شنبه, 30 تیر, 1403
Tips Getting Water Heater Repair 660x330 - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

آبگرمکن های دیواری یک سرمایه گذاری عالی برای خانه یا محل کار شما هستند. آنها نه تنها بسیار کارآمد هستند، بلکه می توانند با گرم کردن آب فقط در صورت تقاضا در هزینه شما صرفه جویی کنند. خیلی کم پیش میاد اما اگر چیزی در آبگرمکن شما به درستی کار نکند، ممکن است مشکلاتی را در آب گرم کن شما ایجاد کند.

kitchen - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

در اینجا شش مورد از رایج ترین مشکلات و نگرانی های نگهداری آبگرمکن های دیواری را با هم مرور می کنیم:

  1. تجمع مواد معدنی
  2. اضافه بار سیستم
  3. ساندویچ آب سرد
  4. انسداد منبع هوا یا اگزوز
  5. خرابی احتراق
  6. شکست شعله

در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید هنگام شناسایی این مشکلات به دنبال چه علائمی باشید و چگونه آنها را برطرف کنید!

مشکل 1: تجمع مواد معدنی

چه از آبگرمکن سنتی یا دیواری استفاده کنید، باید مراقب تجمع مواد معدنی در داخل آبگرمکن خود باشید. آب سخت (در مقایسه با آب بدون املاح) آبی با محتوای مواد معدنی بالا است و هر چه آب سخت تر باشد، احتمال آسیب رساندن با تجمع مواد معدنی بیشتر است. کلسیم و منیزیم دو ماده معدنی هستند که اغلب باعث ایجاد پوسته پوسته می شوند و اگر به آن توجه نکنید، می تواند عملکرد آبگرمکن شما را مختل کند. اگر شما یک آبگرمکن دیواری دارید یا در حال ارتقاء از یک آبگرمکن سنتی مخزن دار به دیواری هستید، بررسی فیلتر آب در آبگرمکن خود نیز مهم است، به خصوص اگر آب چاه دارید. مخزن آبگرمکن ها نباید به دفعات تمیز شوند، اما آبگرمکن های دیواری برای عمر طولانی نیاز به مراقبت بیشتری دارند. آب چاه می تواند باعث تجمع سریعتر زباله ها در آبگرمکن بدون مخزن شما شود و عبور آب از مسیر طولانی و باریک به مبدل حرارتی را دشوار کند. اگر به طور منظم فیلتر آب خود را چک نمی کنید، زباله ها در این مسیر طولانی در صورتی که توسط فیلتر آب متوقف نشوند می توانند به دام بیفتند. برای جلوگیری از آسیب، آبگرمکن خود را هر شش ماه یکبار با آن شستشو دهید . همچنین می توانید از نرم کننده آب برای کاهش سرعت تجمع مواد استفاده کنید.

روش پاک شدن رنگ گردو از دست
کلیک

ez - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

مشکل 2: اضافه بار سیستم

بسته به ظرفیت آبگرمکن دیواری شما، استفاده بیش از حد همزمان از آب گرم (مانند دوش های متعدد) می تواند آبگرمکن شما را اضافه بار کند. آبگرمکن شما ممکن است برای تامین آب گرم مورد نیاز مشکل داشته باشد یا در صورت بارگیری بیش از حد، به طور کامل خاموش شود. اگر این اتفاق افتاد، باید تقاضای آب گرم را با محدود کردن کاربردهای همزمان کاهش دهید و ممکن است بخواهید دستگاه خود را مجدداً تنظیم کنید. با این حال، اگر آبگرمکن دیواری شما مکرراً اضافه بار می شود، باید به ارتقاء به یک آبگرمکن دیواری با ظرفیت بالاتر یا اضافه کردن واحد دوم فکر کنید. اگرچه واحد دوم ممکن است سرمایه گذاری بزرگی به نظر برسد، اما در واقع می تواند در درازمدت در هزینه شما صرفه جویی کند زیرا در زمان انتظار برای رسیدن آب گرم و گاز کمتری برای گرم کردن آب، از آب کمتری استفاده می کنید.

sink - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

مشکل 3: یک ساندویچ آب سرد

اگر خانواده شما مرتباً پشت سر هم دوش می گیرند، ممکن است با “ساندویچ آب سرد” آشنا باشید. فرض کنید یکی از اعضای خانواده شما به تازگی دوش گرفتن را تمام کرده و اکنون نوبت شماست. شما ابتدا دوش را روشن می‌کنید و آب گرم را احساس می‌کنید، اما سپس قبل از اینکه دما به آرامی دوباره بالا برود، با چند ثانیه آب سرد روبرو می‌شوید. اتفاقی که افتاد: وقتی اولین دوش تمام شد، مقداری آب گرم در لوله‌های راه دوش باقی مانده بود. وقتی دوش دوم شروع شد، اولین آب گرمی که احساس کردید همان آب محبوس شده بود. به آبگرمکن های دیواری «آبگرمکن لحظه ای» نیز می گویند و این نام را به خود اختصاص داده اند! هر آب سردی که در حمام خود تجربه می کنید به دلیل وجود آب سرد در لوله های بین آبگرمکن و دوش شما است. هرچه آب شما باید از آبگرمکن به مقصد برسد، شکاف بیشتر قابل توجه است. متأسفانه هیچ راهی برای جلوگیری از این امر وجود ندارد، اما اکنون که از مشکل آگاه شده‌اید، می‌توانید تا زمانی که آب سرد از بین برود، از پریدن زیر دوش خودداری کنید.

شرایط نگهداری گل سنگ
کلیک

shower - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

مشکل 4. منبع هوا یا اگزوز شما مسدود شده است.

برای اکثر آبگرمکن های دیواری، صفحه نمایش با کد خطا به شما اطلاع می دهد که جریان هوا یا خروجی شما مسدود شده است. این بدان معنی است که آبگرمکن شما با هوای احتراق یا هواگیری مشکل دارد. ابتدا تمام لوله های هواکش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی وصل شده اند و سوراخی ندارند. به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که الزامات ترخیص وجود دارد، زیرا نصب آبگرمکن شما خیلی نزدیک به سایر اجسام می تواند جریان هوا را مسدود کرده و خطر آتش سوزی ایجاد کند. لانه پرندگان، جوندگان و لانه زنبورها نیز می توانند تهویه هوای شما را مسدود کنند، بنابراین مطمئن شوید که همه دریچه هایی که در خارج از خانه شما قرار دارند یا منتهی می شوند را به طور کامل بررسی کنید.

outdoor - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

مشکل 5. خرابی احتراق.

دلایل مختلفی وجود دارد که شمع آبگرمکن شما روشن است ولی آبگرمکن شما مشتعل نشود. اغلب، این مشکل ناشی از تامین گاز است، بنابراین قبل از انجام هر کار دیگری مطمئن شوید که مخزن پروپان شما پر است. اگر دریچه گاز یا شیر آب شما به طور کامل باز نشده باشد، ممکن است باعث از کار افتادن احتراق شود. شیرهای گاز و آب را به طور کامل چک کرده و باز کنید. اگر این مراحل مشکل احتراق را حل نکرد، یا بسته احتراق شما از کار افتاده است یا مشکل بزرگتری وجود دارد. شما باید با پشتیبانی فنی تماس بگیرید تا به شما در رفع مشکل کمک کند.

روش خشك كردن ليمو ترش
کلیک

propane - علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری با وجود روشن بودن شمعک

مشکل 6. شکست شعله.

خرابی شعله معمولاً به دلیل مشکل فشار گاز یا مشکل الکتریکی ایجاد می شود. درست مانند خرابی جرقه، ابتدا باید دلایل ساده ای مانند کم بودن مخزن پروپان یا قبض گاز پرداخت نشده را رد کنید. سایر علل احتمالی خرابی شعله عبارتند از: خط گاز بسیار کوچک، خرابی رگولاتور، مشکلات احتراق، تهویه هوا و موارد دیگر. برای کمک به عیب یابی بیشتر با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

همچنین ببینید

پاک کردن چسب از روی یخچال 310x165 - پاک کردن چسب از روی یخچال

پاک کردن چسب از روی یخچال

چگونه برچسب ها را از یخچال پاک کنیم ؟ بعضی اوقات برچسب هایی روی یخچال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *