چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
lebase kodak 640x330 - سایزبندی لباس کودک + نکات شگفت انگیز

سایزبندی لباس کودک + نکات شگفت انگیز

اندازه لباس کودک: چگونه سایز لباس مناسب را برای نوزاد خود انتخاب کنید .

به نظر می رسد انتخاب لباس کودک با سایز مناسب برای کودک کوچک شما به اندازه کافی ساده باشد – از نظر تئوری. لباس‌های کودک معمولاً بر اساس سن اندازه‌گیری می‌شوند، بنابراین فکر می‌کنید فقط باید تکه‌هایی را بخرید که با سن کودکتان مطابقت دارد و تمام می‌شود.

متأسفانه، همیشه اینطور نیست. مانند بزرگسالان، نوزادان در اشکال و اندازه های مختلف هستند. و برندهای مختلف لباس کودک به طور ثابت اندازه یکسانی ندارند.

بنابراین اگر در مورد اندازه لباس نوزاد احساس گمراهی می کنید، تنها نیستید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام خرید یا چیدمان کمد کودک به خاطر داشته باشید.

جدول سایز لباس نوزاد

بسته به برند لباس کودک، برخی از مدل ها می توانند بزرگ، کوچک یا درست باشند.

این نمودار اندازه لباس نوزاد (که با استفاده از نکات والدین واقعی، بررسی‌های آنلاین بی‌شماری و اطلاعاتی از سردبیران که برندها را در خانه با بچه‌های کوچک خود آزمایش کرده‌اند) ساخته شده است، می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که برندهای مختلف لباس کودک واقعاً چگونه خواهند بود. مناسب فرزند شما، صرف نظر از اینکه او نسبت به سنش چقدر بزرگ یا کوچک است.

iedk - سایزبندی لباس کودک + نکات شگفت انگیز

اندازه لباس کودک چگونه است؟

اندازه لباس کودک می تواند بر اساس عوامل مختلفی باشد، از جمله:

  1. سن
  2. وزن
  3. طول

گفته می شود، اکثر سایزهای لباس نوزاد بر اساس میانگین تقسیم می شوند. و از آنجایی که نوزادان با سرعت های متفاوتی رشد می کنند، به عنوان مثال، همه بچه های 5 ماهه با لباس های سایز 3-6 ماهه مناسب نیستند.

بنابراین چگونه می دانید که کدام سایز برای کودک شما مناسب تر است؟ وقتی زمان ایجاد یا به روز رسانی کمد لباس کودک شما فرا می رسد، این استراتژی ها می توانند به شما کمک کنند:

تحقیق کن همانطور که نمودار اندازه لباس کودک ما نشان می دهد، برندهای مختلف لباس کودک اندازه های متفاوتی دارند. برخی از برندها کوچکتر یا بزرگتر، بلندتر یا کوتاهتر هستند. حتماً وب‌سایت هر برند را برای نمودار اندازه خاص آن‌ها بررسی کنید تا قبل از خرید مجدداً بررسی کنید که اندازه‌های کودک شما در نمودار اندازه آنها قرار دارد.

معنی برچسب ها را بدانید بسیاری از والدین به شما می گویند (پس از تجربه دست اول) یک قانون خوب این است که اندازه روی برچسب اغلب حداکثر اندازه است. به عنوان مثال، اندازه 3 ماهه اغلب به این معنی است که برای نوزادان تا 3 ماهگی مناسب است. اکثر نوزادان 6 ماهه لباس های سایز 9 یا 12 ماهه می پوشند.

25 مدل لباس بچه گانه دخترانه مجلسی شیک + عکس ها
کلیک

نوع پارچه را در نظر بگیرید. از تف کردن گرفته تا باد کردن، کودک شما ممکن است در روز لباس های متعددی را انجام دهد – که به معنای شستن لباس های بیشتر است. به خاطر داشته باشید که پارچه هایی مانند پنبه، در عین راحتی که دارند، مستعد چروک شدن هستند، بنابراین ممکن است عاقلانه باشد که سایز آنها افزایش یابد.

خرید حضوری به این ترتیب می‌توانید لباس را بدون توجه به آنچه برچسب می‌گوید، ببینید و ببینید که آیا می‌تواند به تناسب لباس کودکتان بیاید یا خیر، و با دل و روده‌تان پیش بروید. در صورت شک، سایز را افزایش دهید – نوزادان به سرعت رشد می کنند، بنابراین بهتر است لباسی بخرید که جایی برای رشد داشته باشد.

از آزمون و خطا نترسید. به دلیل تفاوت‌های سایز ذکر شده از برندی به برند دیگر، ممکن است بخواهید گلوله را گاز بگیرید و انواع برندهای لباس را امتحان کنید تا ببینید کدام یک به بدن کودک شما می‌آیند. هنگامی که مشخص کردید کدام مارک ها به خوبی برای کودک شما مناسب هستند، حرکت به اندازه بعدی با رشد آنها می تواند کمی آسان تر شود.

اندازه لباس نوزاد بر حسب وزن

اکثر برندهای لباس ایالات متحده، اندازه خود را بر اساس میانگین وزن نوزاد در یک سن مشخص می‌کنند. در حالی که اندازه‌گیری‌های دقیق ممکن است بر اساس برند متفاوت باشد، در اینجا یک راهنمای کلی برای اندازه‌های لباس نوزاد بر حسب وزن آورده شده است:

P (Preemie): تا 5 پوند

NB (نوزاد): 5 تا 8 پوند

3 ماهگی: 8 تا 12 پوند

6 ماهگی: 12 تا 16 پوند

9 ماهگی: 16 تا 20 پوند

12 ماهگی: 20 تا 24 پوند

18 ماهگی: 24 تا 28 پوند

24 ماهگی: 28 تا 30 پوند

2T: 29 تا 32 پوند

3T: 32 تا 35 پوند

4T: 35 تا 39 پوند

5T: 39 تا 43 پوند

در هر سایز چند لباس بچه نیاز دارم؟

نوزادان به چیزهای زیادی نیاز دارند – با لباس در بالای لیست. برای جلوگیری از تحت فشار قرار دادن خود (و خرج کردن بیش از حد)، برای نوزاد در مراحل اولیه خرید کنید. با کنار هم گذاشتن یک کت و شلوار یا مجموعه ای از لباس های ضروری برای روزهای نوزاد شروع کنید که اغلب شامل موارد زیر است:

25 مدل لباس بچه گانه دخترانه مجلسی شیک + عکس ها
کلیک

4 تا 8 پیراهن

4 تا 8 تایی

7 عدد پیژامه یک تکه

3 تا 6 عدد رومپر یک تکه

2 تا 4 لباس دو تکه (ترکیب پیراهن و شورت/شلوار)

1 تا 3 لباس فصلی

4 تا 8 جفت جوراب یا چکمه

1 تا 2 ژاکت (برای نوزادان در هوای سرد)

1 لباس برفی یا بند (برای نوزادان زمستانی)

1 تا 3 کلاه (کلاه بافتنی برای نوزادان زمستانی، کلاه آفتابگیر برای نوزادان تابستانی)

1 تا 2 مایو (برای نوزادان تابستانی)

در حالی که این مکان خوبی برای شروع است، می‌توانید بسته به موقعیت خود خرید کمتر یا بیشتر را انتخاب کنید – برای مثال، نوزادان در هوای سردتر به لایه‌های بیشتری نیاز دارند، و اینکه هر چند وقت یک‌بار قصد دارید لباس‌ها را بشویید نیز باید در معادله لحاظ شود.

baby clothes size and fit chart - سایزبندی لباس کودک + نکات شگفت انگیز

سایز لباس نوزاد

چه به دنبال لباس مناسبی برای آوردن کودک خود به خانه باشید، چه فقط کمد لباس کودک را با یک کمد لباس شایان ستایش پر کنید، مهم است که به این فکر کنید که چه اندازه ای را برای روزهای تازه متولد شده تهیه کنید.

شاید خریدن سایز “Newborn” برای نوزادتان عقل سلیم به نظر برسد، اما در واقع بزرگ کردن اندازه (کمی) هوشمندانه تر است. به طور متوسط، لباس های “نوزاد” فقط برای نوزادان تا 8 پوند مناسب است – که برای اکثر نوزادان آنقدرها دوام نمی آورد (و برخی از نوزادان حتی بزرگتر از آن وارد دنیا می شوند!).

در حالی که سایز 0 تا 3 ماهگی باید تا 12 پوند برای کودک شما مناسب باشد، و همیشه می توانید آستین ها را بالا بزنید و پاهای شلوار خود را برای چند هفته در حالی که کودک به اندازه بزرگتر می شود، بالا بزنید.

اگر پیش بینی می شود که کودک شما ریزه اندام است، یا شما یک نوزاد نارس دارید، اندازه نوزادان یا Preemie کمی منطقی تر است. فقط در نظر داشته باشید که برچسب‌ها را روی لباس‌های کوچک نگه دارید و در صورتی که نوزاد بزرگ‌تر از حد انتظار به دنیا بیاید یا خیلی سریع رشد کند، به رسید آویزان کنید.

25 مدل لباس بچه گانه دخترانه مجلسی شیک + عکس ها
کلیک

120590439 - سایزبندی لباس کودک + نکات شگفت انگیز

سایز لباس کودک اروپایی

این را تصور کنید: یک لباس بچه شایان ستایش به شما هدیه می شود، و برچسب را بررسی می کنید تا ببینید چه اندازه است، اما به سادگی می گوید “70”. درست زمانی که فکر می کنید اندازه لباس کودک را درک کرده اید، با سیستم سایزبندی اروپایی مواجه می شوید.

اندازه‌های لباس کودک اروپایی بر اساس حداکثر سانتی‌متر قد برچسب‌گذاری می‌شوند – به این معنی که سایز 70 باید برای نوزادی تا 70 سانتی‌متر یا حدود 27.5 اینچ طول داشته باشد (اگرچه محدوده‌ای وجود دارد). مانند سایزهای ایالات متحده، هنگام خرید

لباس کودک اروپایی، مهم است که نمودار اندازه دقیق برند را مرور کنید.

در اینجا یک راهنمای کلی برای اینکه اندازه لباس کودک اروپایی معمولاً در ایالات متحده به چه معناست، آورده شده است:

سایز 60 در لباس نوزادی

یک قانون خوب این است که سایز 60 اروپایی معادل سایز 3 تا 6 ماهه ایالات متحده است. این اندازه معمولاً برای نوزادی که 12 تا 16 پوند یا 22 تا 26 اینچ طول دارد مناسب است.

سایز 70 در لباس نوزادی

سایز 70 در اروپا مشابه سایز 6 تا 12 ماهه در ایالات متحده است و باید برای نوزادان 16 تا 20 پوندی یا 26 تا 28 اینچ قد مناسب باشد.

سایز 80 در لباس نوزادی

سایز اروپایی 80 تقریباً به اندازه 12 تا 24 ماهگی در ایالات متحده است و احتمالاً برای نوزادان 20 تا 27 پوند یا 28 تا 32 اینچ طول دارد.

سایز 90 در لباس نوزادی

سایز 90 در محدوده اروپا حدود 2T اینچ است

ایالات متحده باید برای کودک نوپایی با وزن بین 26 تا 33 پوند یا تا قد 36 اینچ مناسب باشد.

سایز 100 در لباس نوزادی

سایز 100 اروپایی تقریباً 3T (و تا 4T) در ایالات متحده است و احتمالاً برای کودک نوپایی با وزن بین 31 تا 38 پوند یا تا قد حدود 40 اینچ مناسب است.
شکستن کد اندازه لباس کودک می تواند مشکل باشد. یک قانون سرانگشتی خوب: وقتی شک دارید، اندازه را افزایش دهید. و به یاد داشته باشید، در کمترین زمان (و پس از کمی آزمون و خطا)، در کشف سایزها و مارک های لباس برای کوچولوی شما حرفه ای خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *