سه شنبه, 2 مرداد, 1403
713893 500x330 - ویتامین دی فشار خون بالا

ویتامین دی فشار خون بالا

مدت‌هاست که می‌دانستیم دریافت کم ویتامین D باعث ضعیف شدن استخوان‌ها می‌شود. اما وقتی صحبت از سلامت قلب به میان می‌آید، نقش ویتامین D کمتر مشخص است.

کمبود ویتامین D ممکن است با بیماری قلبی و افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا مرتبط باشد. با این حال، تحقیقات اخیر در مورد اینکه آیا مصرف مکمل ویتامین D خطر حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد یا خیر، تردید ایجاد می کند.

با این حال، ویتامین D همچنان یک ماده مغذی مهم برای سلامت کلی است. آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی روزانه 600 واحد بین المللی ویتامین D را برای بزرگسالان 19 تا 70 ساله توصیه می کند. برای بزرگسالان 71 سال و بالاتر، این توصیه به 800 IU در روز افزایش می یابد.

برخی از پزشکان میپرسند که آیا این سطوح کافی است یا خیر و فکر می‌کنند که دریافت ویتامین D بیشتر برای بسیاری از افراد مفید است. اما آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی توصیه می کند که بزرگسالان از مصرف بیش از 4000 واحد بین المللی در روز خودداری کنند.

اگر نگران این هستید که ویتامین D خیلی کم یا بیش از حد دریافت می کنید، با پزشک خود تماس بگیرید. او ممکن است آزمایش خون را برای بررسی سطح ویتامین D در خون شما توصیه کند.

ایا قرص ویتامین دی فشار خون را بالا میبرد

شواهد به دست آمده از مطالعات بالینی و اپیدمیولوژیک از رابطه احتمالی بین سطح پایین ویتامین D و فشار خون بالا خبر میدهد.

این مطالعات نسبت به کاهش میزان ویتامین D برابر با افزایش فشارخون اشاره می‌کند اما برای تایید دقیق‌تر این ارتباط باید مطالعات چند ساله و بیشتری انجام شود.

بیسموت برای التهاب روده
کلیک

همچنین ببینید

fennel tea 2000 310x165 - طرز تهیه دمنوش رازیانه برای لاغری

طرز تهیه دمنوش رازیانه برای لاغری

چگونه می توان از دانه رازیانه برای کاهش وزن استفاده کرد؟ پروسه ی کاهش وزن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *