شنبه, 1 اردیبهشت, 1403
آلبالو آب عکس 660x330 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

هسته گیلاس را بگیرید و سپس با استفاده از گیلاس شیرین یا ترش با یا بدون آبمیوه گیری، آب آلبالو خانگی درست کنید. این آب گیلاس شیرین/ترش فوق العاده با طراوت، خوش طعم و سرشار از فواید سلامتی است!

گیلاس در انواع شیرین و ترش موجود است. اگرچه نوشیدن آب گیلاس ترش همان چیزی است که من از دوران کودکی به آن عادت کرده ام. این یک نوشیدنی فوق العاده خنک و با طراوت برای ماه های گرم تابستان (بدون قند اضافه) است.

خوشبختانه، روش‌های مختلفی برای آبگیری گیلاس در خانه (گیلاس شیرین یا گیلاس مون مورنسی) با یا بدون آبمیوه‌گیری یا مخلوط‌کن وجود دارد. آب به دست آمده فوق العاده تازه و 100٪ بدون مواد افزودنی و نگهدارنده است – بله! به علاوه، از آنجایی که باید قبل از آب‌گیری گیلاس، هسته‌های آن را جدا کنید، من روش‌های مختلفی را نیز در مورد چگونگی خلال‌کردن گیلاس بدون هسته آلبالو ارائه کرده‌ام!

روش سیخ زدن: از یک سیخ فلزی استفاده کنید (چوب ممکن است بشکند) و آن را از مرکز هر گیلاس در نقطه ای که ساقه به گیلاس چسبیده است فشار دهید. این کار به بیرون راندن هسته گیلاس کمک می‌کند.

سوال متداول

آیا می توانم شربت آلبالو را فریز کنم؟

آره! وقتی منجمد می شود عالی است زیرا تا آخر یخ نمی زند و به دلیل بافت شربت/ژله در کاسه شیشه ای یا پلاستیکی شما منبسط نمی شود. شما اصولاً می توانید آن را هنگام یخ زدن از ظرف بریزید.

چگونه می توانم چنین گیلاس های نرمی را هسته بیاندازم؟

بهترین راه برای حفره کردن گیلاس با سنجاق کلاه یا گیره کاغذ است.

آیا می توان از آلبالو خشک به جای گیلاس تازه استفاده کرد؟

شربت البالو چگونه درست کنیم
کلیک

بله، می توانید گیلاس های خشک را با همان مقدار آلبالو تازه جایگزین کنید.

اگه خیلی شیرین باشه چی؟

گیلاس و/یا آب بیشتری اضافه کنید تا رقیق شود و دفعه بعد شکر کمتری مصرف کنید.

آب گیلاس من روی کیک لایه ای نمی نشیند. چگونه آب گیلاس را آنقدر غلیظ کنم که روی کیک بنشیند؟

بدون درپوش بجوشانید تا غلیظ شود، اما اجازه ندهید بجوشد. وقتی به اندازه کافی غلیظ شد، می توانید از آن استفاده کنید.

 

آب گیلاس ترش اخیراً به عنوان یکی از موثرترین درمان های درد مادر طبیعت شناخته شده است. علاوه بر خوشمزه و طبیعی بودن، می تواند ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن را افزایش دهد، التهاب و پراکسیداسیون لیپیدی را کاهش دهد و به بازیابی عملکرد عضلات کمک کند.
می‌توانید نسخه‌های آن را در فروشگاه‌ها بخرید، اما چرا وقتی می‌توانید خودتان آن را بسازید، زحمت بکشید؟ مرحله 1 را در زیر ببینید تا شروع به ساخت یک دسته روی اجاق گاز یا ترکیب سریع آن برای تعمیر فوری کنید.

طرز تهیه آب آلبالو طبیعی

1. آلبالوهای (خشک یا غیرخشک..) تمیز و بدون هسته و شکر را در یک قابلمه بریزید. اگر می‌خواهید گیلاس‌هایتان بدون شکر باشد، شکر کمتری اضافه کنید. همچنین می توانید از یک جایگزین شکر ، عسل یا شربت استفاده کنید.

برای بیرون آوردن هسته های گیلاس، آن ها را با چاقو در کناره هایشان بشکافید. ممکن است بتوانید هسته ها را درست بیرون بیاورید – یا فقط یک چاقوی بردارید و اگر مشکل هستند، آن ها را جدا کنید.

aid1715605 v4 728px Make Tart Cherry Juice Step 1 Version 2.jpg - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

2. در ظرف را بپوشانید و به مدت 2 ساعت در دمای اتاق بگذارید. گیلاس برای جذب شیرینی شکر به زمان نیاز دارد. آنقدر تند می شود که بعداً به آب نیاز خواهید داشت تا آن را رقیق کنید.

شربت البالو چگونه درست کنیم
کلیک

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 2 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

3. 1 لیتر آب را اضافه کنید و هم بزنید تا تمام شکر حل شود.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 3 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

4. اجازه دهید بجوشد. سپس حرارت را کم کنید و پانزده دقیقه بجوشانید. باید در تمام مدت حباب سبکی داشته باشد، مایع را کاهش دهد و تقریباً شربتی شود.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 4 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

5. وقتی تمام شد، مخلوط را صاف کنید. تمام آلبالوها را در یک قابلمه جداگانه فشار دهید. فقط آن را صاف نکنید – واقعاً تمام آب میوه ها را بگیرید.

کار شما با گیلاس تمام شد. می توانید آنها را دور بیندازید.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 5 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

6. مایع صاف شده را بجوشانید تا مانند شربت غلیظ شود. سپس تابه را بردارید، بگذارید تا دمای اتاق خنک شود و آن را در ظرف دربسته قرار دهید تا در یخچال نگهداری شود.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 6 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

7. برای سرو این نوشیدنی، یک یا دو قاشق از آن را در یک لیوان بریزید. آب گازدار (یا حتی فقط آب) نیز میتوانید استفاده کنید. با خیال راحت آزمایش کنید تا سلیقه خود را بیابید. ممکن است یک یا دو امتحان طول بکشد – اما هنگامی که ترکیب مناسب را پیدا کردید، آسان خواهد بود.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 7 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

بقیه را در یک ظرف قابل بسته نگه دارید تا بعداً اسفتاده کنید. اگر در یخچال نگهداری شود تا دو هفته باقی می ماند.

طریقه درست کردن آب آلبالو با آلبالو خشک

روش دوم: روش سریع و آسان

1. گیلاس ها را (پاک شده و هسته های آن جدا شده) را به مخلوط کن اضافه کنید.

ساده ترین راه برای تمیز کردن و جدا کردن گیلاس ها این است که آن ها را در یک کاسه قرار دهید، آنها را زیر آب سرد قرار دهید و صاف کنید. سپس آلبالوها را به صورت عمودی خرد کنید و با لبه یک چاقوی، هسته را بردارید.

شربت البالو چگونه درست کنیم
کلیک

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 8 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

2. شکر را به دلخواه اضافه کنید و مخلوط کنید. اگر می خواهید ترشی داشته باشد، از شکر دوری کنید. در غیر این صورت، با حدود 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) شروع کنید — در صورت نیاز می توانید بعداً مقدار بیشتری اضافه کنید.

همچنین می توانید از شیرین کننده های بدون کالری، عسل یا شربت آگاوه استفاده کنید.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 9 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

3. به میزان لازم آب اضافه کنید. بدون آب، آب میوه شما بیشتر شبیه یک کنسانتره شربتی خواهد بود. قاشق به قاشق غذاخوری اضافه کنید و در این بین مخلوط کنید. وقتی به دلخواه شما رسید متوقف کنید.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 10 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

4. آب میوه را با یک صافی فیلتر کنید. البته، مگر اینکه آب گیلاس خود را بخصوص تفاله ای آن را دوست داشته باشید. اگر یک صافی لیوانی داشته باشید (مانند آبکشی) راحت‌تر است که می‌توانید آن را روی یک لیوان بگذارید و داخل آن بریزید. این کار تمام تکه های پوستی را که مخلوط کن شما از آنها مراقبت نکرده است، پاک می کند.

v4 460px Make Tart Cherry Juice Step 11 Version 2 - طرز تهیه آب آلبالو با آلبالو خشک

اگر نتیجه بعد از صاف کردن هنوز خیلی غلیظ بود، کمی آب اضافه کنید. آن را به صورت دوره ای بچشید تا ببینید که آیا طعم آن را دوست دارید یا خیر.

سرو کنید و لذت ببرید. !! مقداری یخ، یک نی، و شاید حتی یک تزیین برای جذابیت بریزید. چه کسی به اجناس خواربارفروشی نیاز دارد وقتی که می‌توانید اجناس خود را بی‌درنگ تهیه کنید؟

روش درست کردن اب البالو ترش-طرز درست کردن شربت آلبالو با هستهطرز تهیه شربت آلبالو بدون هسته-طرز تهیه شربت آلبالو بدون شکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *