دوشنبه, 6 آذر, 1402
385 md - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

9 نوع پیشگیری از بارداری که می توانید برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید (همراه با تصاویر !)

دمدمی مزاج (فردی است که در نظر خود برای تصمیم گیری، ثبات ندارد) بودن نباید کاری پرخطر باشد نه زمانی که روش‌های پیشگیری از بارداری زیادی وجود دارد که متناسب با نیازهای مختلف باشد.

پیشگیری از بارداری می تواند برای جلوگیری از بارداری استفاده شود و برخی از انواع آن نیز از شما در برابر عفونت های مقاربتی (STIs) محافظت می کند.

ممکن است از خود بپرسید: کدام روش برای من و سبک زندگی من بهترین است؟ کدام روش از بیماری های مقاربتی محافظت می کند؟

در مورد راحتی استفاده چطور؟ عوارض جانبی احتمالی؟ هزینه؟ چقدر موثر خواهد بود؟

برای جشن گرفتن روز جهانی پیشگیری از بارداری در این 26 سپتامبر، به ما بپیوندید تا با بررسی برخی از محبوب ترین انواع ضد بارداری – با تصاویر، آن را برای شما شرح دهیم. شروع با…

کاندوم

کاندوم تنها نوع پیشگیری از بارداری است که از بسیاری از بیماری های مقاربتی محافظت می کند و همچنین از بارداری جلوگیری می کند. این روش پیشگیری از بارداری در صورت نیاز قابل استفاده است، بدون هورمون است و به راحتی می توان آن را با خود حمل کرد. و در انواع نر و ماده وجود دارد.

کاندوم‌های مردانه بر روی آلت تناسلی مردانه قرار می‌گیرند و به عنوان یک مانع فیزیکی عمل می‌کنند و از عبور مایعات جنسی بین افراد در حین رابطه جنسی جلوگیری می‌کنند. کاندوم زنانه درست قبل از رابطه جنسی در واژن قرار می گیرد. بر اساس استفاده معمولی، کاندوم زنانه به اندازه کاندوم لاتکس مردانه موثر نیست و ممکن است کمی تمرین لازم باشد تا به آن عادت کنید.

مزایا عبارتند از: این بهترین محافظت در برابر بیماری های مقاربتی است. در صورت تقاضا قابل استفاده است؛ بدون هورمون

معایب عبارتند از: اگر به درستی استفاده نشود، می تواند در حین رابطه جنسی پاره شود یا جدا شود. برخی از افراد به کاندوم لاتکس حساسیت دارند.

800 lg - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

قرص ضد بارداری

این قرص کوچکی است که یک بار در روز مصرف می شود. قرص های ضد بارداری خوراکی رایج ترین روش پیشگیری از بارداری گزارش شده توسط زنان است. چند نوع قرص مختلف برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مهم است که قرص مناسب خود را پیدا کنید. قرص ترکیبی حاوی استروژن و پروژسترون و قرص مینی فقط یک هورمون، پروژسترون است. این قرص می تواند فواید زیادی داشته باشد، با این حال فراموش کردن به موقع مصرف آن ضروری است.

از کجا بفهمیم بارداری خارج از رحم است + نشانه ها و علائم ها
کلیک

مزایای مصرف قرص عبارتند از: در صورت استفاده صحیح بسیار موثر است. اجازه خودانگیختگی جنسی را می دهد و رابطه جنسی را قطع نمی کند. برخی از قرص ها حتی ممکن است دوره های سنگین و دردناک را کاهش دهند و/یا ممکن است تأثیر مثبتی بر آکنه داشته باشند.

معایب عبارتند از: فراموش کردن مصرف قرص به این معنی است که آنقدر موثر نخواهد بود. فقط خانم ها می توانند از آن استفاده کنند. برای زنانی که نمی توانند پیشگیری از بارداری حاوی استروژن مصرف کنند، مناسب نیست. در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

این قرص فقط با دریافت نسخه از یک متخصص پزشکی در دسترس است، بنابراین به پزشک محلی یا کلینیک سلامت جنسی خود مراجعه کنید.

800 lg 1 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

راه های پیشگیری از بارداری

دستگاه داخل رحمی (IUD)

این دستگاه کوچک T شکل از مواد حاوی هورمون پروژسترون یا پلاستیک و مس ساخته شده است و توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده در داخل رحم زن نصب می شود. این یک روش طولانی اثر و برگشت پذیر برای جلوگیری از بارداری است که بسته به نوع آن می تواند بین 3 تا 10 سال باقی بماند.

برخی از آی یو دی ها حاوی هورمون هایی هستند که به تدریج برای جلوگیری از بارداری ترشح می شوند. IUD همچنین می تواند یک پیشگیری اضطراری موثر از بارداری باشد اگر توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی در عرض پنج روز (120 ساعت) پس از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده نصب شود.

آی‌یو‌دی‌های حاوی مس 99 درصد و آن‌هایی که حاوی هورمون هستند 99.8 درصد مؤثر هستند، بنابراین تا آنجا که ممکن است با روش‌های پیشگیری از بارداری محافظت می‌شوید.

معایب عبارتند از: خونریزی و لکه بینی نامنظم در شش ماه اول استفاده رخ می دهد. برای قرار دادن و برداشتن به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده نیاز دارد. در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

800 lg 2 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

ایمپلنت ضد بارداری

در این روش، یک میله کوچک و قابل انعطاف زیر پوست بازوی زن قرار می گیرد و نوعی هورمون پروژسترون ترشح می کند. این هورمون ترشح تخمک را از تخمدان متوقف می کند و مخاط دهانه رحم را غلیظ می کند و ورود اسپرم به رحم را دشوار می کند. ایمپلنت نیاز به یک روش کوچک با استفاده از بی حس کننده موضعی برای قرار دادن و برداشتن میله دارد و پس از سه سال باید تعویض شود.

چند روز بعد از رابطه بارداری مشخص میشود
کلیک

مزایای ایمپلنت عبارتند از: بسیار موثر. رابطه جنسی را قطع نمی کند؛ یک گزینه ضدبارداری طولانی مدت و برگشت پذیر است.

معایب عبارتند از: نیاز به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آموزش دیده برای قرار دادن و حذف. گاهی اوقات ممکن است در ابتدا خونریزی نامنظم وجود داشته باشد. در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

800 lg 3 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

آمپول ضد بارداری

این تزریق حاوی یک نسخه مصنوعی از هورمون پروژسترون است. این هورمون به باسن یا بازوی زن تزریق می شود و در طی 12 هفته آینده هورمون به آرامی در جریان خون شما ترشح می شود.

مزایا: تزریق تا سه ماه طول می کشد. بسیار موثر است؛ اجازه خودانگیختگی جنسی را می دهد و رابطه جنسی را قطع نمی کند.

معایب: تزریق ممکن است باعث اختلال در قاعدگی یا خونریزی نامنظم شود. این نیاز به پیگیری تعداد ماه های استفاده شده دارد. در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

800 lg 4 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

قرص پیشگیری از بارداری اورژانسی

اگر از پیشگیری از بارداری استفاده نشده باشد، کاندوم در حین رابطه جنسی پاره شده باشد یا زن مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد، می توان از قرص پیشگیری از بارداری اورژانسی برای جلوگیری از بارداری بعد از رابطه جنسی استفاده کرد.

در حالی که گاهی اوقات به آن قرص «صبح بعد» می گویند، در واقع می تواند تا پنج روز پس از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده مؤثر باشد. هر چه زودتر مصرف شود، موثرتر است. هنگامی که در سه روز اول پس از رابطه جنسی مصرف شود، از حدود 85٪ از بارداری های مورد انتظار جلوگیری می کند.

این قرص حاوی دوزهای خاصی از هورمون های زنانه است. هر خانمی می تواند از قرص های اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کند، حتی آنهایی که نمی توانند سایر قرص های ضد بارداری خوراکی مصرف کنند. می توان آن را بدون نسخه از داروخانه یا شیمیدان خریداری کرد.

عوارض جانبی رایج ضدبارداری اورژانسی شامل حالت تهوع، استفراغ و پریود بعدی ممکن است زودرس یا با تاخیر باشد. پیشگیری از بارداری اورژانسی در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

800 lg 5 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

حلقه واژنی

این روش شامل یک حلقه پلاستیکی انعطاف‌پذیر است که دائماً هورمون‌هایی را آزاد می‌کند که توسط زن در واژن قرار می‌گیرد. به مدت سه هفته در جای خود باقی می ماند، و سپس آن را بردارید، یک هفته استراحت کنید و سپس یکی دیگر را داخل آن بریزید. حلقه هورمون های استروژن و پروژسترون را آزاد می کند. اینها همان هورمون هایی هستند که در قرص های ترکیبی ضد بارداری خوراکی استفاده می شوند، اما با دوز کمتر.

راههای طبیعی برای زودتر حامله شدن از زنجبیل تا سیر و گزنه
کلیک

مزایا عبارتند از: شما می توانید حلقه واژن را خودتان وارد و خارج کنید. این روش پیشگیری از بارداری عوارض جانبی کمی دارد، اجازه می دهد تا دوره های شما را کنترل کنید و با برداشتن حلقه، باروری شما به سرعت بازگردد.

معایب عبارتند از: برای زنانی که نمی توانند از روش های پیشگیری از بارداری حاوی استروژن استفاده کنند، مناسب نیست. شما باید به یاد داشته باشید که آن را در زمان مناسب جایگزین کنید. در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

800 lg 6 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

دیافراگم

دیافراگم یک گنبد سیلیکونی کوچک و نرم است که در داخل واژن قرار می گیرد تا از ورود اسپرم به رحم جلوگیری کند. این یک مانع فیزیکی بین اسپرم مرد و تخمک زن مانند کاندوم ایجاد می کند.

دیافراگم باید حداقل شش ساعت بعد از رابطه جنسی در جای خود بماند. بعد از شش – اما نه بیشتر از 24 ساعت پس از رابطه جنسی – باید بیرون آورده و تمیز شود.

برخی از مزایا: شما می توانید از یک دیافراگم بیش از یک بار استفاده کنید و اگر از آن مراقبت کنید می تواند تا دو سال دوام بیاورد.

برخی از معایب: استفاده از دیافراگم می تواند تمرین کند و مستلزم پیگیری ساعات درج شده است. دیافراگم اگر درست استفاده شود نسبتاً خوب عمل می کند، اما نه به خوبی قرص، ایمپلنت ضد بارداری یا IUD.

800 lg 7 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

عقیم سازی

عقیم سازی فرآیندی است که به طور کامل توانایی تولید مثل را از طریق جراحی باز یا حداقل تهاجم از بدن سلب می کند. این یک روش دائمی پیشگیری از بارداری است که برای افرادی مناسب است که مطمئن هستند هرگز بچه نمی‌خواهند یا دیگر بچه نمی‌خواهند. عقیم سازی برای زنان و مردان در دسترس است و در بیمارستان با بیهوشی عمومی انجام می شود.

اگر به عقیم سازی فکر می کنید، مسائلی که باید با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید شامل دلایل شما برای عقیم شدن، اینکه آیا روش های دیگر پیشگیری از بارداری ممکن است مناسب تر باشند و هر گونه عوارض جانبی، خطرات و عوارض این روش است.

800 lg 8 - 9 راه پیشگیری از بارداری (همراه با تصویر)

 

همچنین ببینید

979d95074cf183ca229ced0e48cfec0b 310x165 - روش صد در صد تضمینی برای پسر دار شدن

روش صد در صد تضمینی برای پسر دار شدن

آیا می خواهید خانواده خود را گسترش دهید و دل خود را به داشتن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *