چهارشنبه, 27 تیر, 1403
Nail Disorders in children 1 660x330 - علت افتادن ناخن در کودکان

علت افتادن ناخن در کودکان

اختلالات ناخن در کودکان و نوزادان یک اتفاق بسیار رایج نیست، اما در عین حال، تشخیص و مدیریت آن بسیار دشوار است. والدین معمولاً سرنخی در مورد اختلال ناخن کودک خود ندارند، که احتمال بدتر شدن آن را در نهایت افزایش می دهد.
بیماری های ناخن در کودکان معمولاً به دلیل اختلالات ارثی و مادرزادی و بیماری های التهابی، نئوپلاستیک و عفونی ناخن رخ می دهد. تشخیص این اختلالات در مراحل اولیه برای مدیریت مناسب آنها بسیار حیاتی است.

علت افتادن ناخن دست کودکان چیست ؟ علت افتادن ناخن کودک دو ساله ؟علت افتادن ناخن دست و پا کودکان ؟اگر به ذنبال جواب سوال های  خوذ هسنید متن زیر را مظالعه کنید

اختلالات ناخن در کودکان

1.خط ایجاد شده روی ناخن

این خطوط به صورت فرورفتگی هایی ظاهر می شوند که از میان ناخن های کودک عبور می کنند. این خطوط معمولاً پس از تولد در نوزادان قابل مشاهده است. در کودکان بزرگتر، این خطوط ممکن است پس از ابتلا به تب بالا ظاهر شوند. خط بیو همچنین می تواند ناشی از کمبود روی باشد.

COVIDNails 1270316146 770x533 1 650x428 1 - علت افتادن ناخن در کودکان

2. ناخن قاشقی

این حالت به عنوان “ناخن قاشقی” نیز شناخته می شود. در این حالت، ناخن های کودک بیرون زده به نظر می رسد . اینها معمولاً روی انگشتان شست پا و شست دست ظاهر می شوند. کویلونیشیا ممکن است ناشی از کمبود آهن نیز باشد.

bjd17248 fig 0001 m - علت افتادن ناخن در کودکان

3. اونیکولیز

اونیکولیز زمانی است که ناخن های کودک می افتند . معمولاً به دلیل ضربه یا آسیب به انگشت رخ می دهد، اما گاهی اوقات به دلیل بیماری های خود ایمنی نیز اتفاق می افتد .

علت درد قلب بعد از استنت گذاری
کلیک

IJDCR 1 107 g001 - علت افتادن ناخن در کودکان

4. اختلال ناخن اونیکوسکیزیا در کودکان

در این حالت انتهای ناخن ها شکافته شده و دچار فرسودگی می شوند. این اختلال ناخن در کودکان معمولاً در سال های اولیه زندگی ظاهر می شود. معمولاً روی انگشتان شست و شست پاهای کودکان ظاهر می شود و به دلیل ضربه های مکرر، جویدن ناخن و مکیدن انگشت به وجود می آید.

download - علت افتادن ناخن در کودکان

5. اختلال ناخن اونیکومادیس در کودکان

یکی از علت افتادن ناخن در بچه ها اخنلال اونیکومادیس است که این یک وضعیت واقعا ناراحت کننده است که در آن تمام ناخن ها از بستر ناخن در کوتیکول خارج شده و به طور کامل می ریزند . این معمولاً به دلیل عفونت های ویروسی، به ویژه بیماری دست ،دهان و پا و سرخک و بیماری کاوازاکی یا هر بیماری دیگری که منجر به تب بالا می شود، رخ می دهد.

Distal subungual onychomycosis caused by Candida in a newborn onycholysis and subungual - علت افتادن ناخن در کودکان

6. اختلال پارونیشیا ناخن در کودکان

این وضعیت نتیجه عفونت نزدیک لبه ناخن است. علائم عبارتند از تورم، گوشه ناخن پر از چرک و تورم.

image 1 - علت افتادن ناخن در کودکان

7. لوکونیشیا

در این حالت، ناخن‌ها دارای لکه‌ های سفید هستند. این یک تصور غلط رایج است که این اتفاق به دلیل یک ضربه جزئی یا به دلیل مصرف بیش از حد ویتامین ها و مواد معدنی رخ می دهد.

698398390 H - علت افتادن ناخن در کودکان

8. اختلال اونیکومیکوزیس ناخن در کودکان

این وضعیت در بزرگسالان معمول است و در کودکان بسیار کمتر است . این یک عفونت قارچی است که منجر به تغییر رنگ و براق شدن ناخن هایی می شود که از بستر ناخن بالا می آیند.

onychomycosis396x264 - علت افتادن ناخن در کودکان

9. سوراخ ناخن

در این حالت، فرورفتگی های کوچک در بستر ناخن نوزادان و کودکان خردسال دیده می شود. این یک اتفاق بسیار رایج است.

خونریزی روده بزرگ نشانه چیست
کلیک

shutterstock 1233615937 - علت افتادن ناخن در کودکان

در برخی موارد نادر، اختلالات ناخن همچنین می‌تواند نشانه بیماری زمینه‌ای در کودکان مانند پسوریازیس، بیماری‌ های خودایمنی یا اختلالات بافت همبند باشد. بنابراین، اگر در مورد ناخن های کودک خود شک دارید، باید فوراً به متخصص اطفال یا متخصص پوست کودکان مراجعه کنید تا احتمال بروز هر گونه مشکل جدی را رد کنید

همچنین ببینید

1dd236110b95d57dd570b975b18bd544 310x165 - درمان گزش زنبور با 19 روش در خانه

درمان گزش زنبور با 19 روش در خانه

گزش می تواند “زنبورهای گاوی;زنبورهای سیاه;زنبورهای وحشی;نیش زنبورهای زرد” سریع اتفاق بیفتد. یک روز همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *