سه شنبه, 8 خرداد, 1403
5 ways having a crush main 640x330 - روی یکی کراش داشتن یعنی چی

روی یکی کراش داشتن یعنی چی

کراش داشتن به انگلیسی having a crush شما فردی را می بینید که فکر می کنید جذاب است. شما بلافاصله شروع به احساس ترس و در عین حال کنجکاوی می کنید. تقریباً مثل این است که شما با یک دوربین دوچشمی به آنها نگاه می کنید و هر حرکت آنها را مطالعه می کنید.

اگر تا به حال متوجه شدید که ذهنتان به سمت شخصی که جذبش می‌شود، می‌رود و ناگهان از این فکر که گرفتار فکر کردن یا صحبت کردن در مورد او شوید، خجالت می‌کشید. واقعا این وضعیت به چه معناست؟ دلدادگی به کسی به این معنی است.

کراش داشتن یعنی

من فکر می کنم بهترین تعریف از کلمه crush این است: کسی که نمی توانید به او فکر نکنید. این همان علاقه شدیدی است که نسبت به کسی احساس می کنید. شما به آنها علاقه دارید.

احساس وجود پروانه ها در شکم شما وقتی در اطراف آنها هستید، آن میل شدید به نزدیکی آنها، حتی اگر به معنای احمق کردن خود باشد.

طبق روانشناسی، دلتنگی یک پدیده روانی است که زمانی اتفاق می افتد که فردی شیفته شخص، همکلاسی یا دوست دیگری می شود که شما واقعاً دوست دارید. یا کسی که اخیراً با او آشنا شده اید.

کراش زدن بخشی طبیعی از زندگی است و معمولا بی ضرر است. با این حال، اگر آن شروع به تأثیر بد بر زندگی روزمره یا سلامت روانی شما می کند، وقت آن است که از متخصص کمک بخواهید.

اصطلاح کراش داشتن یعنی چی

اصطلاح کراش به معنای این است که کسی را عمیقا دوست داشته باشید، اما این دوست داشتن را ابراز نکنید و این موضوع در درونتان مخفی بماند

روی چیزی کراش داشتن یعنی چی

فرد شیفته شخصی جذاب شده است، اما توانایی، موقعیت و شرایط ابراز عشقش را ندارد یا به ابراز، تمایلی ندارد. برخی کراش را میل و اشتیاق آتشین و در عین حال موقتی و گذرا نسبت به فرد دور از دسترس می‌دانند که البته این یکی از تعاریف کراش داشتن است.

کراش داشتن دختر و پسر یعنی چی

به این کراش رومانتیک هم میگویند کراش دختر به پسر یا پسر به دختر که معمولا با احساسات شدید عاطفی همراه است و تصورات فرد تلفیقی از روابط احساسی و روابط فیزیکی است یعنی همان عاشقی و عشق.

روت کراش دارم یعنی چی

همانطور گفته شد کراش داشتن را می‌توان یک دوست داشتن مخفیانه دانست که مخصوص جنس، سن و موقعیت خاصی نیست. هرکسی در هرجایی می‌تواند روی شخص یا اشخاص دور یا نزدیک کراش داشته باشد. و دوم اینکه این روزها واژه کراش اعتبار خود را از دست داده است. در فضای مجازی مورد استفاده از کراش آنقدر تغییر یافته که هر کشش و علاقه‌ای را کراش داشتن می‌گویند و حتی آن را به طرف اعلام می‌کنند! درصورتی‌که کراش داشتن فقط تا زمانی اعتبار دارد که ناگفته باشد و طرفتان به آن پی نبرد، به محض گفتن و ابراز علاقه دیگر کراش داشتن بی‌معنا میشود.

کراش داشتن به چه معناست

کراش داشتن روی کسی به این معنی است که شما جذب او شده اید یا از نظر عاشقانه به او علاقه دارید. ممکن است بخواهید با آنها رابطه برقرار کنید، اما هنوز این کار را نکرده اید.

وقتی کسی را دوست دارید، معمولاً احساس شیفتگی می کنید. حتی ممکن است کمی احساس وسواس داشته باشید. این به این دلیل است که وقتی به کسی علاقه دارید، هورمون‌های دوپامین و اکسی توسین در بدن شما جریان دارند!

روانشناسی بالینی چیست + توضیحات روانشناس بالینی چه کار میکند
کلیک

مهم است که کراش زدن را با عشق اشتباه نگیرید. دلدادگی یک احساس شدید شیفتگی است که نسبت به شخص دیگری دارید. طبیعی است که عاشق باشید و با افزایش سن برای افراد دیگری غیر از شریک یا همسرتان احساس جذابیت و جذابیت کنید.

وقتی ما جوان هستیم، گاهی اوقات تشخیص عشق و شهوت ممکن است گیج کننده باشد، اما وقتی به بلوغ می رسیم، یاد می گیریم که چگونه احساس هر یک را تشخیص دهیم و آنها را به عنوان احساسات جداگانه بشناسیم.

وقتی روی کسی کراش دارید ، احساس می‌کنید که واقعاً او را دوست دارید، و کنترل فکر و احساستان در مورد او برایتان سخت است. ممکن است در اطراف فرد احساس ناراحتی کنید یا عصبی باشید.

کراش زدن می‌تواند هیجان‌انگیز باشد و به شما احساس شادی بدهد، اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد احساس اضطراب، ناامیدی یا حتی غمگینی یا عصبانیت شود.

کراش زدن چیز عجیبی است که در یک نقطه برای همه ما اتفاق می افتد. آنها می توانند شدید باشند، می توانند گیج کننده باشند، و می توانند کاملاً دردناک باشند.

در تجربۀ انسانی، کراش زدن در کل جهان بسیار اتفاق میفتد، اما همیشه خوب است که بدانید تنها نیستید.

وقتی افراد با یکدیگر دلخور می شوند، مرز بین دوستان و عاشقان اغلب مبهم می شود. کسانی هستند که عمداً از آن خط عبور می کنند و کسانی که به طور تصادفی این کار را انجام می دهند. مسئله این است که کراش زدن روی کسی محو خواهند شد. گاهی به سرعت اتفاق می افتد و گاهی سال ها طول می کشد.

کراش داشتن قرار نیست برای همیشه باقی بماند. وقتی کسی را بهتر می‌شناسیم یا تصمیم می‌گیریم که دیگر او را دوست نداریم، می‌آیند و می‌روند.

اگر کراش داشتن برای شما بیش از چهار ماه به طول انجامیده است، به احتمال زیاد این فقط شیفتگی نیست. سعی کنید قدم هایی بردارید تا رابطه خود را با این شخص عمیق تر کنید.

crush15 - روی یکی کراش داشتن یعنی چی

کراش زدن چقدر طول میکشه؟

با توجه به نتایج دو مطالعه دانشگاه استنفورد در مورد عشق، کراش داشتن می تواند برای مدت طولانی – حتی مادام العمر – ادامه داشته باشد. اولین مطالعه از 926 بزرگسال پرسیده شد و نشان داد که افراد به طور متوسط ​​به مدت 18 ماه کراش می شوند. نفر دوم از 1032 بزرگسال پرسید و متوجه شد که نیمی از آنها کراش هایی را تجربه کرده اند که بیش از چهار ماه طول کشیده است.

کراش داشتن چیست

اصطلاح “کراش” معمولاً در یک زمینه معمولی استفاده می شود، اما احساسات می تواند شدید باشد. چه چیزی در مورد کسی وجود دارد که باعث می شود شما اینقدر به او علاقه مند شوید؟ دلسوختگی می‌تواند باعث شود افراد به روش‌هایی رفتار کنند که ممکن است در حالت عادی نباشند، و می‌تواند بر احساس آنها نسبت به خود تأثیر بگذارد.

در مطالعات استنفورد، هم مردان و هم زنان مجذوب افرادی از جنس مخالف بودند که باهوش، شوخ طبع و خوش تیپ بودند. هوش در بین هر دو جنس بالاتر از جذابیت فیزیکی بود. داشتن حس شوخ طبعی نیز برای مردان در رتبه بالایی قرار دارد، اما برای زنان نه به این میزان.

چرا ما کراش داریم؟

از نظر روانشناسی، کراش داشتن بر اساس ایده آل سازی است. شما چیزی را در آن شخص می بینید که به شما احساس خوبی می دهد، بنابراین انواع ویژگی های شگفت انگیز را بر او فرا می گذارید.

11 راه ابراز علاقه به همسر
کلیک

تصویر کراش شده مهمتر از واقعیت می شود. واقعیت اغلب نادیده گرفته می شود یا تحریف می شود. در برخی موارد، شخصی که عاشق است ممکن است در واقع یک نسخه ایده آل از خود را به طرف مقابل نشان دهد.

شما همچنین می توانید مانند فردی که به مواد مخدر یا الکل معتاد است، به دوست داشتن شخصی «معتاد» شوید.

کسی که کراش دارد ممکن است احساس هیجان و انتظار دائمی داشته باشد و پس از آن زمانی که امیدهایش یک بار دیگر بر باد رفت ناامید و افسردگی شود. اگر آنها به سمت هدف مورد علاقه خود برسند و طرد شوند، حتی ممکن است احساس شرم یا تحقیر کنند.

کسی که برای مدت طولانی کسی را تحت فشار قرار داده است، ممکن است از ناامید شدن مستمر عصبانی شود، که در صورت عدم کنترل می تواند منجر به عصبانیت شود.

وقتی روی کسی را کراش داریم در مغز ما چه اتفاقی می افتد؟

مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به احساساتی شبیه به کسانی که عاشق هستند یا از یک وسواس خفیف رنج می برند، تجربه می کنند.

وقتی کراش دارین روی کسی می شوید، مغز شما مواد شیمیایی خاصی مانند آدرنالین، دوپامین و نوراپی نفرین ترشح می کند.

این مواد شیمیایی باعث ایجاد احساس سرخوشی یا بالا می شوند. و این همان چیزی است که شما را هیجان زده و در عین حال عصبی می کند. احساس سرخوشی نیز گزارش شده است که می تواند به سطوح بالاتر سروتونین در بدن نسبت داده شود.

ضربان قلب شما نیز زمانی افزایش می‌یابد که در اطراف کراش خود هستید یا به آنها فکر می‌کنید.

وقتی احساساتی را نسبت به کسی تجربه می کنیم، به این دلیل است که مغز ما به مواد شیمیایی مختلفی که در طول جذب ایجاد می شود واکنش نشان می دهد.

احساسات اولیه جذب از مغز ناشی می شود که ماده شیمیایی به نام فنیل اتیلامین یا PEA را نیز آزاد می کند. این ماده شیمیایی در شکلات یافت می شود و یکی از دلایلی است که انسان به این غذای خاص میل می کند.

هنگامی که کراش داریم روی کسی ، همان ماده شیمیایی در مغز ما ترشح می شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، از حضور شخصی که جذبش می‌شویم، احساس شادی، سرخوشی، سرگیجه و هیجان می‌کنیم.

در این مرحله از جذابیت، ما چیز زیادی در مورد یکدیگر نمی دانیم، اما مایلیم همه چیزهایی را که باید در مورد یکدیگر بدانیم، یاد بگیریم.

این را زمانی می توان تجربه کرد که مردی به یک زن علاقه مند باشد و او همیشه می خواهد در مورد علایق و سرگرمی های او بیشتر بداند زیرا فقط می خواهد در مورد او بیشتر بداند.

پس از این هجوم اولیه جذب، اگر این دو نفر به تعامل فیزیکی و عاطفی با یکدیگر ادامه دهند، مغز آنها اکسی توسین را آزاد می کند که به عنوان ماده شیمیایی پیوند شناخته می شود که به ما کمک می کند احساس دلبستگی به شریک زندگی خود داشته باشیم.

این ماده شیمیایی همچنین به ما اجازه می دهد حتی در مواقع استرس، احساس آرامش و رضایت در اطراف شریک زندگی خود داشته باشیم. هورمون دیگری که در این لحظات صمیمی ترشح می شود وازوپرس است.

نشانه های افسردگی شدید در مردان
کلیک

وقتی به کسی کراش دارید در مورد احساسات خود چه باید بکنید؟

اگر روی کسی کراش دارید، کاملا طبیعی است که فکر کنید آیا او شما را دوست دارد یا حتی متوجه شما می شود.

در حالی که هیچ راهی برای دانستن مطمئن بدون پرسیدن مستقیم از آنها وجود ندارد، برخی از علائم و نشانه‌ هایی وجود دارد که می‌توانید مراقب آنها باشید که ممکن است نشان دهند که آنها به چیزی بیش از دوستی با شما علاقه دارند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از این سیگنال‌ ها می‌توانند مبهم باشند و به راحتی تفسیر نادرست شوند، بنابراین زمانی که سعی می‌کنید اطلاعاتی درباره احساس علاقه‌تان نسبت به خود داشته باشید، این را در نظر داشته باشید.

برای شروع، خوشحال باشید که چنین احساسی دارید. گاهی اوقات احساسات ما را فرا می گیرد و ما متوجه نمی شویم که چه حس خوبی دارد که روی کسی کراش داشته باشیم! اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید آیا ارزش پیگیری دارد یا خیر. اگر فردی که دوست دارید مجرد و در دسترس است، قطعاً ارزش برداشتن قدم بعدی را دارد.

اما اگر او قبلاً دلبسته است یا علاقه ای به قرار ملاقات ندارد، ممکن است بخواهید قبل از درگیر شدن در یک آشفتگی عاطفی دو بار فکر کنید که فقط شما را دلشکسته و بدبخت می کند.

این اغلب به شما احساس اضطراب دلپذیری می دهد و احساس پروانه در شکم شما می کند و می تواند باعث شود که شما احساس سرگیجه، هیجان و حتی شیطنت کنید.

کراش زدن به خودی خود چیز بدی نیست – طبیعی است. اما اگر کنترل نشود، به راحتی می تواند ناسالم شود.

شما شروع به وسواس در مورد موضوع مورد علاقه خود می کنید. شما دائماً شروع به رویاپردازی در مورد او می کنید و متوجه می شوید که نمی توانید روی چیز دیگری تمرکز کنید. شما اغلب واضح فکر نمی کنید و ممکن است تصمیمات تکانشی بگیرید که بعداً پشیمان شوید.

خلاصه کراش داشتن

کراش زدن مثل عاشق شدن با یک نفر است، اما باز هم به این دلیل نیست که شما احساسات مشابهی را نسبت به او ندارید که اگر عاشق آن شخص شوید.

کراش داشتن به این معنی نیست که می خواهید با آنها قرار ملاقات بگذارید، بلکه فقط به این معنی است که شما جذب آنها شده اید و فکر می کنید که آنها بامزه هستند.

کراش داشتن سرگرم کننده است! این هیجان انگیز است که در مورد کسی که واقعاً دوستش دارید فکر کنید و تصور کنید که قرار گذاشتن با او چگونه خواهد بود. شما مشتاقانه منتظر دیدن آنها هستید و وقتی آنها در اطراف هستند احساس خوشحالی می کنید.

کراش ها چیزی را به شما می دهد که منتظر آن باشید، خواه صحبت کردن با او در کلاس یا ارسال پیامک به یکدیگر در تمام آخر هفته.

همچنین طبیعی است که در طول زمان تعداد زیادی کراشهای مختلف داشته باشید، به خصوص اگر جوان هستید.

اکثرا در دوران دبیرستان یا کالج حداقل یک مورد کراش شدید دارند، اما بسیاری از مردم به طور همزمان با چند نفر دوست می شوند یا حتی به طور مکرر کراش خود را عوض می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *