چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
عوارض قرص ویتامین e 660x330 - عوارض قرص ویتامین e

عوارض قرص ویتامین e

ویتامین E یک ویتامین است که در چربی حل می شود. این ماده غذایی در بسیاری از غذاها از جمله روغن های گیاهی ، غلات ، گوشت ، مرغ ، تخم مرغ ، میوه ها ، سبزیجات و روغن جوانه گندم یافت می شود. همچنین به صورت مکمل نیز موجود است.

قرص ویتامین E برای کمبود ویتامین E استفاده می شود ، که نادر است ، اما می تواند در افراد با برخی اختلالات ژنتیکی و در نوزادان نارس بسیار کم وزن رخ دهد. ویتامین E برای بسیاری از موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، اما شواهد علمی خوبی برای تأیید این موارد دیگر وجود ندارد.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین E را با استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از میوه ، سبزیجات و غلات کامل به جای مکمل ها دریافت کنید تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد خطرات و مزایای مصرف مکمل ها کسب کنید.

نوعی ویتامین E به نام استات ویتامین E ماده سازنده برخی از محصولات بخار دهنده است. استفاده از محصولات بخار کننده حاوی استات ویتامین E با آسیب جدی ریه در ارتباط است.

چگونه کار می کند؟

ویتامین E یک ویتامین مهم است که برای عملکرد مناسب بسیاری از اندام های بدن لازم است. همچنین یک آنتی اکسیدان است. این بدان معنی است که به کاهش سرعت فرآیندهایی که به سلول ها آسیب می رسانند کمک می کند.

عوارض قرص ویتامین e2 - عوارض قرص ویتامین e

هشدارها و احتیاط های ویژه درمورد قرص ویتامین ای e

بارداری: هنگامی که به مقدار توصیه شده روزانه استفاده شود ، ویتامین E برای زنان باردار احتمالاً ایمن است. این نگرانی وجود داشته است که مصرف مکمل های ویتامین E ممکن است برای جنین هنگام مصرف در اوایل بارداری مضر باشد. اما خیلی زود است که بدانیم این یک نگرانی مهم است یا خیر. تا زمانی که موارد بیشتری شناخته شود ، مکمل های ویتامین E را در 8 هفته اول بارداری بدون صحبت با پزشک خود مصرف نکنید. در اواخر بارداری ، حداکثر میزان توصیه شده ویتامین e 800 میلی گرم در زنان 14 تا 18 سال و 1000 میلی گرم در زنان بالای 18 سال است.

شیردهی: ویتامین E در صورت شیردهی به مقدار توصیه شده روزانه در دوران شیردهی ، به احتمال زیاد ایمن است. حداکثر میزان توصیه شده ویتامین E در زنان شیرده 14 تا 18 سال 800 میلی گرم و در زنان شیرده بالای 18 سال 1000 میلی گرم است. ویتامین E در صورت مصرف در دوزهای بیشتر از حداکثر مقدار توصیه شده ، احتمالاً بی خطر است.

قرص متورال 50برای چیست
کلیک

نوزادان و کودکان: ویتامین E وقتی به طور مناسب از طریق دهان مصرف شود ، به احتمال زیاد ایمن است. اما کودکان باید از مصرف دوزهای ویتامین E بالاتر از حد مجاز روزانه که 300 IU در کودکان 1-3 ساله ، 450 IU در کودکان 4-8 ساله ، 900 IU در کودکان 9-13 ساله است ، خودداری کنند. ، و 1200 IU در کودکان 14 تا 18 سال. ویتامین E (آلفا توکوفرول) در صورت تزریق داخل وریدی (توسط IV) به نوزادان نارس در دوزهای بالا یا هنگامی که ویتامین E از طریق دهان در دوزهای بالاتر از حد بالای روزانه مصرف می شود ، احتمالاً بی خطر است.

اختلالات خونریزی: ویتامین E ممکن است اختلالات خونریزی را بدتر کند. اگر به اختلال خونریزی مبتلا هستید ، از مصرف مکمل های ویتامین E خودداری کنید.

بیماری قلبی: ویتامین E ممکن است خطر مرگ را در افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند افزایش دهد. افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند باید از مصرف دوزهای ویتامین E بیشتر از 400 IU روزانه خودداری کنند.

دیابت: ویتامین E ممکن است خطر ابتلا به نارسایی قلبی را در افراد دیابتی افزایش دهد. افراد دیابتی باید از مصرف مقادیر ویتامین E بیشتر از 400 IU در روز خودداری کنند.

سرطان سر و گردن: مکمل های ویتامین E را در دوزهای بیشتر از 400 IU روزانه مصرف نکنید. ویتامین E ممکن است احتمال بازگشت سرطان را افزایش دهد.

استخوان های ضعیف و شکننده (پوکی استخوان): بعضی اوقات از ورزش برای بهبود استحکام استخوان توسط افراد مبتلا به پوکی استخوان استفاده می شود. ورزش و مصرف مقادیر بالای ویتامین E و ویتامین C ممکن است از مزایای ورزش بر قدرت استخوان بکاهد.

سرطان پروستات: این نگرانی وجود دارد که مصرف ویتامین E ممکن است احتمال ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد. تأثیر ویتامین E در مردانی که در حال حاضر به سرطان پروستات مبتلا هستند ، مشخص نیست. با این حال ، از نظر تئوری ، مصرف مکمل های ویتامین E ممکن است در مردان مبتلا به سرطان پروستات بدتر شود.

قرص سرماخوردگی در بارداری ضرر دارد
کلیک

یک بیماری چشمی ارثی که باعث ضعف بینایی در شب و از دست دادن دید جانبی (رتینیت پیگمنتوزا) می شود: به نظر می رسد 400 IU تمام نژاد آلفا توکوفرول (ویتامین E مصنوعی) سرعت بینایی را در افراد مبتلا به رتینیت پیگمنتوزا تسریع می کند. با این حال ، به نظر نمی رسد مقادیر بسیار کمتری (3 واحد بین المللی) این اثر را ایجاد کند. اگر به این بیماری مبتلا هستید ، بهتر است از مصرف مکمل های ویتامین E خودداری کنید.

سکته مغزی: ویتامین E ممکن است خطر مرگ را در برخی از افراد با سابقه سکته مغزی افزایش دهد. افرادی که سابقه سکته مغزی دارند باید از مصرف مقادیر ویتامین E بیشتر از 400 IU در روز خودداری کنند.

جراحی: ویتامین E ممکن است خطر خونریزی در حین و بعد از جراحی را افزایش دهد. حداقل 2 هفته قبل از یک عمل جراحی برنامه ریزی شده استفاده از ویتامین E را متوقف کنید.

عوارض قرص ویتامین e ، با این ترکیبات محتاط باشید

سیکلوسپورین (Neoral ، Sandimmune) با ویتامین E تداخل می کند

مصرف مقادیر زیادی ویتامین E همراه با سیکلوسپورین (Neoral ، Sandimmune) ممکن است میزان سیکلوسپورین (Neoral ، Sandimmune) بدن را افزایش دهد. با افزایش مقدار سیکلوسپورین در بدن ، ویتامین E ممکن است اثرات و عوارض سیکلوسپورین را افزایش دهد (Neoral ، Sandimmune).

داروهای تغییر یافته توسط کبد (بسترهای سیتوکروم P450 3A4 (CYP3A4)) با ویتامین E تداخل می کنند

برخی از داروها توسط کبد تغییر کرده و تجزیه می شوند. ویتامین E ممکن است سرعت تجزیه برخی از داروها در کبد را افزایش دهد. مصرف ویتامین E همراه با برخی از داروها که توسط کبد تجزیه می شود می تواند اثر بخشی برخی داروها را کاهش دهد. قبل از مصرف ویتامین E ، در صورت استفاده از داروهای تغییر یافته توسط کبد ، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. برخی از داروهای تغییر یافته توسط کبد شامل لوواستاتین (Mevacor) ، کتوکونازول (Nizoral) ، ایتراکونازول (Sporanox) ، فکسوفنادین (Allegra) ، تریازولام است. (Halcion) ، و بسیاری دیگر.

درمان خانگی معده درد شبانه + 21 راه
کلیک

داروهایی که لخته شدن خون را کند می کنند (داروهای ضد انعقاد / ضد پلاکت) با ویتامین E تداخل می کنند

ویتامین E ممکن است لخته شدن خون را کند ، کند. مصرف ویتامین E همراه با داروهایی که لخته شدن آنها را نیز کند می کند احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می دهد. برخی از داروها که لخته شدن خون را کند می کنند شامل آسپرین ، کلوپیدوگرل (پلاویکس) ، دیکلوفناک (ولتارن ، کاتافلام ، دیگران) ، ایبوپروفن (ادویل ، موترین و دیگران) است. ، ناپروکسن (آناپروکس ، ناپروسین ، دیگران) ، دالتپارین (فراگمین) ، انوکساپارین (لوونوکس) ، هپارین ، وارفارین (کومادین) و غیره.

داروها برای سرطان (شیمی درمانی) با ویتامین E تداخل می کنند

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است. این نگرانی وجود دارد که آنتی اکسیدان ها ممکن است باعث کاهش اثر بخشی برخی از داروها برای سرطان ها شوند. اما خیلی زود است که بدانیم آیا تعامل رخ می دهد یا خیر.

داروهایی که برای کاهش کلسترول (استاتین ها) استفاده می شوند با ویتامین E تداخل می کنند

مصرف ویتامین E ، بتاکاروتن ، ویتامین C و سلنیوم ممکن است باعث کاهش اثر بخشی برخی داروها برای کاهش کلسترول شود. مشخص نیست که آیا مصرف ویتامین E به تنهایی باعث کاهش اثر بخشی برخی از داروها برای کاهش کلسترول می شود. برخی از داروهایی که برای کاهش کلسترول استفاده می شوند شامل آتورواستاتین (لیپیتور) ، فلوواستاتین (لسولک) ، لوواستاتین (Mevacor) و پرواواستاتین (Pravachol) هستند.

نیاسین با ویتامین E تعامل دارد

مصرف ویتامین E همراه با بتاکاروتن ، ویتامین C و سلنیوم ممکن است برخی از اثرات مفید نیاسین را کاهش دهد. نیاسین می تواند کلسترول خوب را افزایش دهد. مصرف ویتامین E همراه با سایر ویتامین ها ممکن است باعث کاهش کلسترول خوب شود.

وارفارین (کومادین) با ویتامین E تداخل می کند

وارفارین (کومادین) برای کاهش لخته شدن خون استفاده می شود. ویتامین E همچنین می تواند لخته شدن خون را کند ، کند. مصرف ویتامین E همراه با وارفارین (کومادین) می تواند احتمال کبودی و خونریزی را افزایش دهد. حتماً مرتباً خون خود را چک کنید. دوز وارفارین (کومادین) شما ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد.

همچنین ببینید

fennel tea 2000 310x165 - طرز تهیه دمنوش رازیانه برای لاغری

طرز تهیه دمنوش رازیانه برای لاغری

چگونه می توان از دانه رازیانه برای کاهش وزن استفاده کرد؟ پروسه ی کاهش وزن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *