب است. این نتایج ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد تا نتایج را نشان دهد. اگر اکنون دندان سفید می خواهید ، بزرگنمایی کنید! سفید کردن گزینه ای است که می تواند دندان های شما را در یک قرار ملاقات دندانپزشکی 5 تا 8 سایه سفیدتر کند.

درمان زخم لب بر اثر ضربه
کلیک

خمیر دندان سفید کننده دندان

خمیردندان های سفید کننده فقط به از بین بردن لکه های سطح روی دندان شما محدود می شود. آنها حاوی ساینده های ویژه و همچنین مواد صیقل دهنده یا شیمیایی هستند که باعث از بین رفتن لکه می شوند. این مواد معمولاً نسخه های ریزتری از مواد مورد استفاده در خمیردندان های معمولی هستند ، بنابراین بعید است که باعث ساییدگی بیش از حد دندان ها شوند. با این حال ، از آنجا که خمیر دندان سفید کننده فاقد مواد سفید کننده است ، فقط می تواند دندان های شما را حدود یک سایه روشن کند.

The best toothpaste - راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

نوارهای سفیدکننده و ژل های بدون نسخه

محصولات سفیدکننده بدون نسخه و حرفه ای نتایج قابل ملاحظه تری ایجاد می کنند زیرا حاوی موادی هستند که به روشن شدن رنگ در اعماق دندان کمک می کنند. ژل های سفید کننده با مسواک کوچک به مدت 14 روز مستقیماً بر روی سطح دندان های شما قرار می گیرند. به طور کلی بعد از چند روز تغییر قابل توجهی در رنگ مشاهده خواهید کرد و نتایج نهایی معمولاً حدود چهار ماه طول می کشد.

نوارهای سفید کننده با یک ژل سفید کننده بر پایه پروکسید پوشانده می شوند و به مدت 30 دقیقه دو بار در روز ، به مدت 14 روز اعمال می شوند. نتایج در همان زمان خمیر دندان اتفاق می افتد و همچنین حدود چهار ماه طول می کشد.

The best toothpaste2 - راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

سفید کننده شستشویی / Whitening Rinses

شستشوی سفید کننده ، مانند اکثر دهانشویه ها ، باعث نفس تازه شدن نفس می شود و به کاهش پلاک دندان و بیماری لثه کمک می کند در حالی که شامل ترکیباتی مانند پراکسید هیدروژن که دندان ها را سفید می کند نیز می باشد. قبل از مسواک زدن باید دو بار در روز به مدت 60 ثانیه در دهان چرخانده شود. شستشو معمولاً از سایر محصولات سفیدکننده بدون نسخه کارایی کمتری دارد زیرا یک شستشو فقط به مدت دو دقیقه در روز در با دندان در تماس است ، در مقابل 30 دقیقه برای نوارها ، و تولید نتیجه ممکن است 12 هفته طول بکشد.

بعد از کشیدن دندان چه باید کرد
کلیک

The best toothpaste3 - راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

سفید کننده های سینی دار

سیستم های سفید کننده مبتنی بر سینی با پر کردن یک وسیله محافظ دهان مانند با یک محلول سفید کننده ژل که حاوی ماده سفید کننده پروکسید است و سپس پوشاندن سینی برای مدت زمان مشخصی کار می کنند. بسته به سطح تغییر رنگ اولیه ممکن است هر شب چند ساعت طول بکشد تا چهار هفته یا بیشتر. کیت های سفید کننده سینی را می توانید از طریق پیشخوان یا از دندانپزشک خریداری کنید. آنهایی که از دندانپزشک به دست می آیند نتایج سریعتر و موثرتری دارند زیرا حاوی ماده سفید کننده پراکسید قوی تری هستند. سینی های حرفه ای دندانپزشک می توانند به صورت سفارشی ساخته شده و متناسب با دندان های شما باشند ، در حالی که سینی های بدون نسخه در اندازه های عمومی وجود دارند. سینی هایی که به درستی متناسب نیستند می توانند به عامل سفید کننده اجازه دهند با لثه های شما تماس گرفته و باعث تحریک شود.

The best toothpaste4 - راه های سفید شدن دندان در دندانپزشکی

سفید کردن بلیچینگ در مطب

بلیچینگ یا سفید شدن در مطب سریعترین روش برای روشن شدن دندان است. هزینه درمان حرفه ای بیشتر از سایر گزینه ها است ، اما نتایج معمولاً ارزش سرمایه گذاری را دارد. درمان حرفه ای شامل استفاده از محصول سفیدکننده به طور مستقیم بر روی دندان های شما ، سپس قرار گرفتن آنها در معرض منبع گرما ، نور مخصوص یا لیزر است. سفید شدن حرفه ای توسط دندانپزشک می تواند دندان های شما را سه تا هشت سایه روشن کند. شما فقط در یک درمان 30 تا 60 دقیقه ای می توانید نتایج چشمگیری را ببینید! برای حفظ نتایج رضایت بخش ، معمولاً درمان های مداوم توصیه می شود.

برای تسکین درد ارتودنسی چه باید کرد
کلیک

مزایای سفید شدن دندان ها

در گذشته ، سفید کردن دندان ها لوکسی محسوب می شد که تنها افراد ثروتمند از پس هزینه های آن بر می آمدند. از طریق پیشرفت های اخیر ، سفید کردن اکنون یک روش مقرون به صرفه و معمول است که مزایای قابل توجهی را به همراه دارد. این مزایا زندگی حرفه ای ، شخصی و اجتماعی کسانی را که از طریق روش سفید کردن دندان ها انجام می شوند ، تحت تأثیر قرار می دهد. درک این مزایای مهم به عده معدودی که هنوز شک و تردید دارند کمک کرده است تا اهمیت سرمایه گذاری در درمان های سفید را درک کنند.

از نظر اجتماعی داشتن یک لبخند عالی راهی خوب برای جلب اعتماد به نفس است. یک لبخند با اعتماد به نفس این فرصت را به شما می دهد تا از یک زندگی اجتماعی سالم و کامل برخوردار شوید. هرچه اعتماد به نفس بیشتری در مورد لبخند خود داشته باشید انگیزه شما برای مراقبت خوب از آن با معاینات منظم دندانپزشکی و انجام روال بهداشت دهان و دندان بیشتر می شود.

امروزه روش های سفید کردن دندان بسیار مقرون به صرفه تر است و اغلب یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود. برای سلامتی و ایمنی خود ، اطمینان حاصل کنید که این روش توسط یک متخصص دندانپزشکی واجد شرایط و باتجربه انجام شده است. دندانپزشک می تواند جدیدترین و موثرترین روشهای سفید کردن را برای بهترین نتیجه ممکن به شما مشاوره دهد.

همچنین ببینید

Depositphotos 100202284 L 1140x760 1 310x165 - مسکن فوری دندان درد

مسکن فوری دندان درد

دندان درد به درد خفیف تا شدید در داخل یا اطراف دندان ها و فک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *