سه شنبه, 2 مرداد, 1403
مضرات رازیانه برای زنان 600x330 - مضرات رازیانه برای زنان

مضرات رازیانه برای زنان

همه ما بعد از غذا آن رازیانه خوش بو را می جویم. به دلیل فواید آن برای سلامتی شناخته شده است زیرا دانه های رازیانه هضم را سرعت می بخشد و برای سلامت روده شما مفید است. همچنین دارای خواص دارویی است و از سالها پیش برای درمان های خانگی و طب سنتی استفاده میشده است. این گیاه دارای فواید زیادی برای سلامتی است که باعث می شود دانه های رازیانه به عنوان یک چیز عالی در رژیم غذایی روزانه ما گنجانده شود.

در حالی که افزودن دانه رازیانه به رژیم غذایی مان اشکالی ندارد ، اما بسیار مهم است که به خاطر داشته باشیم که همه چیز برای سلامتی ما مفید است فقط به شرطی که در حد اعتدال مصرف شود. دانه های رازیانه یا سونف ، همانطور که در بین مردم مشهور است ، عوارضی نیز دارد که بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند. به همین دلیل مهم است که برای حفظ سلامتی خود تصمیم آگاهانه بگیرید. آنها ممکن است یک غذای آشپزی باشند اما فقط به شرطی که میزان مصرف را محدود کنید.

انواع مضرات رازیانه برای زنان

برخی از عوارض رازیانه

1. دانه های رازیانه حاوی موادی هستند که می توانند بر سطح هورمون شما تأثیر بگذارند. حاوی پرولاکتین است و می تواند استروژن را تقلید کند و می تواند بدن زن را درگیر کند. اگر از بیماری هایی مانند سرطان تخمدان ، اندومتریوز یا فیبروم رحم یا هر بیماری دیگری که می تواند تحت تأثیر استروژن یا پرولاکتین قرار گیرد رنج می برید ، بهتر است از دانه های رازیانه خودداری کنید. همچنین می تواند برای زنان باردار مضر باشد.

پوست اضافه زیر ناخن
کلیک

2. دانه های رازیانه حاوی ترکیبی هستند که می تواند پوست شما را در برابر نور خورشید حساس کند. حاوی ترکیبات فوتوتوکسیک است که می تواند شما را بیشتر در معرض آفتاب سوختگی قرار دهد یا باعث التهاب و تاول شود. همچنین می تواند منجر به بیماری پوستی موسوم به نام فیتوفوتودرماتیت شود. همچنین می تواند باعث ایجاد درماتیت تماسی شود که یکی دیگر از بیماری های پوستی است.

2sunburn - مضرات رازیانه برای زنان

3. دانه های رازیانه حاوی موادی هستند که می توانند با داروهای تجویزی خاصی تداخل داشته باشند و سلامت شما را بدتر کنند. در صورت استفاده از هر گونه دارویی ، بهتر است قبل از اینکه دانه رازیانه را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، با پزشک خود مشورت کنید.

3medicine 0 - مضرات رازیانه برای زنان

4. مصرف بیش از حد دانه رازیانه می تواند منجر به رشد زودرس سینه در دختران شود. به این بیماری ترلار زودرس گفته می شود.

استفاده از رازیانه چه عوارضی دارد؟

عوارض جانبی رازیانه عبارتند از:

 • مشکل در تنفس
 • سفت شدن سینه/گلو
 • درد قفسه سینه
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • کندوها
 • راش
 • خارش یا تورم پوست
 • افزایش خفیف جریان قاعدگی
 • حساسیت به خورشید
 • تشنج

این سند شامل همه عوارض جانبی احتمالی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی با پزشک خود مشورت کنید.

 

همچنین ببینید

2275256 310x165 - چرا پریود نمیشم

چرا پریود نمیشم

چرا دوره من دیر شده است؟ 8 دلیل احتمالی   چرا پریود نمیشم حامله هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *