چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
Evaporative coolers 660x330 - سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی

سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی

در اغلب موارد، زمانی که افراد کولر آبی اتاق را در محل قرار داده و نصب می‌کنند، تامین برق دستگاه یک موضوع ساده برای یافتن نزدیک‌ ترین دو شاخه دیواری و اتصال آن است. این واحدها به گونه ای طراحی شده اند که از منبع تغذیه اولیه و ساده استفاده کنند که تقریباً در هر واحد برق خانه و دیواری می توان یافت. آنها قطعاً به منبع تغذیه اختصاصی یا یک سیستم دوشاخه تخصصی مانند ماشین لباسشویی نیاز ندارند. از طرف دیگر، اگر یک کولر آبی تجاری یا صنعتی داشته باشید، سیم کشی اختصاصی نیاز خواهد بود. با این حال، اکثر صاحبان خانه با این چالش ها دست و پنجه نرم نمی کنند. در عوض، ممکن است کسی بخواهد یک قدم فراتر رفته و فقط با یک سوئیچ دیواری فعال کند.

شروع کار با راه اندازی سیم کشی

بخش اول این است که بفهمید کدام کابل باید با موتور در خنک کننده باتلاق داده شده استفاده شود. این کابل که به عنوان چند هادی شناخته می شود، برای موتورهای تک سرعته یا نسخه دو سرعته کار می کند. اگر دسته اول است، پس کابل باید فرمت چهار هادی باشد تا درست کار کند. از طرف دیگر، اگر یکی با موتور دو سرعته سروکار دارد، کابل باید از نوع پنج هادی باشد. بهتر است کابل اضافی برای شروع و اندازه آن از آنجا پایین بیاورید تا اینکه خیلی کوتاه باشد و مجبور شوید همه چیز را از نو شروع کنید و راه سخت را پیدا کنید. بعلاوه، بندکشی بیش از حد کابل می تواند به مرور زمان آزاد شود، که آزاردهنده و ناامید کننده خواهد بود. بنابراین فقط مقدار اضافی دریافت کنید و آن را در صورت نیاز کوتاه کنید.

ارورهای کولر گری e1 f1 h3 e6 f0 f1
کلیک

همیشه قبل از شروع کار ابتدا مدل و دستورالعمل های کولر آبی خود را بررسی کنید. این به این دلیل است که بسته به برند و مدل، از یک محصول به محصول دیگر تغییراتی وجود دارد. سیم کشی برای اجرای دو جنبه مختلف کولر، دمنده و همچنین پمپی که آب را از طریق واحد برای اثر خنک کننده حرکت می دهد، استفاده می شود.
پمپ آب روی یک اتصال متناوب 110/120 ولتی کار می کند که برای کار کردن باید به پریز دیواری یا اتصال مشابه وصل شود. از طرف دیگر دمنده را می توان با اتصال AC مشابه 110/120 یا با اتصال AC 220/230 ولتی کار کرد. دمنده معمولا دو سرعت برای عملکرد کم و بالا خواهد داشت. دمنده دارای اتصالاتی برای بالا، معمولی و کم خواهد بود که با عنوان H، C و L برچسب گذاری شده اند.

سیم کشی موتور کولر ابی طبق رنگ بندی

از نظر رنگ سیم کشی کولر آبی در مجموع دارای پنج رنگ خواهد بود.
سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی کلید به شرح زیر است:

مشکی (Black) – سیم داغ برای تنظیم توان بالا.
سبز (Green)- این سیم زمین است.
قرمز (Red) – سیم کم برای تنظیم کم مصرف.
سفید(white) – به عنوان سیم مشترک یا خنثی عمل می کند.
زرد (yellow) – این سیم پمپ آب را راه اندازی می کند.

Evap Cooler Switch Wiring - سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی

در سمت خنک‌ تر، سیم مشکی از طریق یک اتصال به موتور دمنده متصل می‌شود. سر دیگر سیم مشکی به سوئیچ متصل است. سیم های سفید یا نول به نقطه اتصال مشترک در پمپ آب و نقطه اتصال سفید رنگ روی کلید وصل می شوند. سیم سبز رنگ به عنوان زمین عمل می کند و به نقاط زمین متصل می شود و توسط یک مهره در جای خود ثابت می شود. رنگ سبز همچنین اتصال به زمین سوئیچ است.

علت کار نکردن فن رادیاتور پراید انژکتوری چیست
کلیک

در سمت سوئیچ، رنگ مشکی به ترمینال L1 متصل می شود. ترمینال 1 برای سیم قرمزی است که به سمت کم مصرف دمنده متصل می شود. ترمینال 2 نقطه اتصال سیم زرد رنگی است که به برق پمپ آب یا ترمینال داغ می رود. اتصال C سیم سیاهی است که برای اتصال پرقدرت به دمنده متصل می شود. به یاد داشته باشید، سیم سیاه یا سیم داغ موضوع حساسی است. این یکی باید از همان ابتدا وصل شود. بهتر است قبل از اینکه همه چیز را وصل کنید، ابتدا یک آزمایش آزمایشی با نمودار سیم کشی یک کولر معین انجام دهید تا مطمئن شوید که سیم کشی درست انجام شده است.

اگر با سیم کشی راحت نیستید، با خنک کننده های تبخیری همراه باشید

از سوی دیگر، اگر همه موارد بالا خیلی گیج کننده به نظر می رسند، این یک ایده هوشمندانه است که با متخصصی مانند صنایع پریمیر، شرکت، سیم کشی سوئیچ کولر تبخیری خود را به جای آن انجام دهید. تکنسین‌های پریمیر به‌ عنوان برق‌کار کاملاً دارای مجوز کار می‌کنند و می‌توانند در اولین بار بدون نگرانی و مشکل، کولر آبی را به درستی سیم‌کشی کنند. صنایع پریمیر می تواند نصب، سیم کشی و تمیز کردن را انجام دهد، چه فقط یک اتصال کلید برق پایه دیواری باشد یا یک اتصال پیچیده و چند سرعته برای چندین واحد . شما لازم نیست نگران خطرات اتصال باشید و همچنین می دانید که اتصال به درستی و مطابق با استانداردهای حرفه ای انجام شده است. این یک برد از ابتدا تا انتها است.

همچنین ببینید

apple 310x165 - نحوه گذاشتن هندزفری اپل در گوش

نحوه گذاشتن هندزفری اپل در گوش

گذاشتن هدفون به سبک earbud کار آسانی نیست. نه تنها در گوش شما احساس خوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *