چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
گل سنگ 660x330 - شرایط نگهداری گل سنگ

شرایط نگهداری گل سنگ

سخت است که توسط برخی گیاهان داخلی شگفت زده نشوید. گل سنگ یا گیاه پولکا (hypoestes phyllostachya) یکی از این گیاهان آپارتمانی است. همانطور که از نامش پیداست، این گیاه دارای شاخ و برگ های خال خالی است.

گیاه پولکا را در چندین ترکیب رنگی چشمگیر خواهید یافت. اینها عبارتند از صورتی و سبز، صورتی و سفید، سبز و سفید و قرمز و سبز.
مجذوب شده اید؟ امیدوارم. گیاه خال خال صورتی ارزش افزودن به باغ داخلی خود را دارد. نه تنها چشم نواز است، بلکه رشد آن نیز آسان است. این گیاه به راحتی در زیستگاه بومی آن در ماداگاسکار رشد می کند. در داخل خانه، به سرعت رشد نمی کند، اما اگر مراقبت مناسب انجام شود، رشد می کند.

هنگام پرورش گیاه خال خالی به عنوان یک گیاه آپارتمانی نکات زیر را در نظر داشته باشید.

چگونه گیاه گل سنگ را در داخل خانه پرورش دهیم

روشنایی خوبی ارائه دهید

نور روشن و غیرمستقیم برای گیاه خال خال صورتی ایده آل است. این کار باعث می شود رنگ ها در گیاه زنده بماند و در عین حال از لاغر شدن گیاه جلوگیری می کند. اگر گیاه خال خالی را در مکانی با نور کم پرورش دهید، به سرعت ساق پا رشد می کند و رنگ آن کم رنگ می شود. مکانی با نور بیش از حد روشن، رنگ شاخ و برگ را نیز محو می کند.

گیاه خال خالی را چند فوت دورتر از پنجره جنوبی یا شرقی قرار دهید. یا اینکه گیاه را تحت نور کامل رشد دهید.

sang1 - شرایط نگهداری گل سنگ

در خاک غنی و با زهکشی بکارید

گیاه نقطه پولکا برای رشد خوب نیاز به رطوبت دارد. این بهترین کار با کاشت در خاکی غنی و در عین حال با زهکشی خوب است. یک خاک گلدان ارگانیک ایده آل است.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک
کلیک

به طور منظم آبیاری کنید

اگرچه آنها به رطوبت هم نیاز دارند، اما اگر شرایط خیلی مرطوب باشد، گیاه خال خالی به راحتی تسلیم پوسیدگی ریشه می شود. زمانی که ¼ تا ½ اینچ بالای خاک خشک شد آبیاری کنید. به خاطر داشته باشید که هر چه ظرف کوچکتر باشد، گیاه سریعتر خشک می شود.

ماهانه کود دهی کنید

گل سنگ یک تغذیه کننده نسبتاً سنگینی است. یک بار در ماه با کود آلی با کیفیت بالا که برای گیاهان آپارتمانی طراحی شده است کود دهی کنید.

رطوبت بالا و دمای متوسط ​​را فراهم کنید

گل سنگ یا پولکا برای رشد خوب به هوای مرطوب و دمای حدود 75 درجه فارنهایت نیاز دارد. گیاه را در مکانی گرم نگه دارید و رطوبت را افزایش دهید. این کار را می توان با ایجاد یک سینی رطوبت، آب پاشی چند بار در روز و گروه بندی گیاهان با هم انجام داد. همچنین گیاهان یکدیگر را مرطوب می کنند.

هفتگی برگ ها را بکنید

گیاه نقطه پولکا به سرعت ساق پا / رشد میکنند. برای جلوگیری از این اتفاق، گیاه را به صورت هفتگی نیشگون بگیرید. با انگشتان خود دو برگ بالایی انتهای هر ساقه را جدا کنید. هرس منظم گیاه خال خالی را تشویق می کند تا بوته دارتر شود.

همچنین ببینید

Hotel housekeeping tips and tricks 310x165 - راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

هنگام تجربه مناسب برای میهمانان هتل ، بخشی از برنامه باید شامل کارهای روزمره خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *