یکشنبه, 5 آذر, 1402
Stenting 660x330 - علت درد قلب بعد از استنت گذاری

علت درد قلب بعد از استنت گذاری

چند روز پس از ترخیص از بیمارستان پس از حمله قلبی و استنت گذاری ، من هنوز درد قفسه سینه دارم.
آیا عروق کرونر مسدود شده که باعث حمله قلبی من شده است به تازگی به طور کامل رفع انسداد نشده است؟ آیا آن شریان تازه احیا شده اکنون با استنت فلزی کاملاً باز شده است؟ آیا نباید حالم بهتر شود؟

بیشتر علائم “درد کششی یا درد سینه” به دلیل گشاد شدن و کشیدگی شریان کرونر است که هنگام کاشت استنت کرونر در داخل آن شریان ایجاد می شود. و برای اکثر بیماران قلبی ، این کشیدگی درد نشانه خطر نیست.

اما اگر بعد از کاشت استنت ، هنوز نگران باشید که دریابید درد قفسه سینه که شما را به بیمارستان منتقل کرده است ، هنوز هم اتفاق می افتد.

شاید با خود بگویید ، پس از انجام عمل استنت در هیچ یک از موارد آموزش بیمار که قبل از ترخیص از CCU (بخش مراقبت های ویژه برای بیماران قلبی) به من داده شده بود ، هیچ اطلاعاتی در مورد درد قفسه سینه پیدا نمی کردم.

اما اکنون یاد گرفته بودم که این درد جدید قفسه سینه ممکن است به دلیل روش استنت باشد.

درد جدید قفسه سینه برای شخصی که تازه از حمله قلبی جان سالم به در برده است بسیار آزار دهنده است.

در آلمان ، محققان دریافتند که درد کششی را می توان پس از انواع مختلف مداخلات قلبی تجربه کرد:

  • در حدود 40 درصد از بیمارانی که آنها مطالعه کرده اند ، پس از کاشت استنت کرونر ، درد قفسه سینه ایجاد شده است (مداخله از طریق کرونر از طریق پوست یا PCI).
  • 12 درصد پس از آنژیوپلاستی با بالون دچار درد قفسه سینه شدند.
  • 9 درصد بعد از آنژیوگرافی تشخیصی درد قفسه سینه پیدا کردند.
زياد ادرار كردن نشانه چيست
کلیک

Heart after stenting - علت درد قلب بعد از استنت گذاری

همانطور که دکتر آلن جرمیاس متخصص قلب در کتاب خود ، برای آنژیوپلاستی توضیح داد:

“فشار هوا در لاستیک اتومبیل شما کاملاً باد کرده حدود 2 اتمسفر است. برای مقایسه ، فشار زیادی که برای بالون در داخل شریان کرونر در طی آنژیوپلاستی استفاده می شود ، بین 10-20 اتمسفر است!!. “

محققان پیشنهاد می کنند که درد قفسه سینه در بیماران اخیراً استنت شده می تواند با کشش مداوم شریان کرونر تحت درمان در طی یک روش تهاجمی همراه باشد ، که آنها این را در مجله ، گردش خون توصیف می کنند:

“درد قفسه سینه تقریباً در نیمی از بیمارانی که تحت کاشت استنت قرار می گیرند ایجاد می شود و به نظر می رسد مربوط به گسترش بیش از حد رگ های خونی ناشی از استنت در داخل رگ بیمار باشد.”

منابع انگلیس اضافه می کنند که معمولاً تجربه این ناراحتی قفسه سینه در چند روز و هفته اول پس از عمل استنت وجود دارد.

وی گفت: “این به این دلیل است که شریان شما از ناحیه استنت دچار ضربه و کبودی شده است. با استقرار استنت ، می توانید قسمت هایی از درد یا ناراحتی داشته باشید. این درد معمولاً به صورت موضعی در قفسه سینه احساس می شود و اغلب به صورت تیز یا خنجر زنی توصیف می شود. این نوع درد اغلب با مصرف استامینوفن (تایلنول) تسکین می یابد. “

علائم به طور کلی توسط بیماران خفیف یا متوسط توصیف شده است ، و همچنین “بر خلاف درد آنژین” که آنها قبل از مراجعه به بیمارستان برای درمان تجربه کرده بودند. سه چهارم بیماران مبتلا به این درد این درد را “درد مداوم و فشرده کننده واقع در عمق قفسه سینه” توصیف کردند.

درمان خانگی انگلهای روده ای کودکان
کلیک

اگر درد ادامه پیدا کند یا بدتر شود ، چه می کنید؟

در حالی که بهبود می یابیم ، کشش درد به طور معمول یک مسئله کوتاه مدت است. اما گاهی اوقات ، فقط کوتاه مدت نیست.

ژورنال انجمن قلب آمریکا گزارش داد که حدود یک سوم بیماران سکته قلبی مورد مطالعه هنوز درد قفسه سینه را در شش هفته یا بیشتر گزارش می کنند. این علائم به ندرت اتفاق می افتد – حدود 80 درصد به طور متوسط ​​هر ماه یک بار علائم را تجربه می کنند ، اما از 20 درصد باقیمانده ، درد قفسه سینه به صورت هفتگی یا حتی روزانه اتفاق می افتاد.

Heart after stenting 2 - علت درد قلب بعد از استنت گذاری

این نوع درد قفسه سینه ممکن است فقط درد کششی متوسط ​​شما نباشد.

اگر درد قفسه سینه در طی هفته ها ادامه پیدا کند یا بدتر شود ، ممکن است نشان دهنده مسئله قلبی دیگری باشد که باید بررسی شود. در یک مطالعه در انگلستان ، محققان دنیای قلب و عروق را با گوش دادن به این نکته که ممکن است استنت ها درد قفسه سینه را برطرف نکنند ، همانطور که همیشه معتقد بودیم – به ویژه برای بیمارانی که سکته قلبی نداشته اند. بیماری عروق کرونر (CAD) به طور معمول بسیاری از رگهای خونی را تحت تأثیر قرار می دهد و بنابراین استنت گذاری تنها در بزرگترین انسداد ممکن است تفاوت چندانی در علائم بیمار نداشته باشد. همانطور که نیویورک تایمز یافته های این مطالعه را توصیف کرد:

“ممکن است امروز چند رگ مسدود شود ، و سپس با استنت دوباره باز شود. اما فردا ممکن است در رگ دیگری انسداد ایجاد شود و باعث حمله قلبی شود. “

برای کاهش فشار خون چه بخوریم
کلیک

همیشه برای درد مداوم یا جدید قفسه سینه ، یا هرگونه علائم ناراحت کننده ای که به سادگی احساس خوبی با شما ندارند ، با پزشک خود مشورت کنید.

اما در همین حال ، سوال خودم در مورد درد کشش هنوز این است:

“اگر کشیدگی ناشی از کاشت استنت به همان اندازه که به نظر می رسد محققان قلب پیشنهاد می کنند ، رایج است ، چرا بیماران قلبی مانند من قبل از ترخیص از بیمارستان در این مورد هشدار داده نمی شوند ، بنابراین در هنگام بهبود نیازی به وحشت نداریم؟”

همچنین ببینید

45675647678 310x165 - علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

سنگ کیسه صفرا چیست؟ سنگ های صفراوی قطعاتی از مواد جامد هستند که در کیسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *