پنجشنبه, 9 آذر, 1402
blood pressure 660x330 - علت بالا رفتن فشار خون در خواب شب

علت بالا رفتن فشار خون در خواب شب

  • محققان گزارش کردند که افرادی که فشار خون آنها هنگام خواب افزایش می یابد ، در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی عروقی هستند.
  • متخصصان می گویند میزان فشار خون در شب اندازه گیری دقیق تری از سلامت گردش خون در یک فرد است.
  • آنها از متخصصان پزشکی می خواهند فشار خون افراد را در دوره خواب کنترل کنند.
  • آنها گفتند که الگوی خواب منظم و همچنین مصرف کم نمک می تواند به کاهش میزان فشار خون در شب کمک کند.
  • دکتر کاریو توصیه می کند برای کمک به کاهش خطر فشار خون شبانه ، میزان مصرف نمک ، استفاده از داروهای ادرار آور و مصرف داروهای مسدود کننده گیرنده های کورتیکوئید را کاهش دهید.

ممکن است فکر کنید بدن شما در خواب راحت است. اما برخی از افراد در حالی که خواب می روند ممکن است دچار فشار خون شوند که می تواند عواقب مهلکی داشته باشد.

بر اساس مطالعه جدیدی که امروز در مجله Circulation منتشر شده است ، افرادی که هنگام خواب فشار خون بالا را تجربه می کنند ، بیماری به نام فشار خون شبانه دارند ، احتمالاً نارسایی قلبی و انواع دیگر بیماری های قلبی عروقی را تجربه می کنند.

فشار خون شبانه می تواند حتی در افرادی که فشار خون روز آنها طبیعی است ، رخ دهد.

ابتلا به این وضعیت خطرناک دشوار است ، زیرا چک کردن معمول فشار خون تقریباً همیشه در ساعات روز انجام می شود.

خطرات سلامتی “قاتل خاموش = فشار خون”

دکتر Kazuomi Kario ، نویسنده اصلی این مطالعه و استاد پزشکی قلب و عروق در دانشگاه پزشکی Jichi در توچیگی ، ژاپن ، گفت: “نتایج نشان می دهد که فشار خون سیستولیک در شب یک عامل خطرناک مستقل برای حوادث قلبی عروقی است.”

“این مطالعه اهمیت گنجاندن فشار خون در شب را در استراتژی های مدیریت بیمار برجسته می کند و امیدوارم پزشکان را تشویق کند که درمان ضد فشار خون در طول دوره دوز 24 ساعته فشار خون را به طور موثر کاهش می دهد.”

برای این مطالعه ، محققان ژاپنی 6359 نفر را مورد بررسی قرار دادند و از مانیتورهای پوشیدنی برای اندازه گیری فشار خون در روز و شب استفاده کردند.

همه شرکت کنندگان حداقل یک عامل خطر قلبی عروقی داشتند و بیشتر آنها برای کنترل فشار خون خود از دارو استفاده می کردند. با این حال ، هیچ کس با شروع مطالعه بیماری قلبی عروقی علامتی نداشته است.

در طی پیگیری های 2 تا 7 ساله از شرکت کنندگان ، محققان گفتند که کسانی که فشار خون سیستولیک شبانه دارند که 20 میلی متر جیوه (میلی متر جیوه) بالاتر از خواندن سیستولیک روزانه است ، به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد که بیماری قلبی عروقی آترواسکلروتیک و نارسایی قلبی را تجربه کنند.

عفونت زرد رنگ واژن
کلیک

به طور کلی ، شرکت کنندگان در مطالعه 306 واقعه قلبی عروقی شامل 119 سکته مغزی ، 99 تشخیص بیماری عروق کرونر و 88 تشخیص نارسایی قلبی را تجربه کردند.

برعکس ، شرکت کنندگان که فشار خون آنها با دارو کنترل می شود ، در صورت پایین آمدن فشار خون در شب ، خطر سکته مغزی افزایش می یابد ، این مطالعه نشان داد.

مطالعه قبلی منبع معتبر کاریو و همکارانش همچنین نشان داد که فشار خون پایین هنگام خواب خطر سکته را افزایش می دهد.

csm health knowledge blood pressure doppelherz 22705ded38 - علت بالا رفتن فشار خون در خواب شب

دلایل افزایش فشار خون در شب

فشار خون به طور طبیعی افزایش می یابد تا سدیم اضافی را از کلیه ، بخصوص در افرادی که حساسیت زیادی به مصرف نمک دارند ، دفع کند.

وی گفت: “معمولاً فشار خون بالا در روز برای دفع سدیم کافی است.” “با این حال ، در افراد با افزایش حجم خون در گردش خون (به دلیل افزایش مصرف نمک و حساسیت به نمک) ، فشار خون نه تنها در طول روز بلکه در شب نیز باید افزایش یابد تا سدیم از بدن دفع شود. این مکانیسم جبران شده است ، اما برای قلب مضر است. “

دکتر ریموند تاونسند ، یک متخصص پزشکی در انجمن قلب آمریکا و مدیر برنامه فشار خون در دانشگاه پنسیلوانیا ، گفت که در حالت ایده آل ، تمام اندازه گیری فشار خون در شب انجام می شود نه در روز.

وی گفت: “هنگامی که شب می خوابید ، نابترین زمان فشار خون است.” “این دریچه ای برای عملکرد سیستم آن شخص است.”

تاونسند ، که هزاران آزمایش فشار خون در شب را انجام داده است ، گفت که امکان استفاده از دستگاه های مصرف کننده برای کنترل فشار خون در خانه وجود دارد.

به عنوان مثال دستگاهی به نام WatchBP Home از شرکت Microlife می تواند حداکثر سه نتیجه شبانه از فشار خون را فراهم کند.

تمرکز بر پیشگیری

دکتر ویکتوریا شین ، متخصص قلب در مرکز پزشکی تورنس مموریال در کالیفرنیا ، به ما گفت که این تحقیقات و سایر تحقیقات باعث شده پزشکان بیشتری بیماران را به سمت استفاده از داروهای فشار خون در شب هدایت کنند.

وی گفت: “مصرف داروی فشار خون در شب باعث بهبود فشار خون در [شب و روز] و کاهش مرگ و میر می شود.”

کاریو گفت که فعال سازی عصبی سمپاتیک ، اختلال عملکرد عصبی خودکار ، آپنه خواب و کیفیت پایین خواب نیز ممکن است در افزایش فشار خون شبانه نقش داشته باشد.

“عادات خواب ناخوشایند شامل نوشیدن کافئین یا الکل در اواخر روز ، چرت زدن در طول روز ، عدم تداوم خواب ، قند کنترل نشده ، هیپرتروفی پروستات ، ورزش خیلی دیر وقت در شب ، نور آبی از دستگاه دیجیتال ، رویاها یا رویارویی های عاطفی است. دکتر لئونارد پیانکو ، متخصص قلب در میامی ، فلوریدا گفت:

باتری قلب برای چه کسانی است
کلیک

پیانکو اضافه کرد ، شرایط پزشکی که می تواند جهش در فشار خون شبانه شما ایجاد کند شامل دیابت ، تیروئید و کلیه است.

دکتر کاریو توصیه می کند برای کمک به کاهش خطر فشار خون شبانه ، میزان مصرف نمک ، استفاده از داروهای ادرار آور و مصرف داروهای مسدود کننده گیرنده های کورتیکوئید را کاهش دهید.

وی افزود: مطالعات پیگیری در مورد مداخلات برای حفظ سطح طبیعی فشار شبانه لازم است.

پیانکو اضافه کرد: “مهمترین راه برای کاهش خطر ابتلا به افزایش شبانه حاد فشار خون ، حفظ یک الگوی خواب ثابت است.”

“سعی کنید هر روز در یک ساعت مشخص بخوابید و بلند شوید. قبل از خواب از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید. در اوایل روز ورزش کنید. قبل از خواب از نور آبی دستگاه های دیجیتال خودداری کنید. برای اضطراب کمک بگیرید و مراقبه یا فعالیت های مشابه را برای کنترل موقعیت های استرس زا در نظر بگیرید. “

چگونه خود فشار خون بالا در حال افزایش را مدیریت کنیم ؟

  • فشار خون بالا خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و بسیاری دیگر از مشکلات جدی سلامتی را افزایش می دهد.
  • افراد باید فشار خون خود را تحت نظر داشته باشند و حداقل سالی یک بار آن را چک کنند.
  • اعضای خانواده می توانند با تشویق عزیزان برای انتخاب شیوه زندگی سالم ، به آنها کمک کنند.

تحقیقات جدید گزارش می دهد که “فشار خون بالا کنترل نشده” یک مشکل فزاینده در میان بزرگسالان در ایالات متحده است.

این گزارش که هنوز مورد بررسی و انتشار قرار نگرفته است ، تصویری تاریک از چشم انداز کنونی ارائه می دهد.

داده های جمع آوری شده تا سال 2014 نشان داد که تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها فشار خون خود را کنترل می کنند ، اما داده های سال های 2015 و 2016 بیش از 6 درصد کاهش نشان می دهد.

علاوه بر این ، درصد بزرگسالان ایالات متحده با فشار خون بالا کنترل شده بین سال های 2013 و 2018 . 11 درصد کاهش یافته است. درصد بزرگسالان 40 تا 50 ساله با فشار خون کنترل شده نیز بین سال های 2009 و 2018 تقریبا 10 درصد کاهش یافته است.

دکتر گای ال مینتز ، مدیر بهداشت قلب و عروق و لیپیدولوژی در بیمارستان قلب باس Sandra Atlas Bass Northwell Health در نیویورک ، گفت: “این مطالعه باید به عنوان زنگ خطری برای همه پزشکان باشد.”

مدیریت فشار خون بالا

دکتر برنت ام ایگان ، نویسنده اصلی این مطالعه ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای جنوبی و معاون پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی انجمن پزشکی آمریکا ، گفت که درک اهمیت حفظ سلامتی برای افراد بسیار مهم است. فشار خون یک روند مداوم است.

آندوسکوپی چگونه انجام میشود ؟ چگونه اندوسکوپی می کنند
کلیک

“افرادی که فشار خون بالا دارند باید از وضعیت خود آگاه باشند ، بنابراین می توانند برای کنترل آن گام بردارند. برای بسیاری از افراد ، مدیریت هم شامل یک سبک زندگی سالم و هم با دارو است. ” “خودمدیریتی موثر شامل مصرف داروهای لازم و کافی همراه با یک سبک زندگی سالم برای کنترل فشار خون است. [این] یک روند ، طولانی مدت و مداوم است و یک رویداد اپیزودیک نیست. “

دکتر برنت ام ایگان اشاره می کند که فشار خون که به خوبی کنترل نشود ، می تواند خطر حمله قلبی ، نارسایی قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد ، به دلیل اینکه فشار خون بالا می تواند بر رگ های خونی و قلب تأثیر بگذارد.

سایر عوارض جانبی تا حدودی جدی تر می تواند شامل سردرد ، خستگی ، کاهش تحمل ورزش و تاری دید باشد.

چین و چروکی که می تواند منجر به سردرگمی در بین پزشکان و بیماران شود این واقعیت است که بیش از یک راه برای اندازه گیری فشار خون وجود دارد.

در حالی که پزشکان سالها با استفاده از استتوسکوپ میزان فشار خون را گرفته اند ، روش دیگری وجود دارد.

این تحت عنوان نظارت بر فشار خون سرپایی انجام می شود که برای مدت 24 ساعت قرائت می شود و دقیق تر به نظر می رسد.

مینتز گفت: “چالش برای مدیریت فشار خون سرپایی به عنوان استاندارد طلایی برای تشخیص فشار خون بالا شامل آموزش متمرکز در برابر لجبازی ریشه دار اکثر پزشکان است”

تحت کنترل گرفتن

دکتر برنت ام ایگان گفت که مهم است که افراد حداقل یکبار در سال فشار خون خود را بدانند.

آنها همچنین باید بدانند که در کدام گروه فشار خون – فشار خون طبیعی ، بالا ، فشار خون مرحله 1 یا فشار خون مرحله 2 قرار دارند.

از آنجا ، پیگیری یک پزشک برای تعیین اینکه کدام مداخلات مربوط به سبک زندگی یا داروهایی برای کنترل فشار خون آنها لازم است ، مهم است.

آگاهی از خطرات جدی مرتبط با فشار خون برای همه افراد بسیار مهم است.

دکتر مینتز گفت: “فشار خون بالا” قاتل خاموش “است زیرا هیچ علائمی وجود ندارد و این یک عامل خطر عمده برای حمله قلبی ، سکته مغزی و بیماری پیشرونده کلیه است.”

. “بسیاری از پزشکان هزینه مانیتور فشار خون سرپایی را متوقف می کنند ، که بسته به نوع مانیتور از 1500 تا 3000 دلار متغیر است. عدم تمایل به خرید دستگاه اندازه گیری فشار خون سرپایی نیز مربوط به پوشش محدود بیمه برای این روش است. با این حال ، اخیرا پوشش بهبود یافته است. “

 

 

همچنین ببینید

45675647678 310x165 - علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

سنگ کیسه صفرا چیست؟ سنگ های صفراوی قطعاتی از مواد جامد هستند که در کیسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *