پنجشنبه, 9 آذر, 1402
گانودرما 640x330 - مضرات قارچ گانودرما

مضرات قارچ گانودرما

قارچ گانودرما لوسیدوم  – که بیشتر به عنوان قارچ لینگژی شناخته می شود – یک قارچ تلخ است که هزاران سال است که توسط طب چینی در درمان بیماری های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد. این قارچ که “قارچ جاودانگی” نامیده می شود ،  با بدن سازگاری و فشارهای روحی و جسمی کمک می کند. سیستم آدرنال شما نحوه ارتباط هورمون های بدن شما با شرایط استرس زا را کنترل می کند. عدم تعادل این سیستم باعث اضطراب ، افسردگی و التهاب می شود که منجر به بیماری می شود.

هر دو کلاه و ساقه گانودرما حاوی ماده ای به نام بتا-گلوکان هستند که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و می تواند شروع رشد تومور را به تاخیر بیاندازد. سطوح بالای آنتی اکسیدان و مزایای تقویت سیستم ایمنی بدن آنقدر قوی است که از آن در درمان ایدز و برای آسیب شیمی درمانی در بیماران سرطانی استفاده می شود.

خطرات و عوارض جانبی مصرف گانودرما چیست؟

در حالی که ثابت شده است که گانودرما طیف وسیعی از بیماری ها را درمان می کند ، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است عوارض جانبی داشته باشد:

• بیش از 3 تا 6 ماه طول نکشد. این فقط می تواند یک درمان حاد برای بهترین باشد

• ثابت نشده است که هنگام استفاده توسط زنان باردار یا شیرده بی خطر است ، بنابراین احتیاط کنید

• مصرف گانودرما ممکن است خونریزی را افزایش دهد و شما را مستعد لخته شدن خون کند. اگر از آسپرین یا وارفارین-که رقیق کننده خون هستند-استفاده می کنید ، قبل از مصرف گانودرما با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است با این داروها مقابله کند.

خواص دمنوش به لیمو
کلیک

چگونه گانودرما مصرف می شود؟

گانودرما را می توان به صورت پودر ، کپسول یا مایع مصرف کرد. حتی یک نوشیدنی قهوه با گانودرما تهیه می شود ، اگرچه طعم آن تلخ است ، بنابراین بیشتر ترجیح می دهند آن را به شکل قرص مصرف کنند.

از آنجا که گانودرما محلولی در آب است و محلول در چربی نیست ، نیازی به مصرف آن با غذا نیست. چند هفته طول می کشد تا به اندازه کافی در بدن ایجاد شود تا نتایج واقعی را مشاهده کنید. دوزهای پیشنهادی بسته به روش زایمان متفاوت است. برای پودر ، 1 تا 1.5 گرم نشان داده شده است. برای تنتور مایع ، 1 میلی لیتر ، یا در یک لیوان آب یا زیر زبان استفاده کنید.

health benefits of mushrooms - مضرات قارچ گانودرما

مزایای گانودرما برای سلامتی چیست؟

دو جزء اصلی وجود دارد که به مزایای مصرف گانودرما برای سلامتی نسبت داده می شود. مشخص شده است که پلی ساکاریدها که محلول در آب هستند فشار خون را تنظیم می کنند ، ایمنی بدن را افزایش می دهند و رشد تومور را کند می کنند. دومین ماده تریترپن نام دارد و طعم تلخ قارچ را می بخشد. ثابت شده است که اینها آلرژی را تسکین می دهند ، التهاب را کاهش می دهند و به هضم غذا کمک می کنند.

گانودرما از چه شرایطی سود می برد؟

از آنجا که مزیت اصلی گانودرما کاهش التهاب است ، می توان آن را برای شرایط مختلفی که در اثر التهاب ایجاد می شود یا تشدید می شود ، مصرف کرد.

در درجه اول از آن در درمان اضطراب ، افسردگی ، ایدز و سرطان استفاده می شود ، اما گانودرما همچنین در درمان کاهش کلسترول ، کاهش فشار خون ، محافظت در برابر پیری ، کاهش علائم آکنه ، کاهش آلرژی ، مثر است. متعادل سازی کاندیدا ، درمان سرماخوردگی ، کاهش فیبروم رحمی و رفع تبخال.

قرص سرماخوردگی در بارداری ضرر دارد
کلیک

مهم است که قبل از مصرف هرگونه مکمل از خطرات و مزایای آن مطلع باشید ، بنابراین آگاه باشید و در صورت عدم اطمینان از مصرف گانودرما با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین ببینید

1 32 310x165 - درمان خانگی خشکی چشم

درمان خانگی خشکی چشم

اگر چشمان شما قادر به تولید اشک نیست، یا حداقل اشک با مناسب تولید نمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *