پنجشنبه, 9 آذر, 1402
frozen hvac line 660x330 - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

در یک روز گرم تابستانی، دیدن یخ تشکیل شده در امتداد لوله های کولر شما می تواند بسیار جالب باشد. با این حال، این نشانه خوبی نیست و نشان دهنده مشکلی در واحد AC شما است. چند چیز مختلف وجود دارد که ممکن است درست عمل نکند و منجر به یک AC منجمد شود. برای کمک به شما در یافتن و رفع مشکل، در اینجا با هم علت یخ زدن لوله های AC(علت برفک زدن لوله رفت کولر گازی) را می خوانیم.

architectural design architecture building daylight 140963 1024x680 1 - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

دنبال چه چیزی باید بگردید

اول از همه، در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. حتی اگر هیچ یخی روی لوله‌ها ندیده باشید، باز هم این احتمال وجود دارد که یخ در جایی ظاهر شود که به آن تعلق ندارد.

42763835791 4141d180eb b - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

جریان هوا گرم یا متوقف شده

اگر سیستم تهویه مطبوع شما به سادگی کار نمی کند، واضح است که نشانه بدی است. در حالی که مسائل متعددی وجود دارد که می تواند علت آن باشد، احتمال یخ زدگی لوله های AC ارزش بررسی دارد. جریان هوای گرم از طریق رجیسترها (یا اصلاً جریان هوا وجود ندارد) به این معنی است که باید دستگاه را خاموش کرده و نیاز به بررسی است.

رطوبت بیش از حد در اطراف دستگاه

این نشانه دیگری از وجود مشکل است که نشان می دهد میعانات به درستی تخلیه نمی شود. خیلی زود، رطوبت بیش از حد می تواند به آسیب آب به خانه و همچنین سیستم HVAC شما تبدیل شود. اگر مقدار زیادی آب در اطراف واحد داخلی شما جمع شده است، آن را خاموش کرده و شروع به بررسی کنید.

روش صحیح استفاده از هدفون
کلیک

چه چیزی باعث یخ زدن لوله های AC می شود و راه حل یخ زدن کولر گازی چیست؟

ترموستات معیوب

اگر ترموستات شما معیوب است، ممکن است باعث شود AC شما ناکارآمد کار کند. اگر AC برای مدت طولانی بیشتر از آنچه نیاز است کار کند، این می تواند منجر به یخ زدن آن سیم پیچ ها شود. این همچنین می تواند اتفاق بیفتد اگر AC شما کار کند در حالی که دمای بیرون نسبتاً پایین است.

ترموستات شما باید مناسب فصل تنظیم شود. AC شما برای تبدیل هوای خنک به هوای خنک طراحی نشده است. اگر ترموستات قابل برنامه ریزی است، در صورت غیرضروری از تنظیم آن خیلی کم خودداری کنید.

توصیه می کنیم تهویه مطبوع را تنها زمانی وارد کنید که دمای خانه شما حداقل در حد بهاری باشد. اگر روی آن لوله‌ها مقداری یخ تشکیل می‌شود، ترموستات را خاموش کنید و یک فن را روشن کنید. شاید ارزش آن را داشته باشد که ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کالیبره شده است.

فیلترهای هوای کثیف

یکی دیگر از مشکلات رایج که باعث یخ زدن لوله های AC می شود فیلترهای کثیف است. فیلتر هوای مسدود شده از جریان هوای گرم روی آن کویل ها جلوگیری می کند. سپس سیم پیچ ها خیلی سرد می شوند، زیرا مبرد آن هوای گرم را به واحد بیرونی نمی برد.

آن فیلترهای هوا را به طور منظم بررسی کنید. آنها باید هر سی روز یا بیشتر تعویض شوند، به خصوص اگر افراد و یا حیوانات خانگی زیادی در خانه شما هستند.

نشتی خطوط مبرد

نشت مبرد یکی دیگر از دلایل احتمالی است. مبرد تحت فشار قرار می گیرد و به سیم پیچ اواپراتور هدایت می شود، جایی که گرما را از هوا جذب می کند. نشتی به این معنی است که فشار کاهش می یابد و چیزها شروع به یخ زدن می کنند ، ابتدا خطوط مبرد و سپس سیم پیچ اواپراتور.

سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی
کلیک

در این صورت، در اسرع وقت با یک متخصص تماس بگیرید تا مشکل را حل کند و سطوح مناسب مبرد را بازیابی کند. مبرد حاوی فریون است، یک ماده شیمیایی سمی که استنشاق آن خطرناک است.

frozen ac line - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

انسداد در خطوط میعانات گازی

با سردتر شدن هوای گرم خانه، خطوط میعان رطوبت را از هوای داخل خانه خارج می کنند. اگر این خطوط با گرد و غبار یا کثیفی مسدود شوند، این رطوبت می تواند پس از بازگشت و منجر به آسیب آب شود. اما در برخی موارد، این رطوبت یخ می زند.

مطمئن شوید که خطوط میعانات گازی شما به درستی تخلیه می شود. این بخش مهمی از نگهداری سالانه HVAC است.

فن شکسته

همچنین این احتمال وجود دارد که موتور فن که هوا را از طریق آن فیلترها می دمد، خراب شده باشد. اگر تیغه ها به اندازه کافی با خاک پوشانده شوند، می تواند برای فن نیز مشکل ایجاد کند. این همان اصل یک فیلتر مسدود است. اگر هیچ هوای گرمی روی کویل ها جریان نداشته باشد، در نهایت باعث یخ زدن لوله های AC می شوند.

featured image how much does a condenser fan motor cost.jpeg - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

از نمایش یخ در جایی که متعلق به آن نیست جلوگیری کنید

مهم نیست که چه چیزی باعث یخ زدن لوله های AC می شود، این مشکلی است که باید در اسرع وقت برطرف شود. اگر فکر می کنید ممکن است این اتفاق در سیستم تهویه مطبوع شما رخ دهد، یا اگر می خواهید مطمئن شوید که این اتفاق در فصل سرمایش نمی افتد، همین امروز با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

download 12 - علت یخ زدن لوله رفت کولر گازی

همچنین ببینید

نحوه پر كردن سفته ضمانت 310x165 - نحوه پر كردن سفته ضمانت (تصویری)

نحوه پر کردن سفته ضمانت (تصویری)

سفته سندی تجاری است که بر اساس آن شخص (صادرکننده) تعهد می‌ دهد مبلغ معینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *