دوشنبه, 14 اسفند, 1402
علائم و نسانه های سرطان دهانه رحم 660x330 - سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد

در این صفحه: درباره تغییرات بدن و سایر مواردی که می تواند نشان دهنده سرطان دهانه رحم و مشکلی باشد که ممکن است به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشد، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

پیش سرطانی اغلب هیچ علامت یا نشانه ای ایجاد نمی کند. علائم معمولاً با سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه ظاهر می شوند. با سرطان پیشرفته یا سرطانی که به سایر قسمت های بدن گسترش یافته است، بسته به بافت ها و اندام هایی که بیماری به آن ها گسترش یافته است، علائم ممکن است شدیدتر باشد. علت یک علامت نیز ممکن است یک وضعیت پزشکی متفاوت باشد که سرطان نیست، به همین دلیل است که افراد در صورت داشتن علامت جدیدی که از بین نمی‌رود، باید به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشند.

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد - سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد

هر یک از موارد زیر می تواند نشانه یا علائم سرطان دهانه رحم باشد:

  • لکه های خونی یا خونریزی خفیف بین دوره های پریود یا بعد از آن
  • خونریزی قاعدگی طولانی تر و شدیدتر از حد معمول
  • خونریزی پس از مقاربت
  • افزایش ترشحات واژن
  • درد هنگام مقاربت جنسی
  • خونریزی بعد از یائسگی

درد لگنی و یا کمری غیرقابل توضیح و مداوم

هر یک از این علائم باید به پزشک گزارش شود. اگر این علائم ظاهر شدند، مهم است که با پزشک خود در مورد آنها صحبت کنید، حتی اگر به نظر می رسد علائم سایر بیماری های کمتر جدی باشد. هر چه سلول‌های پیش سرطانی یا سرطان زودتر شناسایی و درمان شوند، شانس بهتری برای پیشگیری یا درمان سرطان وجود دارد.

سرطان رحم - سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد

اگر در مورد تغییراتی که تجربه می کنید نگران هستید، لطفاً با پزشک خود صحبت کنید. پزشک از شما می پرسد که چه مدت و چند وقت یکبار علائم(ها) را تجربه کرده اید، علاوه بر سوالات دیگر. این برای کمک به کشف علت مشکل است که تشخیص نامیده می شود.

گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی
کلیک

اگر سرطان دهانه رحم تشخیص داده شود، تسکین علائم بخش مهمی از مراقبت و درمان سرطان باقی می ماند. این ممکن است مراقبت تسکینی یا مراقبت حمایتی نامیده شود. اغلب بلافاصله پس از تشخیص شروع می شود و در طول درمان ادامه می یابد. حتماً با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد علائمی که تجربه می کنید، از جمله علائم جدید یا تغییر علائم، صحبت کنید.

همچنین ببینید

B1Image 01A Urinary TrackMainFINALLabels 310x165 - کلیه ها در کدام قسمت بدن قرار دارند

کلیه ها در کدام قسمت بدن قرار دارند

کلیه ها دو اندام لوبیایی شکل هستند که هر کدام به اندازه یک مشت هستن. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *