پنجشنبه, 30 فروردین, 1403
علت زرد شدن برگ دیفن باخیا 660x330 - علت زرد شدن برگ دیفن باخیا

علت زرد شدن برگ دیفن باخیا

دیفن باخیا (Dieffenbachia spp.) شایسته یک رمان معمایی است. این گیاه خانگی جذاب و آسان برای مراقبت ، تحت نام رایج عصای گنگ قرار می گیرد ، زیرا خوردن شیره یا برگ باعث تورم شدید زبان و تارهای صوتی می شود. دیفنباخیا در فضای باز در مناطق مقاومتی گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده 10 تا 12 رشد می کند ، اما بیشتر خانه ها یا دفاتر را تزئین می کند. برگ های بزرگ و بیضی شکل آن می تواند تا 12 اینچ رشد کند . زرد شدن برگها نشان دهنده یک مشکل است.

علت زرد شدن برگهای دیفن باخیا

  1. دیفن باخیای خود را به طور منظم آبیاری کنید. خشکی می تواند باعث زرد شدن برگها در این گیاه دوستدار رطوبت شود. خاک را همیشه مرطوب نگه دارید. با قرار دادن یک سینی در زیر گیاه با آب داخل آن ، رطوبت را افزایش دهید.
  2. دیفنباخیا را تغذیه کنید زرد شدن برگها می تواند نشانه تغذیه نامناسب باشد. هر ماه یک دوز غذای گیاهی مایع برای گیاهان آپارتمانی بدون گل در اختیار گیاه خود قرار دهید.
  3. برگها را از نظر کنه و عنکبوت بررسی کنید. که می تواند دیفنباخیا را آلوده کند ، شاخ و برگ را زرد کرده و برگها را تغییر شکل دهد. هر گونه کنه را از روی برگ ها بشویید. اسپری سینک آشپزخانه برای این کار خوب عمل می کند. مقداری قهوه قوی دم کنید و بعد از خنک شدن از آن برای اسپری حشرات استفاده کنید.
  4. گیاه خود را از آفتاب دور کنید. دیفن باخیا در صورتی که آفتاب مستقیم داشته باشد دچار آفتاب سوختگی می شود و برگ ها زرد و پیچ خورده می شوند. این گیاه در محیطی با نور کم بهتر عمل می کند.
  5. گیاه دیفن باخیا را بیش از حد آب ندهید، زیرا گیاه شما آزرده می‌شود. ریشه گیاه به سختی می‌تواند آن همه آب را جذب کند و به همین دلیل منجر به مرگ گیاه به دلیل فاسد شدن یا گندیدن ریشه می‌شود.
  6. پیرشدگی . این گیاه مانند هر موجود زنده دیگری به تدریج پیر می‌شود. برگ‌های سبز دیفن باخیا زرد می‌شوند
روش پاک شدن رنگ گردو از دست
کلیک

علت زرد شدن برگ دیفن باخیا 2 - علت زرد شدن برگ دیفن باخیا

نکته

اگر در مناطق گرمتر آب و هوای مدیترانه ای زندگی می کنید، دیفن باخیای خود را در فضای باز بکارید. این گیاه می تواند تا 6 فوت رشد کند و گل های فصلی شبیه به نیلوفرهای کالا تولید کند و پس از آن انواع توت های قرمز تولید می شود.

هشدار

سطوح بالای اگزالات کلسیم در شاخ و برگ گیاه دیفن باخیا و شیره آن را برای کودکان یا حیوانات خانگی سمی و خطرناک می کند. گیاهان آپارتمانی را روی میزهای بلند نگه دارید یا به دفتر بروید.

وقتی گیاه دیفن باخیا خشک میشود و برگ هایش تغییر رنگ میدهند، دیگر به رنگ سبز اصلی خود برنمی گردند. فقط کافیست برگهای زرد یا قهوه‌ای را جدا کنید تا روی برگهای دیگر تاثیر نگذارد.

 

همچنین ببینید

Hotel housekeeping tips and tricks 310x165 - راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

راهنمای خانه داری هتل و ترفندهای آن

هنگام تجربه مناسب برای میهمانان هتل ، بخشی از برنامه باید شامل کارهای روزمره خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *