یکشنبه, 5 آذر, 1402
aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 1 Version 3.jpg 660x330 - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

آیا بدون برق میتوان جوجه کشی کرد ؟

بله . دستگاه را میتوان با هر منبع گرما بکار انداخت. می توانید چوب بسوزانید ، اشعه خورشید را متمرکز کنید یا از گرمای کود پوسیده استفاده کنید یا از گلخانه استفاده کنید.

ما در اینجا یک روش دستگاه جوجه کشی به شما آموزش خواهیم داد شما میتوانید از منبع گرمایی بدون برق استفاده کنید.

مثلا گلخانه : میتوانید سوراخ های کنترل هوا رو جوری تنظیم کنید تا گوشه ی گلخانه باشد. برای توجه شدن ادامه را بخوانید .

چگونه یک دستگاه جوجه کشی ساده برای جوجه ها بسازیم

پرورش مرغ در خانه اخیراً رواج یافته است زیرا افراد بیشتری در مورد وضعیت مرغهایی که در مزارع کارخانه پرورش داده اند آموزش دیده اند. جوجه کشی می تواند یک پروژه خانوادگی سرگرم کننده نیز باشد. در حالی که هزینه های خرید دستگاه جوجه کشی بسیار بالا است ، اما ساخت آن در خانه یک فرآیند نسبتاً ساده است. احتمالاً شما در حال حاضر مواد اولیه را در اطراف خانه خود دارید!

ساخت دستگاه جوجه کشی

سوراخی را در یک سر کولر پلی استایرن برش دهید. سوراخ حاوی لامپ و سوکت آن است. سوکت را از هر لامپ وارد کرده و یک لامپ 25 واتی قرار دهید. نوار چسب را در اطراف سوراخ و سوکت از داخل و خارج کولر قرار دهید. این امر به منظور کاهش خطر آتش سوزی بسیار مهم است.

همچنین می توانید از یک جعبه کوچک استفاده کنید ، اما کولر فوم پلی استایرن به خوبی کار می کند زیرا عایق است.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 1 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

کولر را به دو طرف تقسیم کنید. با استفاده از مش مرغ یا سایر مشهای سفت سخت ، قسمت کناری کولر را که لامپ در آن نشسته است ، جدا کنید. انجام این کار برای محافظت از جوجه ها از سوختن بسیار مهم است.

حکم دوبار اعدام چگونه است ؟
کلیک

اختیاری: با استفاده از مش مرغ ، کمی بالاتر از کف کولر ، یک کف کاذب ایجاد کنید. با این کار تمیز کردن مدفوع مرغ پس از خروج جوجه ها آسان تر می شود.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 2 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

دماسنج دیجیتال و رطوبت سنج خود را اضافه کنید. آن را در طرفی قرار دهید که تخم مرغ در آن قرار دارد. از آنجا که وظیفه اصلی دستگاه جوجه کشی حفظ درجه حرارت و رطوبت داخل آن در سطح مطلوب است ، مطمئن شوید که دماسنج/دماسنج دارای سرعت بالایی است.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 3 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

در یک کاسه آب اضافه کنید. این منبع رطوبت شما خواهد بود. یک اسفنج نیز در آن قرار دهید تا بتوانید میزان آب را به راحتی تنظیم کنید. هر بار با خالی شدن آب . آب اضافه کنید.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 4 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

یک درگاه برای مشاهده را در درب کولر برش دهید. با استفاده از شیشه از قاب عکس ، تعیین کنید که اندازه دهانه باید چقدر باشد. این باید کمی کوچکتر از ابعاد شیشه باشد. سپس شیشه را با استفاده از نوار چسب محکم کنید تا در دهانه محکم شود.

اختیاری: با اتصال نوار چسب به یک طرف قسمت بالایی ، درپوش کولر را لولا کنید.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 5 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

دستگاه جوجه کشی را آزمایش کنید. قبل از گذاشتن تخم مرغ ، چراغ را روشن کرده و دما و رطوبت هوا را برای حدود یک روز کنترل کنید. تنظیم حرارت و رطوبت را تا زمانی که به سطح مطلوب برسد ، انجام دهید. درجه حرارت باید در طول انکوباتور در 99.5 درجه نگه داشته شود. رطوبت مطلوب متفاوت است: باید بین 40 تا 50 درصد در 18 روز اول و 65 تا 75 درصد در چهار روز گذشته باشد.

علت و درمان اسهال بچه غاز
کلیک

برای کاهش دما ، سوراخ هایی را در کناره های کولر ایجاد کنید. اگر بعد از انجام این کار خیلی کم شد ، برخی از سوراخ ها را با نوار چسب بزنید.

برای رطوبت ، مقداری از آب را با اسفنج بکشید تا کاهش یابد و آب بیشتری را فشار دهید تا افزایش یابد.

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 6 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

تخم مرغ خود را داخل آن بریزید. پیدا کردن تخمک های نصفه دار بسیار مهم است: تخمک های خریداری شده خوب نیست. اگر خودتان مرغ و خروس ندارید ، یک راه خوب برای یافتن تخمک بارور شده این است که با کشاورزان محلی تماس بگیرید. هنگامی که تخم مرغ خود را داشتید ، آنها را به هم نزدیک کنید ، زیرا این امر به آنها در حفظ دمای ثابت کمک می کند.

کیفیت تخم مرغ بستگی به سلامت جوجه هایی دارد که از آنجا آمده اند. بنابراین ، قبل از خرید تخم مرغ از مزرعه ، از مدیر بخواهید که آیا می توانید مرغهای را بررسی کنید. مرغهای آزاد تقریباً همیشه سالمتر از مرغهای قفسی هستند.
میزان مطلوب جوجه ریزی بین 50 تا 85 درصد است.

مرغهای تخمگذار معمولاً از نظر اندازه کوچکتر هستند و برای تولید تخم پرورش داده می شوند. از سوی دیگر ، مرغ های گوشتی از نظر اندازه پرورش داده می شوند. آنها معمولاً پرندگان بزرگتری هستند که نسبتاً سریع رشد می کنند. با این حال ، جوجه هایی وجود دارند که به عنوان پرندگان دو منظوره پرورش داده می شوند. از کشاورزانی که با آنها تماس می گیرید بپرسید که کدام گونه را پرورش می دهند.

20 نژاد شگفت انگیز از انواع نژاد سگ ها
کلیک

aid888724 v4 728px Make a Simple Homemade Incubator for Chicks Step 7 Version 3.jpg - ساخت دستگاه جوجه کشی بدون برق

 

همچنین ببینید

380261 272 310x165 - نقاشی پیشگیری از رفتار های پرخطر

نقاشی پیشگیری از رفتار های پرخطر

نقاشی هایی با موضوع پیشگیری از رفتار های پرخطر که بین کودکان و بزرگسالان امروزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *