پنجشنبه, 9 آذر, 1402
hamstring injury 696x464 1 660x330 - مصدومیت همسترینگ چقدر طول میکشد

مصدومیت همسترینگ چقدر طول میکشد

انواع پارگی یا کشیدگی همسترینگ

درجه 1 – آسیب خفیف که در عرض چند هفته بهبود می یابد.
درجه 2 – آسیب متوسط که معمولاً پارگی جزئی در عضله است. بیماران احتمالاً هنگام راه رفتن می لنگند و در حین فعالیت گهگاهی درد می کنند.
درجه 3 – آسیب شدید که در آن عضله به طور کامل پاره شده یا یک توده از بافت عضلانی پاره شده است و ممکن است ماه ها طول بکشد تا بهبود یابد.

آسیب همسترینگ چقدر طول میکشد

پارگی های خفیف تا متوسط ​​(درجه 1 یا 2) می توانند در طی سه تا هشت هفته با درمان خانگی سخت‌گیرانه بهبود یابند. برای پارگی یا کشیدگی همسترینگ درجه 3، بهبودی ممکن است تا سه ماه طول بکشد.

بازگشت به ورزش قبل از بهبودی کامل آسیب می تواند باعث آسیب های شدیدتر شود.

علل پارگی یا کشیدگی همسترینگ

پارگی یا کشیدگی همسترینگ معمولاً به دلیل کشش بافت نرم و عضله فراتر از حد آنها ایجاد می شود. در بسیاری از موارد، بیمار هنگام دویدن دچار پارگی یا کشیدگی همسترینگ می شود. سایر علل پارگی یا کشیدگی همسترینگ:

 • محدود یا عدم گرم کردن قبل از ورزش
 • قدرت عضلانی ضعیف یا خستگی عضلانی
 • خم کننده های باسن سفت یا باسن ضعیف
 • تفاوت در طول پا
 • انعطاف پذیری ضعیف

201932712212 - مصدومیت همسترینگ چقدر طول میکشد

عوامل خطرناک برای پارگی یا کشیدگی همسترینگ

عوامل خطر پارگی یا کشیدگی همسترینگ مشابه علل آن است. افرادی که انعطاف پذیری ضعیف، قدرت ضعیف، خستگی عضلانی دارند و کسانی که به درستی بدن خود را گرم نمی کنند، در معرض بیشترین خطر ابتلا به پارگی یا کشیدگی همسترینگ هستند.

سایر عوامل خطر پارگی یا کشیدگی همسترینگ عبارتند از:

 • سن – با افزایش سن، بیشتر در معرض خطر کشیده شدن همسترینگ هستید.
 • آسیب قبلی – بیمارانی که آسیب های قبلی همسترینگ دارند در معرض خطر بیشتری برای آسیب همسترینگ در آینده هستند.
 • برخی ورزش‌ها – ورزش‌هایی که نیاز به دوی سرعت یا تغییر مسیر ناگهانی دارند، بیماران را در معرض خطر بالاتری برای پارگی یا کشیدگی همسترینگ قرار می‌دهند.
دلیل پا درد در شب
کلیک

علائم پارگی یا کشیدگی همسترینگ

علامت فوری پارگی یا کشیدگی همسترینگ، درد ناگهانی و شدید در پشت بالای ساق است. درد ممکن است آنقدر شدید باشد که شما را از ادامه فعالیت باز دارد.

علائم به درجه پارگی بستگی دارد:

درجه 1 – سفتی در عضله هنگام کشش، ناتوانی در حرکت کامل پای خود از حالت خم شدن به حالت صاف و ناتوانی در تحمل وزن روی پای آسیب دیده.
درجه 2 – کاهش قدرت عضلانی، لنگیدن هنگام راه رفتن و درد هنگام خم شدن زانو.
درجه 3 – درد شدید، ناگهانی و تیز در پشت ران، ناتوانی در بازکردن زانو بیش از 30 تا 40 درجه، ناتوانی در راه رفتن بدون درد، و کبودی شدید در اطراف ناحیه نهفته.

تشخیص پارگی یا کشیدگی همسترینگ

آسیب همسترینگ در یک ملاقات با مراقبت های اولیه یا ارائه دهنده ارتوپدی تشخیص داده می شود. پزشک یک تاریخچه کامل پزشکی و معاینه فیزیکی خواهد گرفت.

در طول معاینه فیزیکی، پزشک تورم، حساسیت و دامنه حرکتی پا را ارزیابی می کند. در پارگی‌ها یا کشیدگی‌های متوسط، پزشک ممکن است بتواند شکاف در عضله را احساس کند.

ارائه دهنده شما همچنین ممکن است آزمایشات تشخیصی مانند ام آر آی یا اشعه ایکس را تجویز کند، اگر فکر می کند آسیب های جدی تر دیگری را متحمل شده اید که نیاز به یک رژیم درمانی متفاوت دارد.

درمان پارگی یا کشیدگی همسترینگ

سویه‌های خفیف تا متوسط ​​را اغلب می‌توان در خانه با استراحت، یخ، فشرده‌سازی و افزایش ارتفاع در ترکیب با داروهای ضد التهابی درمان کرد. همچنین ممکن است عصا برای کمک به بیمار در رفت و آمد توصیه شود.

 • بریس ها – بریس ها می توانند به پایدار نگه داشتن ناحیه در طول فرآیند بهبود کمک کنند.
 • فیزیوتراپی و توانبخشی – اگرچه بیشتر پارگی های همسترینگ خود به خود بهبود می یابند، اما برای بازگشت به عملکرد کامل نیاز به تمرینات و درمان خاصی دارند.
 • تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) – تزریق PRP می تواند با تزریق پلاکت های فاکتور رشد از خون خود بیمار به ناحیه آسیب دیده، به تسریع روند بهبودی کمک کند.
علت کیپ شدن ناگهانی گوش
کلیک

بهبودی از پارگی یا کشیدگی همسترینگ

مرحله اول بهبودی، کاهش التهاب در عضله کشیده شده است. مرحله دوم بهبودی برای ایجاد خون رسانی طبیعی به ناحیه آسیب دیده کار می کند. مرحله آخر در روند بهبودی از پارگی یا کشیدگی همسترینگ برای ترمیم عضله کار می کند که به فرد اجازه می دهد فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

پارگی‌های خفیف تا متوسط ​​(درجه 1 یا 2) می‌توانند در طی سه تا هشت هفته با درمان خانگی سخت‌گیرانه بهبود یابند. برای پارگی یا کشیدگی همسترینگ درجه 3، بهبودی ممکن است تا سه ماه طول بکشد.

بازگشت به ورزش قبل از بهبودی کامل آسیب می تواند باعث آسیب های شدیدتر شود.

همچنین ببینید

45675647678 310x165 - علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

علائم سنگ کیسه صفرا در مردان و زنان

سنگ کیسه صفرا چیست؟ سنگ های صفراوی قطعاتی از مواد جامد هستند که در کیسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *