چهارشنبه, 9 خرداد, 1403
2211685 660x330 - گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی

گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی

گوشت اضافی مقعدی چیست؟

گوشت اضافی مقعدی یک مشکل شایع و خوش خیم پوست است.
آنها ممکن است مانند برآمدگی های کوچک یا مناطق برجسته روی مقعد احساس شوند. داشتن چندین برچسب پوستی به طور همزمان امکان پذیر است.

ما بیشتر در مورد اینکه چرا گوشت اضافی مقعدی تشکیل می شوند، چگونه تشخیص داده می شوند و چه چیزی از درمان انتظار داریم را بررسی می کنیم.

علائم گوشت اضافی مقعد

گوشت اضافی مقعدی به عنوان یک تکه بافت اضافی در اطراف مقعد یا در ناحیه اطراف ظاهر می شود.
این نباید منجر به درد یا خونریزی ، اما گوشت اضافی مقعدی به دلیل وجود بافت اضافی پوست می‌تواند آزاردهنده، خارش‌دار و ناراحت‌کننده شود.
این ضایعات پوستی معمولاً از کوچک شروع می شوند، اما ممکن است در طول زمان رشد کنند. دلایل رشد شامل ضربه های مکرر ناشی از تمیز کردن یا بهبودی از هموروئید لخته شده یا شقاق مقعدی است.

تفاوت گوشت اضافی مقعد و هموروئید:

External hemorrhoids causes symptoms and how to treat them. - گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

سیاهرگ هایی که بواسیر بر آنها تأثیر می گذارد، بخشی طبیعی از آناتومی انسان است. با این حال، وقتی اینها بزرگ می شوند، خطر افتادگی دارند، به این معنی که از مقعد بیرون می زنند.
به دلیل موقعیت مکانی آنها، به راحتی می توان آنها را با گوشت اضافی مقعدی اشتباه گرفت. تفاوت های کلیدی بین این دو وجود دارد که به افراد کمک می کند آنها را از هم جدا کنند:

سطح درد

گوشت اضافی مقعد به طور کلی بدون درد هستند. از سوی دیگر، هموروئید می تواند بسیار دردناک باشد (اگرچه همیشه اینطور نیست).

علت سرد شدن پاها
کلیک

خون ریزی.

بواسیر حتی بعد از تماس خفیف هم خونریزی می کند، اما گوشت اضافی مقعد معمولاً خونریزی نمی کنند.

رنگ.

هموروئیدها معمولا قرمز یا بنفش هستند. گوشت اضافی معمولاً همرنگ پوست شما هستند.

تفاوت گوشت اضافی مقعد با زگیل:

hpv warts 722x406 1 - گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

زگیل همچنین می تواند روی مقعد ایجاد شود که اغلب به دلیل عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی است. در اینجا نحوه تمایز آنها از برچسب های پوست مقعدی آمده است:

اندازه.

گوشت اضافی مقعد در بزرگ ترین اندازه خود به چند سانتی متر می رسند. زگیل ها می توانند در طول زمان بزرگتر از این مقدار شوند و کل ناحیه اطراف مقعد را بپوشانند. آنها همچنین می توانند به اندام تناسلی سرایت کنند .

سوزش.

گوشت اضافی مقعد ممکن است به دلیل بافت اضافی پوست باعث ناراحتی و خارش شوند. اما زگیل مقعدی اغلب باعث خارش سوزان می شود و ممکن است پس از تماس با پوست خونریزی کند.

سطح.

زگیل های بزرگتر دارای سطحی ناهموار شبیه به گل کلم هستند. گوشت اضافی سطحی مشابه پوست شما دارند، اگرچه ممکن است کمی چروکیده باشند.
اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برجستگی‌های روی مقعد ناشی از ضایعات پوستی است یا بیماری دیگری، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

درمان خانگی گوشت اضافی مقعدی

1.استفاده از ملین های طبیعی مانند مانند آلو، خاکشیر،انجیر،بارهنگ،کاهو، اسفناج، سبزیجان و غلات حاوی فیبر بالا،ماست پروبیوتیک و دوغ کفیر

2.مصرف ملین ها یا مسهل های شیمیایی مانند: قرص های سی لاکس .سنا.که از خانواده برگ سنا هستند

3.مکمل ها حاوی فیبر در وعده های غذایی خود بگنجانید. این مکمل ها حاوی فیبر بسیار بالایی بوده و نیازی نیست شما هر روز طعم غذاها و یا سبزیجات که از آنها متنفر هستید تحمل کنید . این مکمل ها مانند پودر پاپرینای مراکشی در فروشگاه سایت مرسی درمان قابل عرضه است.

علامت اختصاری کبد چرب در آزمایش
کلیک

Anal Skin Tags - گوشت اضافه مقعدی درمان خانگی

4.پمادهای موضعی برای درمان زائده گوشتی بیرون زده ، از این پمادها میتوان به عنوان روان کننده کانال مقعد هر روز استفاده کرد چون گیاهی هستند هیچ عوارضی از آنها تاکنون گزارش نشده.

5.همچنین میتوان از وازلین برای روان کردن کانال مقعد هم استفاده کرد.این باعث میشود مدفوع راحتتر دفع شود.

6.استفاده از پودر آب زن : این پودر از ترکیب گلنار، پوست عدس و سماق تشکیل شده است. انرا جوشانده داخل یک لگن آب بریزید و روزانه دو بار در آن بنشینید.استفاده بیش از حد خشکی پوست و واژن می آورد.حالت قابض دارد و برای جمع کردن گوشت اضافه نشستگاه کاربرد دارد.

با افزایش هر ساله موارد سرطان روده بزرگ، همه باید نگران سلامت روده بزرگ خود باشند. در مورد اقداماتی که می توانید برای کاهش خطر و محافظت از روده بزرگ خود انجام دهید هم پیشنهاد می کنم مطالعه کنید.

همچنین ببینید

1 5 310x165 - راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

راههای انتقال زگیل تناسلی HPV به صورت خلاصه و مفید

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی در مردان و زنان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *