سه شنبه, 26 تیر, 1403
چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم 660x330 - چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

اندروید 11 یک ضبط کننده صفحه نمایش داخلی برای سیستم عامل تلفن همراه اضافه می کند ، اما برای تلفن های قدیمی تر ، برنامه های شخص ثالث زیادی نیز وجود دارد که کار را انجام می دهند.

در صورت نیاز به ضبط صفحه در رایانه ، ویندوز دارای نوار بازی و macOS دارای یک اسکرین شات است. دستگاه های اپل دارای ابزار Screen Recording هستند ، اما در مورد Android چه می توان گفت؟

ضبط کننده صفحه نمایش برای سیستم عامل تلفن همراه گوگل در اندروید 11 معرفی شد ، اما برخی از دستگاه های سامسونگ ، ال جی و وان پلاس که از اندروید 10 استفاده می کنند نسخه های خاص این ویژگی را دارند. کسانی که دستگاه های قدیمی دارند می توانند به یک برنامه شخص ثالث مراجعه کنند. در اینجا گزینه های شما وجود دارد که شرح میدهیم.

ضبط صفحه نمایش با Android

در این روش نیازی به برنامه نیست و اندرویدهای جدید این قابلیت را دارن. روند ضبط صفحه نمایش در دستگاه های مختلف تقریباً یکسان است و در اینجا و آنجا فقط چند تغییر ساده ایجاد شده است. سایه اعلان را از بالای صفحه پایین بکشید تا گزینه های تنظیمات سریع خود را مشاهده کنید. روی Screen Recorder صفحه ضربه بزنید و به دستگاه اجازه دهید صفحه را ضبط کند (ممکن است مجبور باشید آیکون های پیش فرض ظاهر شده را ویرایش کنید). مشخص کنید که در صورت وجود ، صدایی را که می خواهید ضبط شود. قبل از ظاهر شدن نوار ابزار در صفحه و ضبط ، روی شروع ضبط ضربه بزنید و شمارش معکوس شروع می شود.

06ys4iFjS04C5l0dfpRn9dC 8.fit lim.size 768x - چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

نوار ابزار شامل : طراحی روی صفحه ، روشن کردن دوربین جلویی ، مکث ضبط یا توقف آن است. نوار ابزار و پنجره سلفی را می توان به طور دلخواه در اطراف صفحه منتقل کرد.

چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم بدون پاک شدن اطلاعات
کلیک

هنگامی که ضبط متوقف می شود ، فیلم در حافظه رسانه تلفن شما ذخیره می شود. برای تنظیمات اضافی ، روی نماد تنظیمات Screen Recorder فشار طولانی دهید.

ضبط بازی با برنامه Google Play Games

اگر به دنبال ضبط برخی از گیم ها هستید ، برنامه Google Play Games یک گزینه کاملاً رایگان است. در حالی که فقط می تواند در 480p SD یا 720p HD ضبط کند ، این برنامه به شما امکان می دهد هر بازی را ضبط کنید و تصاویر دوربین را از لنز جلوی گوشی خود اضافه کنید.

برنامه را باز کنید و یک بازی را انتخاب کنید – این می تواند هر یک از بازی های موجود در برگه صفحه اصلی یا عنوانی باشد که قبلاً دانلود کرده اید. روی تصویر کوچک بازی ضربه بزنید تا جزئیات آن را مشاهده کنید ، سپس روی دکمه ضبط در بالا ضربه بزنید. از اینجا کیفیت فیلم را انتخاب کنید.

برای شروع بازی ، روی Launch ضربه بزنید و یک حباب ویدیویی شناور با انتخاب تنظیمات ضبط روی صفحه نمایش داده می شود. دکمه هایی که سر شما را احاطه کرده اند میکروفن ، دوربین جلوی و ضبط را کنترل می کنند. همچنین می توانید آیکون حباب ویدئویی خود را به اطراف صفحه بکشید تا مکان مناسب را پیدا کنید.

برای شروع ضبط ویدیوی خود ، روی دکمه قرمز ضربه بزنید. پس از یک تایمر سه ثانیه ای ، بازی های Google Play ضبط را شروع می کنند. برای متوقف کردن دوباره روی دکمه ضبط ضربه بزنید ، یا حباب ویدیوی شناور را به مرکز صفحه بر روی X بکشید. پس از پایان فیلم ، می توانید آن را ویرایش کنید یا در صورت تمایل از طریق برنامه YouTube بارگذاری کنید.

کد ارسالی برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل
کلیک

06ys4iFjS04C5l0dfpRn9dC 2 - چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

ضبط کننده صفحه نمایش با برنامه ADV

ضبط کننده صفحه نمایش ADV یک گزینه شخص ثالث رایگان است که به شما امکان می دهد هر فعالیتی را روی صفحه خود ضبط کنید. روی نماد برنامه ضربه بزنید تا باز شود ، که به شما امکان می دهد ضبط های خود را از هر صفحه کنترل کنید. بخاطر داشته باشید که وقتی این همپوشانی باز است ، نمی توانید با بقیه صفحه تعامل کنید.

برای شروع فیلم خود ، روی دکمه ضبط ضربه بزنید ، سپس از روی همپوشانی دکمه متوقف یا مکث کنید. می توانید ضبط خود را از داخل برنامه ویرایش و به اشتراک بگذارید. در تنظیمات ، می توانید وضوح (تا 1080p) ، نرخ بیت (تا 15Mbps) و نرخ فریم (تا 60fps) را تغییر دهید. همچنین می توانید جهت گیری فیلم و تنظیمات میکروفون را تغییر دهید.

این برنامه به شما امکان می دهد با تغییر کدورت ، جایگزینی نماد پیش فرض با یک تصویر سفارشی و اضافه کردن متن یا حذف کامل آن ، را کنترل کنید. همچنین می توانید هنگام ضبط لمس صفحه را به برنامه نشان دهید ، اگرچه ابتدا باید این ویژگی را در تنظیمات تلفن فعال کنید.

حتی پس از بستن برنامه ، ممکن است متوجه شوید که پوشش دکمه برنامه روی صفحه باقی می ماند. تنها راه برای از بین بردن پوشش ، فشار طولانی مدت روی آیکون یا نماد و کشیدن آن به سمت X به سمت پایین صفحه است.

06ys4iFjS04C5l0dfpRn9dC 5.fit lim.size 768x - چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

فیلم برداری از صفحه گوشی با برنامه AZ Screen Recorder

ضبط کننده صفحه نمایش AZ شخص ثالث یک برنامه رایگان و با پشتیبانی آگهی (با 2.99 دلار ارتقا-بدون آگهی) است که به شما امکان می دهد فیلم بگیرید ، عکس های صفحه را بگیرید و فیلم زنده را شروع کنید. برنامه را می توان از طریق اعلان تلفن کنترل کرد و پس از داشتن مجوزهای مناسب ، یک دکمه کنترل پاپ آپ به صفحه اضافه می کند.

چند تا سیم کارت به نام من هست
کلیک

برنامه را باز کرده و روی دکمه نارنجی دوربین ضربه بزنید تا ضبط صفحه خود را شروع کنید ، سپس مانند حالت عادی روی تلفن حرکت کنید. یک حباب دوربین فیلمبرداری کوچکتر نیز روی صفحه نمایش داده می شود. برای توقف یا مکث ضبط ، روی این نماد ضربه بزنید. این حباب گزینه های دیگری دارد که به شما امکان می دهد ضبط های ذخیره شده در برنامه را باز کنید ، موارد مختلف جعبه ابزار را فعال کنید و یک فیلم زنده را در Facebook یا YouTube شروع کنید.

در داخل برنامه ، می توانید فیلم ها و عکس های ذخیره شده را مشاهده کنید که می توانند به اشتراک گذاشته و ویرایش شوند. یک منوی تنظیمات به شما امکان می دهد گزینه های ویدئو ، مانند وضوح (تا 2220 در 1080) ، نرخ فریم (تا 60 فریم در ثانیه) ، نرخ بیت (تا 12 مگابیت در ثانیه) ، جهت دستگاه و گذشت زمان و همچنین کنترل ضبط صدا را پیکربندی کنید.

نمی خواهید دکمه ضبط در ضبط نشان داده شود؟ گزینه هایی وجود دارد که هنگام ضبط دکمه را غیرفعال می کند ، دکمه ای نامرئی اضافه می کند و نحوه متوقف کردن ضبط را تغییر می دهد.

06ys4iFjS04C5l0dfpRn9dC 3 - چطور از صفحه گوشی فیلم بگیریم ؟ ویژه گوشی های اندروید

از دیگر برنامه های فیلمبرداری از صفحه نمایش گوشی برنامه های Super Screen Recorder و Mobizen Screen Recorder می‌باشد.

این دو برنامه را میتوانید به رایگان از Google Play دریافت کنید طرز کار این برنامه ها شبیه به مراحل بالاست.

همچنین ببینید

75786375378378 310x165 - چگونه دکمه برگشت ایفون را فعال کنیم ؟ ساده و راحت !

چگونه دکمه برگشت ایفون را فعال کنیم ؟ ساده و راحت !

دکمه بک ایفون 6 14  15 16 ۱۳ در این نسخه از ایفون ها برخلاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *