سه شنبه, 2 مرداد, 1403
Headphones 660x330 - روش صحیح استفاده از هدفون

روش صحیح استفاده از هدفون

دلایل مختلفی برای استفاده از هدفون در افراد وجود دارد. در مرحله اول ، بهترین راه برای آزاد کردن دستان شما از نگه داشتن تلفن در حین صحبت است. جدا از آن ، نیز یک روش عالی برای گوش دادن به موسیقی یا هر چیز دیگری است که به دور از هرگونه حواس پرتی به راحتی می توانید به آهنگ مورد علاقه خود گوش کنید. دلیل شما هرچه باشد ، باید بدانید که راهی مناسب برای استفاده صحیح هدفون وجود دارد. در غیر این صورت مطمئناً باعث ناراحتی شما خواهد شد.

بنابراین ، پس از انتخاب هدفونی که می خواهید استفاده کنید ، توصیه می کنیم برای راحتی ، و عملکرد این مراحل را دنبال کنید:

نحوه استفاده صحیح از هدفون گرد:

  • نوع هدستی را که می خواهید استفاده کنید بر اساس نیاز و راحت بودن خود انتخاب کنید.
  • برچسب های “L” و “R” نزدیک لبه های گوش را بررسی کنید.
  • همیشه هوک اول را در سوراخ گوش چپ خود قلاب کنید (علامت L) ، سپس به دنبال راست بروید.
  • هدبند را درست در وسط سر قرار دهید.
  • هرگونه جواهرات یا موارد سایش گوش را حذف کنید.

41TR N7LeL. AC  - روش صحیح استفاده از هدفون

نوع هدستی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید:

هدست و هدفون انواع مختلفی دارند. بهترین راه برای انتخاب شما این است که نیازهای خود را بشناسید و بدانید چه چیزی برای شما راحت است. آنچه برای یک نفر راحت است ممکن است با دیگری اینگونه نباشد. به همین دلیل است که شما نیز باید قبل از خرید ابتدا آن را امتحان کنید.

می توانید یکی از مواردی که می تواند بالای سر شما باشد (هدبند) را انتخاب کنید ، و هدفونی را که می توانید دور گوش خود را بپوشانید با دیگر هدفونها قطعا متفاوت است. اگر تصمیم گرفتید که کدام یک از این طرح ها و انواع ، کاملاً مناسب شماست و استفاده از آن برای شما راحت تر است میتوان گفت بهترین انتخاب را داشته اید.

headphones1 - روش صحیح استفاده از هدفون

برچسب های “L” و “R” نزدیک لبه های هدفون را بررسی کنید:

برای اکثر مردم ، آنها واقعاً به برچسبهای “L” و “R” اهمیت نمی دهند. یک اشتباه رایج است که دلیل آن هم این است که شما نمی توانید از حداکثر بلندی و وضوح صدایی که از گوشی شما می آید لذت ببرید. قبل از استفاده از آن ، “L” که مخفف چپ و “R” که به معنای نشانه های سمت راست است را بررسی کنید. دلیل خاصی برای این علامت گذاری ها وجود دارد و این برای حداکثر لذت بردن از صدای خوب است. اگر قرار نیست آن پیروی کنید ، از موسیقی ای که گوش می دهید لذت نخواهید برد.

blue birds headphones earphones original imaf78br6mjzhd6z - روش صحیح استفاده از هدفون

اولین هوک را در سوراخ گوش چپ خود قلاب کنید:

ممکن است با گوش چپ خود شروع کنید. آن را به آرامی به مجرای گوش خود فشار دهید تا جایی که به راحتی در قسمت خارجی سوراخ گوش قرار گیرد. فشار زیادی ندهید زیرا در صورت انجام این کار ممکن است به گوش شما آسیب برساند. لازم نیست آن هوک ها را کاملاً روی مجرای گوش خود قرار دهید.

این کار را با سوراخ گوش راست تکرار کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید:

اکنون که یک هوک به راحتی روی گوش شما قرار گرفته است ، اکنون می توانید این روند را با گوش راست خود تکرار کنید. دلیل اینکه شما مجبورید این کار را از یک گوش به گوش دیگر انجام دهید این است که بتوانید آن را تنظیم کنید. حتی گوش ها بعضی اوقات ممکن است نامتقارن باشند و فقط باید گوشواره ها را طوری قرار دهید که برای شما راحت باشد.

نحوه وصل كردن گوشي به تلويزيون + 4 راه آسان آن
کلیک

هدبند را درست در وسط سر قرار دهید:

اگر نوع هدفون را با نواری که بالای سر آن قرار گرفته باشد انتخاب کرده اید ، دیگر نگران قرار دادن جوانه / هوک در داخل گوش خود نیستید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سربند را درست در وسط سر قرار دهید تا مطمئن شوید که روی سر شما قرار میگیرد نمی افتد! . متوجه می شوید که به راحتی در بالای سر قرار دارد. اگر اتصالات درست نیست ، فقط می توانید آن را تنظیم کنید تا کاملاً روی سر و گوش ها قرار بگیرد. هر قسمت هدفون باید کاملاً متناسب با گوش شما باشد و این را پایه ای برای تنظیم سربندتان کنید.

هرگونه جواهرات یا سایش گوش را حذف کنید:

یکی از کاربردی ترین و ایمن ترین مواردی که هنگام استفاده از هدفون باید به خاطر بسپارید این است که تمام جواهرات و پوشیدنی های گوش (پوشاک و…) خود را از بین ببرید. به این ترتیب گوش درد نخواهید داشت و همچنین می تواند باعث ناراحتی شود.

سوالات متداول:

استفاده از هدفون برای چه مدت ایمن است؟

ما توصیه می کنیم بیش از 90 دقیقه در روز و حداکثر حجم صدا 80٪ از هدفون استفاده نکنید. اگر زیاد از هدفون استفاده می کنید ، یک قانون خوب برای پیروی از آن قانون 60/60 است: در هر زمان نباید بیش از 60 دقیقه از هدفون استفاده کنید و حداکثر 60٪ از حداکثر حجم صدا را داشته باشید.

اگر بیش از حد از هدفون استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر بیش از حد بلند از هدفون یا هندزفری خود استفاده می کنید یا خیلی بلند به موسیقی گوش می دهید ، می تواند به شنوایی شما آسیب برساند یا به عفونت گوش مبتلا شود.

آیا می توانید با هدفون بخوابید؟

به زبان ساده ، بله. با این حال ، اگر قصد خوابیدن با هدفون را دارید ، باید از هدفون گوشی استفاده کنید و از گوش دادن بیش از حد خودداری کنید زیرا ممکن است مانع خواب شما شود. به ویژه ، هدفون های سیمی می توانند خطرناک شوند زیرا سیم می تواند در هم پیچیده شود و راه تنفسی را ببندد. اگر قصد دارید با هدفون بخوابید تا جلوی سر و صدای بیرون را بگیرد ، سعی کنید به ژانرهای موسیقی یا پادکست هایی که به شما کمک می کنند بخوابید ، را انتخاب کنید. ما همچنین توصیه می کنیم یک تایمر بر روی تلفن خود تنظیم کنید تا صدا تمام شب روشن نباشد.

استفاده صحیح از هدفون:

استفاده صحیح از هدفون مطمئناً شما تجربه بهتری در گوش دادن به موسیقی ، مکالمه یا تماشا خواهید داشت. مهمترین نکته این است که شما اطمینان حاصل کنید که صدا در حد متوسط ​​است. به این ترتیب در اثر استفاده از گوشی هیچ تحریک و آسیب گوش مشاهده نخواهید کرد. جدا از این نکات ، مطمئن شوید که یک هدفون انتخاب کرده اید که از یک مارک معتبر ساخته شده و مقرون به صرفه نباشد.

علت کار نکردن فن رادیاتور پراید انژکتوری چیست
کلیک

چگونه از هدفون استفاده کنیم ؟

مهم نیست که از چه نوع هدفونی استفاده می کنید ، ممکن است کمی تنظیم شود تا کاملاً مناسب باشد. هدفون گوش بیش از حد سنتی ترین هدفون است که لیوان گوش کاملاً روی هر گوش قرار می گیرد. هدفون ها و هدفون های داخل گوش باید داخل گوش قرار بگیرند. هدفون های داخل گوش به آرامی به داخل مجرای گوش رانده می شوند ، در حالی که گوشگیرها در قسمت بیرونی گوش تا خورده ، مستقیماً از طریق گوش (اما نه در داخل آن) آویزان هستند.

1.استفاده از هدفون گوش و پوشیدن گوش

هدفون را به دستگاه صوتی خود وصل کنید. دستگاه شما ، اعم از iPod ، لپ تاپ یا تلفن هوشمند ، دارای ورودی صوتی است که جک هدفون شما باید کاملاً در آن جا شود. پخش کننده mp3 فقط یک ورودی دارد که هر حدس و گمان را از معادله خارج می کند. برای لپ تاپ یا دستگاه بزرگتر ، ممکن است لازم باشد اطراف و پشت را بررسی کنید تا ورودی صوتی مناسب را پیدا کنید.

جک هدفون باید بدون اینکه مجبور شود فشار دهید به ورودی وارد شود. اگر هدفون مناسب نیست ، ممکن است هدفون با دستگاه ناسازگار باشد. اگر هدفون بی سیم دارید ، از اتصال بلوتوث دستگاه خود برای اتصال هدفون به آن استفاده کنید.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 1 - روش صحیح استفاده از هدفون

2.از نزدیک بر روی لیوان های گوش ، برچسب های “L” و “R” را بررسی کنید.

بسیاری از هدفون ها مشخص می کنند که کدام فنجان گوش از گوش چپ عبور می کند و کدام یک از سمت راست. از اطراف لیوان گوش خود علامت گذاری “L” و “R” را بررسی کنید ، که به معنی “چپ” و “راست” است.

اگر این علائم را پیدا کردید ، دستورالعمل های تشخیص اینکه کدام لیوان گوش از کدام گوش می گذرد را دنبال کنید.
اگر این علائم را پیدا نکردید ، می توانید فنجان ها را روی گوش خود قرار دهید و تست کنید.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 2 - روش صحیح استفاده از هدفون

3.هدفون را روی سر خود بلغزانید

نواری که فنجان ها را به هم متصل می کند باید کاملاً بالای سر شما قرار بگیرد. اکثر باندهای هدفون قابل تنظیم هستند ، بنابراین اگر مناسب نیست ، سعی کنید آن را تنظیم کنید. باند را بکشید تا ببینید کوچک تر یا بزرگتر می شود ، سپس در صورت لزوم تنظیم کنید.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 3 - روش صحیح استفاده از هدفون

4.لیوان های گوش را مستقیماً روی گوش های خود قرار دهید.

کمی آنها را تنظیم کنید تا لیوان ها ، گوش های شما را به راحتی بپوشانند. هدفون های بزرگتر از گوش ، که بالشتک های بزرگی به عنوان لیوان گوش دارند ، یک اثر مهر و موم جزئی بر روی هر گوش ایجاد می کنند ، که باعث می شود سر و صدا هنگام استفاده از بین برود. هدفون هایی روی گوش کوچکتر هستند و فنجان ها معمولاً به اندازه گوش شما هستند. آنها مستقیماً روی سوراخ گوش قرار می گیرند.

اگر متوجه شدید که فنجان ها به طرز ناخوشایند به داخل جواهرات فشار می آورند ، لازم است گوشواره های خود را بردارید.

ارورهای کولر گری e1 f1 h3 e6 f0 f1
کلیک

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 4 - روش صحیح استفاده از هدفون

1.استفاده از هدفون داخل گوش (هندزفری)

نوک اسکواش را درست در داخل سوراخ گوش چپ قرار دهید. هدفون های داخل گوش شباهت زیادی به جوانه های گوش دارند ، اما دقیقاً به همان شکل درون گوش جا نمی شوند. جوانه های گوش از شکاف چین های گوش شما آویزان هستند ، در حالی که هدفون های داخل گوش مستقیماً به مجاری گوش وارد می شوند. شروع کنید و نوک هندزفری را به آرامی در سوراخ گوش خود ، روی کانال قرار دهید. آن را فشار ندهید ، فقط در جای خود قرار دهید.

حلقه گوش چپ را به سمت پایین بکشید و نوک آن را به مجرای گوش خود فشار دهید. با دست راست حلقه گوش چپ خود را به آرامی پایین بکشید ، که باعث گشاد شدن گوش شما می شود. با استفاده از انگشت اشاره چپ خود ، نوک بلندگوی گوش چپ را به دقت به کانال گوش چپ خود فشار دهید.

شما نیازی به فشار زیاد ندارید. نوک آن دقیقاً درون کانال قرار می گیرد.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 5 - روش صحیح استفاده از هدفون

2.حلقه گوش سمت چپ را آزاد کنید تا درون گوش جاگیری شود.

هنگامی که بلندگو را به آرامی درون مجرای گوش قرار دادید ، حلقه گوش خود را رها کنید. کانال گوش شما به اندازه طبیعی خود برمی گردد و باعث می شود دیواره های کانال گوش شما بلندگو را در خود بغل کند. این یک مهر و موم ایجاد می کند ، که صدای خوب را تضمین کند. بدون آن کیفیت صدا ممکن است پایین بیاید.

شما هنگامی که صدای اطراف خود را نمی شنوید به مهر و موم مناسب رسیده اید.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 7 - روش صحیح استفاده از هدفون

3.همین کار را با گوش راست انجام دهید.

گوش را به آرامی پایین آورده و بلندگو را وارد کنید. لاله یا حلقه گوش را برای ایجاد مهر و موم آزاد کنید ، که صدای اطراف را قطع کند و صدای با کیفیتی را فراهم می کند. شاید لازم باشد این کار را چند بار تکرار کنید تا زمانی که از نحوه مناسب بودن هدفون مطلع شوید. همیشه ملایم باشید و هرگز بلندگوها را به مجرای گوش خود فرو نکنید.

4.با اندازه های نوک آزمایش کنید.

هدفون های داخل گوش برای همه مناسب نیستند و باید یک سری لاستیک برای آن تهیه کنید. آنها با اندازه های مختلف و متناسب با مجاری گوش در اندازه های مختلف است. ابتدا با کوچکترین نکات شروع کنید و اگر به راحتی متناسب نیست ، اندازه خود را بالا ببرید. تلاش خود را ادامه دهید تا اندازه ای که آن گوش شما مهر و موم کامل را ایجاد می کند ، پیدا کنید.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 9 - روش صحیح استفاده از هدفون

5.اگر از نظر تناسب مشکلی دارید ، به دنبال لوازم جانبی باشید.

جوانه های گوش یا حلقه داخل گوش متفاوتند و به دلیل افتادن از گوش ، به ویژه در هنگام ورزش مشکل گذاشت. اگر این اتفاق برای شما می افتد ، لوازم جانبی را که می توانید با جوانه های خود جفت کنید ، در اینترنت جستجو کنید تا در جای خود قرار بگیرند. طیف گسترده ای از رویکردهای مختلف برای این امر وجود دارد ، بنابراین کمی تحقیق کنید و لوازم جانبی را انتخاب کنید که به بهترین صورت به مشکل شما را حل کند.

aid8897802 v4 728px Wear Headphones Step 13 - روش صحیح استفاده از هدفون

همچنین ببینید

apple 310x165 - نحوه گذاشتن هندزفری اپل در گوش

نحوه گذاشتن هندزفری اپل در گوش

گذاشتن هدفون به سبک earbud کار آسانی نیست. نه تنها در گوش شما احساس خوبی …

2 نظر

  1. ترجمه‌ی گوگل رو ویرایش کنین که تو فارسی درست به نظر بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *