چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
permanent pacemaker insertion 493x330 - عمر کسانی که باتری قلب دارند چقدر است ؟

عمر کسانی که باتری قلب دارند چقدر است ؟

ضربان ساز دو بطنی دستگاهی است که با باتری کار می کند و برای درمان تأخیر در انقباضات تحتانی قلب (بطن ها) استفاده می شود. طبق تحقیقات انجام شده ، بیماران با ضربان ساز دو بطنی پس از تشخیص ، میزان بقای آنها بهتر است. متوسط زندگی تقریباً بین 8.5 تا 20 سال افزایش می یابد ، این بستگی به سلامت کلی ، سن و سبک زندگی دارد. بقای همه زنان زیر گروه به طور قابل توجهی بیشتر از مردان بود. اگر بیماران چند اقدام احتیاطی ساده و برنامه پزشک برای پیگیری های دوره ای را دنبال کنند ، ضربان ساز قلب نباید به طور محسوسی بر سبک زندگی آنها تأثیر بگذارد.

کسر جهشی چیست؟

کسر جهشی اندازه گیری خونی است که از بطن چپ قلب خارج می شود و بر حسب درصد بیان می شود. کسر دفع طبیعی معمولاً بین 50 تا 70 درصد است. در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی کسری از جهش کم است که خون رسانی به قسمت های مختلف بدن را با مشکل روبرو می کند و علائم نارسایی قلبی را به دنبال دارد. علائم آن تنگی نفس ، سرفه خشک ، تورم مچ پا و پاها ، افزایش وزن ، افزایش ادرار ، خستگی و ضربان قلب سریع یا نامنظم است.

ضربان ساز دو بطنی چیست؟

ضربان ساز دو بطنی دستگاه کوچکی است که با باتری کار می کند و با ارسال تکانه های الکتریکی به قلب به حفظ ضربان قلب طبیعی و هماهنگی آن کمک می کند. برای همگام سازی انقباضات بطن چپ با بطن راست برای بهبود کسر جهشی در بیماران با علائم شدید و متوسط ​​شدید نارسایی قلبی استفاده می شود. به طور معمول در افراد با نارسایی قلبی علامت دار از ضربان ساز دو بطنی استفاده می شود. این از طریق اکوکاردیوگرام (ECG) تشخیص داده می شود که نشان می دهد دیواره بطن های آنها (اتاق های اصلی پمپاژ) به صورت هماهنگ پمپ نمی کنند.

از کجا بفهمیم تنگی نفس داریم
کلیک

Pacemaker - عمر کسانی که باتری قلب دارند چقدر است ؟

کاشت دو بطنی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی ویا علائم زیر را دارند:

  • علائم شدید یا متوسط ​​شدید نارسایی قلبی.
  • تأخیر در فعال شدن الکتریکی قلب.
  • یا خطر یا سابقه ایست قلبی.
  • در مورد داروهای طولانی مدت برای نارسایی قلبی.

یک ضربان ساز دو طرفه بطنی را می توان با رویکرد اندوکاردیال (وریدی) یا اپی کاردیال کاشت.

روش اندوکاردیال ، وریدی: این متداول ترین و ساده ترین روش کاشت ضربان ساز است. یک سرب به ورید موجود در زیر استخوان وارد شده و به قلب هدایت می شود. نوک سرب به عضله قلب متصل می شود. انتهای دیگر آن به مولد نبض متصل است ، که در زیر پوست در قسمت بالای قفسه سینه قرار می گیرد.
رویکرد اپی کاردیال: پزشک قفسه سینه را باز می کند تا نوک سرب را به خارج از قلب متصل کند. انتهای دیگر آن به مولد نبض متصل است ، که زیر پوست در شکم قرار می گیرد.

هنگامی که ضربان قلب به زیر ضربان تنظیم شده با ضربان ساز می رسد ، افت را حس کرده و تکانه های الکتریکی را به بطن های چپ و راست منتقل می کند تا همزمان منقبض شوند. این بخش کسر و عملکرد قلبی را بهبود می بخشد. سربی که در دهلیز راست قرار گرفته به قلب کمک می کند تا به صورت متعادل تری عمل کند.

مراقبت:

کاشت ضربان ساز دو بطنی ، درمان همزمان سازی قلب نیز نامیده می شود و تنها بخشی از هر برنامه جامع مدیریت نارسایی قلبی است. داروها ، تغییر در سبک زندگی و پیگیری های منظم با متخصص قلب برای کنترل علائم و بهبود کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی بسیار مهم است.

علت درد قلب بعد از استنت گذاری
کلیک

بیماران مبتلا به دفیبریلاتور قلب و عروق دو لگنی قابل کاشت (ICD) باید فاصله خود را از دستگاه های تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) و گرزهای امنیتی پکه حاوی آهن ربا های قوی هستند حفظ کنند. آنها همچنین باید از هر چیزی که دارای یک میدان مغناطیسی قوی است ، مانند برج های رادیویی و تجهیزات الکتریکی پرقدرت خودداری کنند. ممکن است یک کارت پزشکی به بیماران ارائه شود که به آنها امکان می دهد در مکان های عمومی مانند فرودگاه ها و دادگستری ها از فلزیاب جلوگیری کنند. بیماران به طور دوره ای مجبور به تعویض باتری ژنراتور می شوند. این روش مشابه کاشت اولیه است اما کمتر درگیر و وقت گیر است.

همچنین ببینید

1 5 310x165 - راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی در مردان و زنان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *