چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
kak otmyt ruki ot orexov 2 660x330 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

روش پاک شدن رنگ گردو از دست

پوست گردو حاوی شیره ای است که باعث ایجاد لکه و رنگ می شود. این رنگ بسته به سن میوه و تنوع درخت گردو می تواند از زرد تا سیاه متغیر باشد.

من توصیه می کنم هنگام دست زدن به گردو، به خصوص گردو سیاه، دستکش بپوشید. این کار از پخش شدن لکه روی پوست شما و کنترل سطوحی که با آنها در تماس هستند جلوگیری می کند.

اگر از دستکش یکبار مصرف استفاده می کنید، فرآیند پاکسازی فوق العاده ساده است. اگر از دستکش‌ های خود استفاده مجدد می‌کنید، توصیه می‌ کنم بعد از این کار آن‌ها را با آب گرم و صابون بشویید.

همچنین هنگام جدا کردن پوسته خارجی گردو ( پوشش خارجی سفت و سبز میوه گردو) از عینک محافظ استفاده کنید.

اگر آب گردو به سطوح دیگر برخورد کرد، باید در اسرع وقت آن را با دستمال کاغذی پاک کنید.

زمانی که می خواهید مغز گردو را از پوست خارج کنید، توصیه می کنیم آنها را در کیسه ای قرار دهید. سپس می توانید با یک چکش به آن ضربه بزنید تا پوسته ها بدون ایجاد آشفتگی شکسته شوند.

چه چیزی باعث لک شدن گردو می شود؟

یک ترکیب شیمیایی سمی وجود دارد که توسط گردو سیاه تولید می شود که به نام جوگلون شناخته می شود. این به قدری قوی است که رشد شاخ و برگ اطراف درختان گردو را از بین می برد.

همچنین به دنبال قرار گرفتن در معرض تراشه ها می تواند باعث مشکلات سلامتی در اسب ها شود. این ترکیب همچنین می تواند بر سلامت انسان تأثیر بگذارد.

جوگلون به عنوان یک ماده تحریک کننده برای پوست انسان عمل می کند. این ماده شیمیایی به لایه های بیرونی پوست می چسبد و برداشتن آن را دشوار می کند.

رنگ این ماده شیمیایی تقریبا سیاه است و به همین دلیل است که گردو لکه دار می شود. این رنگدانه مشابه رنگدانه موجود در حنا است، ترکیب دیگری که می تواند پوست را لکه دار کند.

همانطور که اشاره کردیم، این ماده شیمیایی برای پوست تحریک کننده است. می تواند ناحیه تماس را دردناک، خارش کرده و تاول های جدی ایجاد کند. این فقط مربوط به گردو نیست، کارگران نجاری که با چوب گردو سیاه کار می کنند علائم مشابهی را گزارش می دهند.

لکه های گردو چقدر روی پوست باقی می مانند؟

مانند حنا، لکه های گردو نیز رنگ های نیمه دائمی هستند و به طور طبیعی به مرور زمان از بین می روند. اگر لکه سیاه گردو را مشاهده کردید، احتمالاً حداقل یک ماه (30 روز) طول می کشد تا از روی پوست شما برداشته شود.

استفاده از کدام وسیله در هنگام کار در آزمایشگاه الزامی نیست
کلیک

در موارد شدید، ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا به طور کامل ناپدید شود. در مواردی مانند این، برخی از لایه‌ های پوست نیز در طول فرآیند بهبودی پوست کنده می‌شوند.

چگونه می توان لکه گردو را پاک کرد؟

برای پاک شدن رنگ پوست گردو از روی دست درمان‌ های خانگی مختلفی وجود دارد که همگی ادعا می‌کنند می‌توانند لکه‌ های گردو را از روی پوست شما پاک کنند. آنها ممکن است به طور کامل کل لکه را پاک نکنند، اما روش های زیر احتمالاً قدرت لکه را کاهش می دهند.

جوش شیرین

با جوش شیرین و آب خمیر غلیظی درست کنید. یک مسواک تمیز بردارید و از آن استفاده کنید تا خمیر را آزادانه روی ناحیه لکه دار دستان خود بمالید. خمیر را با یک حرکت دایره ای به پوست خود بمالید و باید بتوانید لکه را که شروع به از بین رفتن می کند ببینید.

از طرف دیگر، می توانید آب را جایگزین مایع ظرفشویی کنید. از نسبت 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین به ¼ فنجان مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید.

baking soda 58ace6af5f9b58a3c9b23ab2 1 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

لیمو

قبل از شروع این کار، توجه داشته باشید که اگر بریدگی روی دستان خود دارید یا ناخن های خود را می جوید، ممکن است کمی گزش ایجاد کند. اگر پوست دست‌هایتان به‌خصوص خشک است، استفاده از این روش را توصیه نمی‌کنیم. دست‌هایتان را به‌خوبی با آب و صابون بشویید تا هر گونه زباله‌های شل از گردو پاک شود.

یک لیمو را در یک کاسه کوچک آب کنید و از این آب برای مالش دستان خود استفاده کنید. به مالیدن آب به تمام لکه‌ها ادامه دهید، و باید شروع به دیدن آنها کنید که کمی بلند می‌شوند. اسید سیتریک موجود در لیمو به عنوان یک اثر روشن کننده شناخته شده است.

iQ9y7Uqr4NDE67nYsLaV7P 1200 80 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

برس ناخن

ابتدا باید از برس ناخن روی دست های خشک استفاده کنید تا بقایای شل گردو را پاک کنید. به مسواک زدن لکه ها روی دست های خشک خود ادامه دهید تا زمانی که متوجه محو شدن آنها شوید.

پس از آن دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید. اگر زیر ناخن‌هایتان لکه‌های گردو دارید، در حالی که انگشتانتان را زیر آب جاری نگه دارید، از برس ناخن استفاده کنید.

61Qf4gjxRDL. SL1100  - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

روغن

هر نوع روغنی برای این روش کارساز خواهد بود. نزدیک ترین نوع به خود را بگیرید و مقدار مناسبی را در دستان خود بریزید. این را خوب بمالید. شما باید این کار را 3 بار انجام دهید تا لکه های گردو به اندازه کافی از بین برود.

شخصیت شما چه رنگی است ؟
کلیک

این روش را می توان با پیروی از روش آبلیمو برای بهترین نتیجه استفاده کرد.

cooking oil being poured into a bowl - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

نمک

این روش شامل آب لیمو نیز می شود. آب 2 عدد لیمو را در یک کاسه بریزید و کنار بگذارید. یک قاشق غذاخوری نمک را در کف هر دست بریزید و آب لیمو را روی آن بریزید. دستان خود را به خوبی به هم بمالید تا در اسکراب نمکی بپوشانند.

شما باید به سرعت متوجه لکه هایی شوید که از روی پوست خود برداشته می شوند. سایش ترکیب شده با اسید به اندازه کافی قوی است که لکه را بدون آسیب رساندن به پوست شما پاک کند.

file 20190306 100805 2fzbbm 1 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

خمیر دندان

خمیر دندان برای محافظت از دندان های شما در برابر لکه ها ساخته شده است، بنابراین منطقی است که روی سایر لکه ها نیز کار کند. از یک مسواک استفاده کنید تا خمیر دندان را با حرکات دایره ای کوچک روی پوست خود بمالید. این کار را تا زمانی که لکه از بین برود ادامه دهید.

toothpaste 2870 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

سرکه

سرکه سفید یک محصول اصلی تمیز کننده خانگی است. کاربردهای بسیار متنوعی دارد و یکی از آنها به عنوان یک لکه بردار موثر است.

می‌توانید یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و نواحی لکه‌دار دست‌هایتان را تا 30 دقیقه در اینجا غوطه‌ور کنید. اگر از این روش استفاده می کنید، باید دست های خود را به طور کامل بشویید.

از طرف دیگر، می توانید مقداری سرکه سفید را روی یک پد پنبه ای یا پارچه قابل استفاده مجدد بریزید. آن را روی نواحی لکه دار دست خود بمالید تا زمانی که لکه شروع به ناپدید شدن کند.

misc 10044870 0 - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

مراقبت های بعد

همه این روش ها احتمالاً نیاز به تکرار دارند. لکه های گردو می توانند عمیقاً در پوست نفوذ کنند و ممکن است تا 3 دور از این روش ها طول بکشد تا تفاوت واقعی را متوجه شوید.

شما باید دست های خود را خوب بشویید و پس از انجام هر یک از این روش های لکه برداری، به طور گسترده از مرطوب کننده استفاده کنید. این به این دلیل است که بسیاری از این روش ها ساینده هستند و می توانند باعث آسیب سطحی به پوست شما شوند.

برخی از مواد استفاده شده پتانسیل این را دارند که رطوبت را از پوست شما خارج کنند، بنابراین توصیه می کنیم با مرطوب کننده آب را دوباره آب کنید.

چگونه می توان لکه گردو را از روی لباس پاک کرد؟

اولین کاری که باید هنگام تماس شیره گردو با لباس هایتان انجام دهید این است که آنها را به خوبی در آب سرد بشویید. یک صابون ظرفشویی ملایم بردارید و مقداری از آن را آزادانه روی ناحیه لکه دار پارچه بریزید.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک
کلیک

این را با 4 قطره سرکه سفید پر کنید. این مواد را به پارچه لباس خود بمالید و یک تکه حوله آشپزخانه را روی آن قرار دهید.

اجازه دهید تا 10 دقیقه بدون مزاحمت بماند. قبل از انداختن لباس ها در ماشین لباسشویی، ناحیه لکه دار را به خوبی زیر آب جاری بشویید.

همچنین می توانید از پراکسید هیدروژن برای از بین بردن لکه گردو از روی لباس استفاده کنید. این ماده شیمیایی را آزادانه روی محل لکه دار لباس بمالید و اجازه دهید تا یک ساعت در اینجا بماند. هر چند وقت یکبار آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پارچه آسیب نمی بیند.

اگر مواد شوینده ای با مواد سفید کننده در دست دارید، می توانید از آن نیز استفاده کنید. با مقدار مساوی مواد شوینده و آب خمیر غلیظی درست کنید و مستقیماً روی لکه گردو بمالید.

اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه روی پارچه بماند. در یک کاسه محلولی از سرکه سفید و آب گرم درست کنید و پارچه تمیزی را در آن خیس کنید.

از این پارچه برای پاک کردن خمیر شوینده از روی لباس خود استفاده کنید. این خوب را زیر آب جاری بشویید.

OilStains Main - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

چگونه لکه گردو را از سیمان پاک کنیم

اگر مسیری نزدیک به درخت گردو دارید، احتمالاً در طول دوره های برداشت، این مسیر لکه دار می شود. این می تواند کاملاً ناخوشایند باشد، و ممکن است بخواهید سعی کنید لکه های ایجاد شده را از بین ببرید.

برای این کار باید از کلر استفاده کنید. این یک ماده شیمیایی خشن است و شما باید اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید. توصیه می کنیم از چکمه ها و دستکش های لاستیکی محافظ، عینک های محافظ و لباس های کهنه استفاده کنید.

از شلنگ باغبانی برای خیس کردن سیمان لکه دار استفاده کنید. روی یک فرم پودری از کلر بپاشید و سپس با یک لایه ریز آب غبارآلود کنید. بگذارید 5 دقیقه اینجا بماند.

در حین کار، ⅓ فنجان صابون ظرف مایع و ⅔ فنجان بوراکس را با یک گالن آب ترکیب کنید. خوب مخلوط کنید تا ترکیب شوند.

یک برس با موهای سفت بردارید و از آن برای تمیز کردن لکه ها با محلول تمیزکننده ای که درست کرده اید استفاده کنید. حداقل 2 دقیقه به شدت ماساژ دهید و سپس به خوبی با آب تازه بشویید.

rust stain - روش پاک شدن رنگ گردو از دست

همچنین ببینید

a cold feet in bed 310x165 - علت سرد شدن پاها

علت سرد شدن پاها

آیا پاهایتان سرد است؟ عبارت “پاهای سرد” فقط به عصبی شدن قبل از یک رویداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *