سه شنبه, 4 مهر, 1402
l intro 1654980390 660x330 - چگونه چال گونه داشته باشیم

چگونه چال گونه داشته باشیم

گودی ها فرورفتگی های کوچکی هستند که می توانند روی پوست شما پیدا شوند. آنها می توانند در نقاط مختلف بدن، از جمله گونه ها، چانه و کمر ایجاد شوند.

گودی گونه را می توان در کناره های دهان یافت. می توانید گودی در دو طرف دهان یا فقط در یک طرف داشته باشید.

احتمالاً متوجه شده اید که برخی از افراد گودی گونه دارند و برخی دیگر اینطور نیستند. به این دلیل که گودی گونه به دلیل تفاوت در عضلات و پوست صورت ایجاد می شود.

اغلب اعتقاد بر این است که آنها به روشی ژنتیکی غالب به ارث می رسند، اگرچه بحث هایی در این مورد وجود دارد.

چال گونه چگونه تشکیل می شود

گودی ها گاهی اوقات به دلیل تغییر در عضله صورت به نام zygomaticus major ایجاد می شوند. این عضله در حالت چهره نقش دارد. این عضله همان چیزی است که به بالا بردن گوشه های دهان شما هنگام لبخند زدن کمک می کند.

در افراد بدون فرورفتگی، عضله زیگوماتیکوس ماژور معمولاً از استخوانی در گونه شما به نام استخوان زیگوماتیک شروع می شود. سپس به سمت پایین می رود و به گوشه دهان شما متصل می شود.

در افراد مبتلا به گودی، زیگوماتیکوس ماژور ممکن است در مسیر پایین به سمت دهان به دو دسته عضلانی جداگانه تقسیم شود. یک بسته نرم افزاری در گوشه دهان متصل می شود. دسته دیگر زیر گوشه دهان متصل می شود و همچنین به پوست بالای آن متصل می شود.

این شکاف در عضله را می توان به عنوان یک عضله زایگوماتیکوس ماژور دوتایی نامید. حرکت پوست روی عضله دوگانه زیگوماتیکوس ماژور هنگام لبخند زدن باعث ایجاد گودی می شود.

از آنجایی که گودی گونه می تواند ناشی از تغییر ماهیچه ای باشد که در طول رشد جنین رخ می دهد، گاهی اوقات به اشتباه به عنوان نقص مادرزادی نامیده می شود.

مهم است که به یاد داشته باشید که چال گونه نه تنها شایع است، بلکه هیچ گونه تأثیر منفی بر سلامتی ندارد.

Creating troughs on the cheeks 7 - چگونه چال گونه داشته باشیم

ژنتیک

شما یک سری ژن را از مادر و دیگری را از پدرتان به ارث می برید. بیشتر ژن ها حداقل دو تغییر دارند که به آنها آلل می گویند. آلل ها می توانند غالب یا مغلوب باشند.

صفات غالب دقیقاً همین هستند ، آنها تمایل دارند بر صفات مغلوب “تسلط” داشته باشند. اگر هر دو والدین یک ویژگی غالب را نشان دهند، احتمال اینکه فرزندشان نیز همان ویژگی را نشان دهد بسیار زیاد است.

برای تسکین درد ارتودنسی چه باید کرد
کلیک

تاثیر ژنتیک در چال گونه

اغلب گفته می شود که گودی گونه یک ویژگی غالب ارثی است. با این حال، تحقیقات بسیار کمی در مورد ژنتیک واقعی گودی گونه انجام شده است. معلوم نیست که گودی ها واقعا ارثی هستند یا خیر.

افرادی که گودی گونه دارند معمولاً فرزندانی با گودی گونه دارند. این نشان می دهد که این یک صفت غالب ارثی است. با این حال، هر زوجی که گودی دارند، فرزندی با فرورفتگی ندارند.

علاوه بر این، در حالی که برخی از افراد ممکن است در تمام طول عمر خود گودی داشته باشند، در برخی دیگر گودی ها می توانند در طول زمان تغییر کنند. فردی که در کودکی دارای گودی است ممکن است در بزرگسالی آنها را نداشته باشد. علاوه بر این، کودکی که بدون فرورفتگی به دنیا می‌آید ممکن است بعداً در دوران کودکی خود به آن فرورفته تبدیل شود.

از آنجایی که الگوی توارث گودی گونه می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، برخی از محققان آنها را به عنوان یک صفت غالب نامنظم طبقه بندی می کنند. این بدان معنی است که گودی گونه اغلب، اما نه همیشه، به عنوان یک ویژگی غالب به ارث می رسد.

همچنین، توارث گودی ممکن است به سادگی یک مجموعه از آلل ها نباشد. ژن های متعدد در واقع می توانند بر روی گودی گونه تاثیر بگذارند. برای یافتن پاسخ واقعی باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

چگونه چال لپ داشته باشیم

چگونه چال گونه داشته باشیم با جراحی؟ در حال حاضر نوعی جراحی پلاستیک موجود است که گودی گونه ایجاد می کند. به آن گودی پلاستیکی می گویند .

در حین عمل گودی، یک برش کوچک در محلی که گودی در آن قرار دارد ایجاد می شود. سپس، مقدار کمی از بافت به دقت برداشته می شود. یک بخیه کوچک به نام اسلینگ از روی پوست و ماهیچه دو طرف ناحیه کشیده می شود. این کار پوست و ماهیچه را به هم نزدیک می کند و گودی ایجاد می کند.

اگر به این روش علاقه دارید، یک قرار ملاقات با جراح پلاستیک بگذارید تا در مورد مزایا و خطرات آن صحبت کنید.

درمان زخم لب بر اثر ضربه
کلیک

چگونه چال گونه داشته باشیم طبیعی

تمرینات گودی را به مدت 30 دقیقه در روز انجام دهید، لبخند بزنید و به ناحیه گودی خود فشار وارد کنید یا لب های خود را در حین مکیدن گونه ها فشار دهید.
از آرایش برای کانتور کردن گودی‌ها استفاده کنید، از بالا شروع کنید و از بیرون خطوط طبیعی لبخندتان کار کنید.
از یک متخصص برای قرار دادن سوراخ گودی استفاده کنید. پیرسینگ را تمیز نگه دارید و بگذارید 1 تا 3 ماه خوب شود.

1.لب‌ هایتان را جمع کنید و گونه‌ هایتان را بمکید.

برای شروع تمرین ماهیچه‌های گونه‌تان، صورتتان را طوری بسازید که انگار فقط یک لیمو یا یک چیز فوق‌العاده ترش خورده‌اید. لب‌های شما باید کمی بهم خورده یا غلغله داشته باشند و گونه‌هایتان باید تا حدی به داخل مکیده شوند. دندان‌هایتان نباید به هم فشرده شوند، زیرا این کار می‌تواند مانع از مکیدن گونه‌هایتان شود، اما لب‌هایتان باید بسته باشند.
این روش یک درمان عامیانه است. به عبارت دیگر، هیچ نوع شواهد علمی آن را تأیید نمی کند، بلکه با شواهد مبهم، غیرقابل تأیید و حکایتی پشتیبانی می شود.
بنابراین، تضمینی برای کار کردن نیست.گونه های شما باید به طور طبیعی به سمت داخل فرو رفته و عمیق ترین قسمت فرورفتگی بین دندان های بالا و پایین، تقریباً در نیمه راه بین جلو و عقب دهان قرار گیرد.
اگر به سختی می توانید حالت صورت مناسب را تصور کنید، چیزی ترش بخورید یا بنوشید ، واکنش طبیعی شما به ترشی همان چیزی است که این تمرین تقلید می کند.

5Cahb - چگونه چال گونه داشته باشیم

2.تورفتگی ها را فشار داده و نگه دارید.

نواحی روی گونه های خود را که عمیق ترین فرورفتگی ها هستند، پیدا کنید. با استفاده از هر دو انگشت اشاره این نقطه را به آرامی روی هر دو گونه نگه دارید.
هنگام آماده شدن برای حرکت دادن دهان، انگشتان خود را محکم روی این نقاط ثابت نگه دارید.اگر راحت‌تر هستید، می‌توانید این نقاط را با انگشت شست یا انتهای گرد مداد نگه دارید.

Chal cheeks 3 - چگونه چال گونه داشته باشیم

3.لبخند بزنید و در صورت لزوم انگشتان خود را تغییر دهید.

به تدریج حالت خود را به صورت پوزخندی گسترده کاهش دهید و انگشتان خود را روی همان نقاط صورت خود ثابت نگه دارید. لبخند شما باید گشاد و دهان باز باشد، زیرا معمولاً زمانی که فردی لبخند نسبتاً گشاد دارد، گودی طبیعی ظاهر می شود. اکنون انگشتان شما باید در نزدیکی گوشه های لبخند قرار گیرند، جایی که در صورت داشتن فرورفتگی، به طور طبیعی ایجاد می شوند.
ظاهر خود را در آینه بررسی کنید. اگر محل نوک انگشتان شما کمی دور به نظر می رسد، ممکن است لازم باشد کمی نوک انگشتان خود را روی گونه های خود به محل مناسب بکشید.
ناحیه گودی مورد نظر خود را با نوک انگشتان خود یا با انتهای گرد مداد محکم فشار دهید. برای فرورفتگی های موقت فورا رها کنید. در صورت تمایل عکس بگیرید.
توجه داشته باشید که این گودی ها به محض اینکه دهان خود را شل کنید ناپدید می شوند.

اموزش لاک زدن ناخن کوتاه
کلیک

header homepage - چگونه چال گونه داشته باشیم

4.فشار دادن را برای 30 دقیقه یا بیشتر ادامه دهید.

برای اینکه گونه های خود را طوری آموزش دهید که گودی های ماندگارتری ایجاد کنند، باید حداقل 30 دقیقه این فرورفتگی ها را محکم نگه دارید.هر چه مدت بیشتری بتوانید علائم “گودی” خود را در جای خود نگه دارید، شانس بیشتری برای ماندگاری آنها خواهید داشت.در گذشته، در واقع دستگاه‌های مکانیکی وجود داشتند که با اعمال فشار مداوم به این نقاط روی صورت شما، گودی ایجاد می‌کردند.
این دستگاه ها هرگز از نظر علمی ثابت نشدند، اما برخی از آنها سوگند یاد کردند. این تمرین گودی از عملکرد چنین ماشینی تقلید می کند.

5.روزانه تکرار کنید.

تمرینات 30 دقیقه ای گودی را به صورت روزانه به مدت چند هفته ادامه دهید. اگر یک ماه بگذرد و هنوز گودی ماندگاری ایجاد نکرده باشید، ممکن است بخواهید ادامه دهید. از آنجایی که این تکنیک توسط شواهد علمی پشتیبانی نمی شود، اما با شنیده ها، اگر در نهایت موفق نشدید، ممکن است به سادگی برای شما کارساز نباشد.

گودی گونه ممکن است ناشی از تفاوت در ساختار یکی از عضلات صورت شما باشد. آنها احتمالاً یک صفت ژنتیکی هستند، اگرچه جزئیات نحوه به ارث بردن آنها هنوز مشخص نیست.

بسیاری از مردم ممکن است گودی گونه را زیبا یا جذاب بدانند. با این حال، دلایل علمی به طور کامل شناخته نشده است.

افرادی که خواهان گودی گونه هستند، اکنون می توانند آن را از طریق جراحی پلاستیک ایجاد کنند. اگر به دنبال جراحی گودی چال هستید، حتما با پزشک خود صحبت کنید و از قبل خطرات و مزایای احتمالی آن را بسنجید.

همچنین ببینید

خاصیت سدرو ماست 310x165 - خواص سدر و حنا برای پوست صورت

خواص سدر و حنا برای پوست صورت

آیا گیاه سدر برای پوست مفید است؟ چطور از این گیاه برای زیبایی و شادابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *